18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Eko
Marco_Zg • 2020-01-19, 00:42
Taki moje spostrzeżenie..

Jedyne odpady, które generuje konsument to te biologiczne, dosłownie. Jak by się temu bliżej przyjrzeć, to pozostałe odpady produkuje fabryka, która dany towar zapakowała. Z jakiej racji My konsumenci mamy płacić za utylizację , plastików i etc. Skoro to nie konsument zapakował asortyment w coś co obecnie jest nie eko? Cały ten podatek powinno się, przenieść na producenta a nie na konsumenta. Jak kto pamięta, były butelki zwrotne z mlekiem, śmietaną i to było fajne bo miało się kieszonkowe. Obecnie wielkie halo bo tyle tego plastiku, bo tanio dla producenta a konsekwencje ponosi konsument. Koszty utylizacji trzeba przenieść na producenta, jak znam życie ceny wzrosną, produktów bo producent cudownym sposobem przeniesie koszty produkcji na konsumenta i takie błędne koło. Znam emerytki co to pół miasta za darmo zwiedzą aby kupić coś 20gr. taniej. Dla mnie to już paranoja. Pół dnia w przychodni, tu akurat się nie dziwię, bo tak działa "wspaniała" służba zdrowia, która sama nie potrafi się wyleczyć a co dopiero kogoś, kto pół życia płacich na nich. Jak się idzie na pogotowie o 17, czeka na "zbawienie" do 2 w nocy i dowiaduje się że, na moje oko to pani ma.. ( jezusicku jaki, Qurka wodna, popatrzał i już wie ) .... ale pani nie przyjmiemy. W zamyśle takim, nie przyjmiemy bo u nas to oddział wykańczalnia jest i statystyki spadną. Wracając do tematu tego eko, gdzie sie nie pójdzie to pakowane w plastik bo .......... wiadomo taniocha. A My konsumenci płacimy za to, obecnie nie eko. Za PRL było niby źle ale teraz jest raczej gorzej. Lekko i wygodnie ale czy fajnie jak taki nacisk. Co kolwiek w markecie czy innym sklepie, pakowane w folia lub coś podobnego. Wielki nacisk na reklamówki i etc. a czy jest nacisk w tym kierunku na producentów? oni tym bardziej powinni być motywowani aby produkty pakoować eko i to na nich przenosić ten podatek. Bo te wszystkie śmieci nie produkuje konsument a PRODUCENT.

2020-01-19, 01:01
Kolego drogi - konsumenci są źródłem popytu. Niczego producent by nie sprzedał, gdyby nie potrzeby odbiorców. To nie jego wina.

Po drugie - nikt nie każe Ci nic kupować. Jak chcesz, to możesz spożywać własnoręcznie zbierane warzywa i leśne runo. Możesz się myć w strumieniu, natomiast jak będziesz chciał coś napisać na Sadisticu (wymagany komputer, prąd, Internet), to poprosisz kolegę. W tym momencie nie tworzysz popytu.

Po trzecie - o jakim podatku mowa? Gdzie płacisz za utylizację, itd.? Dopiero jak kupujesz produkt, to w jego cenę wliczony jest jakiś koszt utylizacji. Co za różnica, czy Ty go zapłacisz, czy zapłaci go producent, który podniesie cenę o ten podatek właśnie? Jeżeli producent zwiększa koszty, to i tak konsument je płaci. Przecież pieniądze są w obiegu de facto zamkniętym (ok, nie w skali mikro, ale chodzi o koncepcję).

Ogólnie nie znalazłem tezy w Twojej wypowiedzi vel projekcji myśli.

2020-01-19, 01:02
Masz po części rację. Cywilizowane kraje mają kaucję na butelki plastikowe my jeszcze musimy długo czekać aż posłowie przestaną się zajmować pie**oletami i pójdą wprowadzeniem automatów takich jak np w Niemczech stoją w każdym markecie. Tak działa to dobre 12 lat u nas nawet nie raczkuje.

2020-01-19, 01:17
masz racje[ niech słomka będzie ze słomy, kosz z wikliny , torba ze skóry ,a kubek z gliny]
rymem poszło aby do ludzi doszło :idzwch*j:

2020-01-19, 02:04
" emperorzbigniew" nie mam zamiaru otwierać tu dyskusji na ten temat osobiście, bo żyjemy w czasach obecnych i jakie są takie są. Nikt i nic tego nie zmieni ot tak. Jest nacisk na plastiki i etc. Rychło się ktoś tam obudził. Ważna jest kapusta, reszta potem. Piszesz "konsumenci są źródłem popytu", tu masz racje i nic więcej się nie liczy w takim czy innym korpo.. Nie wiem w jakim wieku jesteś? Ja swoje mam już za sobą ale jeszcze jak da to i przed sobą. Miło wspominam czasy PRL bo nie było chalo na EKO a samo w sobie było EKO..... co by nie było że tęsknię, (technika idzie do przodu) ale miało TO w sobie TO czego teraz temu brakuje. I Gimby tego nie Znają.

"Gdzie płacisz za utylizację, itd" wzrost opłaty za Śmieci to pies? z ot tak się to nie wzięło. Rozumiem inflacja i jak domino zarobki. Wszystko to naczynia połączone.

Nikt nie nakazuje szukać w w mojej wypowiedzi TEZY. Życie samo pokazuje jak jest. Jak same ogórki pojedynczo w markecie, pakuje się w folje strecz.
a ta folja później gdzie ląduje? Śmieciowisko osiedlowe. Segregujesz PAN czy nie? następny konflikt myśli.

" impressa88" - cywilizowane kraje mają punkty "skupu" gdzie za xxx ilość zdanych butelek coś się dostaje. No właśnie. Można?

PIWO w BUTELCE szklanej dla - r061071

Ho...........er
2020-01-19, 02:04
Pies j***ł ekologie i twoje wysrywy , po piersze indie chiny afryka ma na planetę wyj***ne po drugie dzięki plastikowi ilośc marnowanego jedzenia i ilość zapadalności na choroby spadła w dół jak tupolew w katyniu
każdy kto stawia planetkę wyżej niż ludzi na niej żyjących (mam namyśli nas cywilizowanych ludzi ) jest w moich oczach
eko-nazistą

2020-01-19, 02:14
Hogger - nie jestem jakimś tam eko zjobem - Indie i Afryka to wielkie śmieciowisko, krajów pseudo cywilizowanych. Polska też jest