18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
kamil9829 2014-01-15, 13:00
W Polsce problemem nie jest wysokość kar tylko to że na drogach jest za mało policji a szczególnie na lokalnych drogach tam kierowcy czują się bezkarni do tego jeszcze CB . Wiadomo Policja nie jest idealna ale niektórzy jeżdżą tak że strach.
Zgłoś
Avatar
TruckR 2014-01-15, 13:14 4
MudPie ma rację! To pracodawca powinien dać Ci narzędzia do bezpiecznego wykonywania pracy.
Nie mówię tutaj o jakichś ekscesach, a jedynie o narzędziach koniecznych do wykonywania BEZPIECZNIEJ pracy.
Ewentualnie masz zarabiać takie pieniądze żebyś mógł sobie sam zakupić jakieś drobne pomocne narzędzia...

A nie jak to Kapitan Cena sobie ubzdurał... i z resztą... jak to robi większość "polaczków-cebulaczków"... (kto jest normalny ten się nie obrazi bo mówię tutaj tylko o osobach psujących warunki pracy).

Cytat:

"Panie Sefie... coś się popsuło w samochodzie... ale bez obaw, Ja naprawie... jesce zatankuję do pełna!... a i Sef nie musi mi płacić wypłaty przez kolejne 3 m-ce jakoś pzezyje... tyko niech Sef nie kzycy i nie zwolnio bo nie bede mioł z cego zyć..."



Przez takich ludzi musiałem wyjechać z kraju bo nie mogłem znaleźć pracy za godziwe pieniądze...

Bo jakiś Maliniok & Gumiok godzą się jeździć za podstawę, a "diety" idą do kieszeni "Sefa".
Już nawet na minimalnym wynagrodzeniu nie da się pracować...
Dobrze, że jeszcze nie każą za paliwo zwracać i za opony bo w końcu to Ty! jeździłeś i Ty! zużyłeś.
Kurwa paranoja...
Zgłoś
Avatar
dhill 2014-01-15, 13:31
@up Ktoś odwala za Ciebie robotę za darmo, a Ty jeszcze psioczysz?
Zgłoś
Avatar
dmnkzl 2014-01-15, 13:36 2
MudPie, jaki kurwa obowiązek? O czym Ty w ogóle pierdolisz? Dawniej ludzie telefonów nie mieli, a ciężarowymi jeździli, więc dlaczego teraz się nie da? Jak telefon dzwoni to zjeżdżasz na pobocze i odbierasz, a jeśli nie ma miejsca to nie odbierasz i oddzwaniasz jak tylko znajdziesz miejsce, albo w ogóle tego nie robisz. Jak pracodawca zapyta, czemu nie odebrałeś to mówisz że prowadziłeś i nie odbierasz telefonu w czasie jazdy. Albo to zaakceptuje albo kupi Ci zestaw głośnomówiący (na pewno z radością pobiegnie do sklepu i kupi). Tak więc skończ głupoty wypisywać, jeśli Ci nie pasuje to zmień branżę. Może Ci jeszcze okulary GoogleGlass ma kupić, żebyś sobie mógł facebooka sprawdzić?
Zgłoś
Avatar
Kapitan Cena 2014-01-15, 15:19 2
Chyba tu co poniektórych posrało, pracodawca ma od was wymagać, a nie za was wszystko robić. Masz kurwa dwa obowiązki, dojechać z punktu A do punktu B i odebrać telefon i jeszcze tego nie umiesz? Tacy roszczeniowcy to powinni z firmy lecieć na zbity pysk jako pierwsi, bo niedość, że nic samemu nie umie zrobić to jeszcze będzie narzekał i najlepiej by ustrój zmienił tak żeby jemu było dobrze. Mamy wolny rynek i jak coś nie pasuje to wy-pier-da-laj. Samochód możesz zatrzymać lub jak wyżej pisałem włączyć sobie w nim zestaw głośnomówiący, a jak ci coś nie pasuje to idziesz przedstawiasz sprawę pracodawcy, a nie lejesz łzami niesprawiedliwości na forum, co liczysz, że twój szef tu wchodzi i go ten post chwyci za serce i ci kupi słuchaweczkę czy kabelek aux za 20zł? Jesteś żałosny, to kierowca łamie przepisy i w jego interesie jest to albo załatwić z pracodawcą, albo we własnym zakresie, więc wypierdalać do roboty, a nie płaczecie w internecie jakbyście mieli po 12 lat kurwa!
Zgłoś
Avatar
drjointbdg 2014-01-15, 15:20
MudPie napisał/a:

Miałeś kiedyś telefon w ręku.. glośnomówiący w telefonie jeżeli w ogóle jest, również wymaga trzymania telefonu i to blisko siebie, zwłaszcza w sporym hałasie.. to że ty słyszysz więcej nie znaczy że zwiększa się czułość mikrofonu. Pisałem już o tym nie pasuje do twojej wizji.. przykro mi.

Rozumiem, że jak do pracy potrzebowałbyś na przykład wiertarki, to też byś poleciał do sklepu i sobie taką kupił, zamiast wymagać od pracodawcy, to nic że poniosę koszta, stracę czas, ważne że sam rozwiązuje problemy dopłacając do swojej pracy..

Przez ludzi z takim podejściem w Polsce jest jak jest bo dają się ruchać na każdym kroku i biorą każdą pracę nie ważne za ile a potem płacz że mało płacą że wykorzystują.. no jak się na to godzicie.. ty nie pójdziesz to przyjdzie na twoje miejsce pajac co mu coś takiego będzie odpowiadać.


Pierdolniety jestes czlowieku czy co? Moj starszy pracuje na budowie, i kazdy ma swoj sprzet, nikt ci niczego nie da chlopie gdzie ty kurwa zyjesz. To ze ktos ci da prace to nie znaczy ze musi zapewnic ci wszystko co potrzebne do pracy, i w wielu branzach tak jest.
Zgłoś
Avatar
Krakus76 2014-01-15, 15:48
a który zawodowy kierowca tak zapierdala w taką pogodę
Zgłoś
Avatar
zonk 2014-01-15, 16:30 2
drjointbdg napisał/a:


Pierdolniety jestes czlowieku czy co? Moj starszy pracuje na budowie, i kazdy ma swoj sprzet, nikt ci niczego nie da chlopie gdzie ty kurwa zyjesz. To ze ktos ci da prace to nie znaczy ze musi zapewnic ci wszystko co potrzebne do pracy, i w wielu branzach tak jest.


Ale pierdolisz synek. Chyba jeszcze nigdy nie pracowałeś.
Cytat:

Pracodawca powinien zorganizować proces produkcyjny i zapewnić, by przebiegał on w przyjętym porządku pracy. Szczegółowo przejawia się to w tym, iż pracodawca ma obowiązek dostarczenia pracownikom:
• narzędzi i materiałów niezbędnych do wykonywania powierzonej pracy,
• zaopatrzenia pracowników w odzież roboczą i ochronną,
• zaopatrzenia pracowników w sprzęt ochrony osobistej.

Zgłoś
Avatar
dmnkzl 2014-01-15, 16:51
SQT napisał/a:


Ale pierdolisz synek. Chyba jeszcze nigdy nie pracowałeś.



Ty chyba tez nigdy nie pracowałeś u prywaciarza. Może i w państwówkach jest tak jak mówisz, ale w prywatnych firmach niewielu pracodawców zapewnia to co jest napisane w ustawie. Upomnij się raz, drugi, to możesz zaczynać szukać nowej pracy. Nie pierdol mi tutaj też o jakichś ochronach praw pracownika czy innych PIPach. Dziany prezes da sobie rade, a Ty narobisz sobie tylko więcej problemów. Owszem, większe firmy często zapewniają wszystko, bo to też tworzy ich wizerunek, ale w firmach np budowlanych 20-30 osób. Odzież robocza na własną rękę. Woda przy upałach nie zawsze, nie mówiąc już o dietach, delegacyjnych czy płatnych urlopach. Nie raz znajomi opowiadali przypadki, jak jechali z brygadą do roboty, służbowym samochodem. Mieli dojechać do roboty w ciągu 5 godzin, omijając oczywiście drogi płatne. Kierowca dostał mandat, i musiał wysadzić z własnej kieszeni, bo to on kierował. Gdyby się postawił, to szef by mu i tak od wypłaty odbił i podziękował pewnie za współprace. Dostajesz do ręki 3.000 zł a na umowie masz minimalną, przez co jak coś spierdolisz, to szef spokojnie może Ci dać 1.500 zł mniej i chuja mu udowodnisz, bo wypłate z umowy dostałeś.
Zgłoś
Avatar
zonk 2014-01-15, 18:48
@Up, skoro tak źle jest u prywaciarzy to skąd takie uwielbienie do krula kurwina ? Dajcie mu dojść do władzy i sprywatyzujcie wszystko to sobie dopiero zobaczycie jaki będzie wyzysk. Ale nie o tym temat.
Zgłoś
Avatar
Blasphemer 2014-01-15, 19:20
A chuj w dupę turasowi i tak.
Zgłoś
Avatar
Kotierez 2014-01-15, 20:15
ale mnie sromotnie wkurwia takie pierdolenie jak prezentuje np MudPie!!!!

Jak jest tak dobrze to kurwa otworz działalność, zatrudnij pracowników i oczywiscie nie zapomniej wypozazyc wszystkich we wszystko co sie moze przydac, poplac podatki wybłagaj sie o swoje pieniadze od zleceniodawców. nie zapomnije o zadnym terminie, nie pomyl sie o zadne grosze bo kara bedzie sroga i zyj jak krol, ty kurwa tępa strzalo bez pojecia o zyciu!!!

ps haslo tiry na drogi mogl wymyslec tylko jakis pojebany zielony terrorysta bez pojecia o ekonomii i o tym ze docelowo wszystko by podrozalo przez zwiekszenie kosztów transportowych.

weźcie wy sie pierdolnijcie czym ciezkim w te zakute łby!!!!!
Zgłoś
Avatar
nodi515 2014-01-15, 23:00
bo to kozojebca był!!! jedna z ciapackich flag w tle
Zgłoś
Avatar
dmnkzl 2014-01-16, 0:04
SQT napisał/a:

@Up, skoro tak źle jest u prywaciarzy to skąd takie uwielbienie do krula kurwina ? Dajcie mu dojść do władzy i sprywatyzujcie wszystko to sobie dopiero zobaczycie jaki będzie wyzysk. Ale nie o tym temat.



Jakbyś trochę poczytał o poglądach KNP to byś wiedział. Chodzi o to, że dzieje się tak dlatego bo im nikt nic nie zrobi i prawo im na to pozwala częściowo, np. magiczne umowy o których wspomniałem, do ręki dostaniesz 3 tys złotych, a na umowie masz 1,5 tys. I jak się postawisz do szefa to zamiast ugadanej stawki godzinowej 14 zł, dostaniesz 7zł, a co za tym idzie wypłatę będziesz miał jak na umowie. Masz wtedy 2 wyjścia, albo dalej być dymanym przez pracodawce i dopominać sie o wszystko, albo zmienić firmę, a co za tym idzie pójść na rękę szefuniowi, który i tak znajdzie na Twoje miejsce kogoś innego bardziej spokojnego. Prywatyzacja jest jak najbardziej OK, tylko nie wystarczy samo prywatyzowanie, trzeba też odpowiednio do tego zmienić prawo pracy i raz na zawsze zrobić porządek z umowami.
Dostajesz na ręke 3 tys złotych, to masz mieć te 3 tys na umowie.
Zgłoś
Avatar
necroboss 2014-01-16, 0:21
Ja tam zawsze i tak jadę po pół litrówce, także wasze problemy z rozmawianiem przez telefon mnie nie interesują
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie