18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Nie chodzi, nie widzi, nie mówi. I straciła prawo do renty socjalnej. Pismo z ZUS w tej sprawie otrzymała zaskoczona mama 21-letniej Julii Biernackiej z Gdyni. Zakład wyjaśnia, że takie są procedury, a po rentę trzeba się zgłosić ponownie.



Krzysztof Cieszyński z gdańskiego ZUS tłumaczy, że Julii przyznano świadczenie na trzy lata. Następnie procedura rentowa rozpoczyna się od nowa. I to mimo że sam ZUS stwierdził, iż dziewczyna nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji.

- Należy złożyć jeszcze raz wniosek z dokumentacją medyczną i będzie badanie przez lekarza orzecznika - dodał Cieszyński.

Na pewno nowe prawo wplynie pozytywnie na liczbe urodzin
Zgłoś
Avatar
voytinho 2021-03-02, 22:21 3
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie masz zajebać brata. Każda kobieta, która urodziła niepełnosprawne dziecko, będąc świadoma, że takie się urodzi (i nie musi urodzić), jest bohaterką. Więc jeśli Twoja matka wiedziała, że urodzi niepełnosprawne i miała możliwość usunięcia, jest wielką osobą, bohaterką.
Tylko, czy możemy wymagać bohaterstwa od każdej kobiety??
A jeśli państwo wymaga bohaterstwa od kobiety, to niech potem takim dzieckiem się zaopiekuje, da na profesjonalną opiekunkę, a nie jakąś ochłapową rentę, czy zasiłek opiekuńczy...


Jak nie jest w stanie utrzymać dziecka to niech unika seksu albo ponosi jego konsekwencje. A jak zachoruje w wieku 2 lat to też ma zabić? Lewackie pierdolenie. Należy samemu ponosić odpowiedzialność za skutki swoich poczynań.
Zgłoś
Avatar
essek 2021-03-02, 22:30 2
Wy tu coś pierdolicie o Zusie, a ja bym ruchał i schował spowrotem do piwnicy.
Zgłoś
Avatar
voytinho 2021-03-02, 22:33 1
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Pierdolony zjebie... czy ja jestem za zabijaniem??? Jebnij się prawaku w ten pusty łeb...
Kurwa jaki ty głupi jesteś...


Aborcja to zabijanie. Reszty nie skomentuję bo w twarz byś mi tego nie powiedział pizdeczki.
Zgłoś
Avatar
baronturbina 2021-03-02, 23:05 6
ququa napisał/a:

Kazdy człowiek ma prawo do życia, czemu uwazasz,żę dziecko nie narodzone zasługuje na smierc tylko dlatego, że byc moze bedzie chore?
Mam brata niepełnosprawnego, mam go zajebać żebyś poczuł sie lepiej?


To co ludzie robią to ich wybor. Twój brat twoja sprawa.... Powinna to być indywidualna sprawa. Ale wiesz że medycyna poszła do przodu i łatwo wykryć wadę płodu? Dzieci z ojcowskich gwałtów lub upośledzone... kto się będzie kurwa tymi dziećmi zajmował jak rodzice pójdą do piachu? Albo zostaną w oknie życia? Kto im będzie blendował jabłka i strzykawą karmił? Caritas kurwa?
Zgłoś
Avatar
Hipie 2021-03-02, 23:37
Pozdrawiam mam nie doszłuch od 11 roku życia ostatnio z komisja do spraw dla niepełnosprawnych w Katowicach uznała mnie za zdrowego z grupy 2 nie mam teraz w całe....
Zgłoś
Avatar
p................a 2021-03-02, 23:40
"Thanks for not aborting me"
Zgłoś
Avatar
Adrianadernew 2021-03-02, 23:54 1
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie masz zajebać brata. Każda kobieta, która urodziła niepełnosprawne dziecko, będąc świadoma, że takie się urodzi (i nie musi urodzić), jest bohaterką. Więc jeśli Twoja matka wiedziała, że urodzi niepełnosprawne i miała możliwość usunięcia, jest wielką osobą, bohaterką.
Tylko, czy możemy wymagać bohaterstwa od każdej kobiety??
A jeśli państwo wymaga bohaterstwa od kobiety, to niech potem takim dzieckiem się zaopiekuje, da na profesjonalną opiekunkę, a nie jakąś ochłapową rentę, czy zasiłek opiekuńczy...



dałem piwo po pierwszym zdaniu. Po przeczytaniu całości podtrzymuję decyzję.
Zgłoś
Avatar
MordaWKubełSzmato 2021-03-03, 0:12
ciekawe jakby do japy brała

Zgłoś
Avatar
Lukasan 2021-03-03, 5:32 1
Generalnie w kraju w którym system emerytalny jest cholerną piramidką ruszanie tych przepisów bez jakichkolwiek konsultacji choćby ze środowiskiem medycznym to kompletny strzał w kolano. O ile nie każda mając taką możliwość się decydowała (ile tego było 1k w ubiegłym roku?) Tak teraz przynajmniej niektóre nie zdecydują się wcale bo co jeśli na nie trafi. Poczucie bezpieczeństwa i ewentualne przekonanie (nawet iluzoryczne) że w razie w mają jakieś wyjście to też nie jest bez znaczenia. Ale myślę że za jakiś czas świńskim galopem bedą się z tego wycofywać.
Zgłoś
Avatar
C................s 2021-03-03, 5:53
Mr.Grzechu1025 napisał/a:

I na chuj się z tego śmiać kurwo jebana



Chyba nie wiesz dziecko co jest tu tematem śmiechu... Nie niepełnosprawna dziewczyna tylko zjebany system w Polsce
Zgłoś
Avatar
Nufrevi 2021-03-03, 7:10 3
Smieszne jest to, ze musi robic badania co jakis czas i sie zglaszac... JAKBY KURWA OZDROWIALA... zalosne
Zgłoś
Avatar
yoyobart 2021-03-03, 7:42 1
Wysyp zjebanych komentarzy. Po chuj taki człek żyje? Tak, jestem za eutanazją i skrobankami, a wszystkim oburzonym przypominam-TO SADISTIC-nie jakieś kółko różańcowe.
Zgłoś
Avatar
Fx12 2021-03-03, 8:19
A wszystko po to aby 40 tyś biurw pierdzących w ciepłe stołki gmachów ze szkła i stali ZUS`u miało zajęcie...
Zgłoś
Avatar
Karboksylator 2021-03-03, 8:20
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie masz zajebać brata. Każda kobieta, która urodziła niepełnosprawne dziecko, będąc świadoma, że takie się urodzi (i nie musi urodzić), jest bohaterką. Więc jeśli Twoja matka wiedziała, że urodzi niepełnosprawne i miała możliwość usunięcia, jest wielką osobą, bohaterką.
Tylko, czy możemy wymagać bohaterstwa od każdej kobiety??
A jeśli państwo wymaga bohaterstwa od kobiety, to niech potem takim dzieckiem się zaopiekuje, da na profesjonalną opiekunkę, a nie jakąś ochłapową rentę, czy zasiłek opiekuńczy...



ale tutaj wcale nie chodzi o bohaterstwo, ani o to, że każda kobieta musi rodzić. raczej o to, że pierdolą się jak króliki, zachodzą w ciążę chuj wie z kim i skrobią się na potęgę. zupełnie jakby to była taka naturalna sprawa, jak jedzenie, czy sranie.
Zgłoś
Avatar
pytolsky 2021-03-03, 10:31
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie masz zajebać brata. Każda kobieta, która urodziła niepełnosprawne dziecko, będąc świadoma, że takie się urodzi (i nie musi urodzić), jest bohaterką. Więc jeśli Twoja matka wiedziała, że urodzi niepełnosprawne i miała możliwość usunięcia, jest wielką osobą, bohaterką.
Tylko, czy możemy wymagać bohaterstwa od każdej kobiety??
A jeśli państwo wymaga bohaterstwa od kobiety, to niech potem takim dzieckiem się zaopiekuje, da na profesjonalną opiekunkę, a nie jakąś ochłapową rentę, czy zasiłek opiekuńczy...



No dobra, ale czym się różni w takim razie bohaterstwo urodzenia od bohaterstwa wychowywania takiego dziecka? Bo jeśli w gruncie rzeczy niczym (a ja uważam, że stałe wychowanie jest nawet bardziej wymagającą czynnością), to czy możemy wymagać od kobiet również tego bohaterstwa? To w takim razie czemu nie zabić takiego dzieciaka już po urodzeniu? Z biologicznego punktu widzenia i tak pozbywamy się organizmu - istnieje on od samego poczęcia, co do tego jest konsensus naukowy. W tym wypadku urodzenie go niewiele zmienia, bo i tak nie jest zdolny do samodzielnego przeżycia poza organizmem matki.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie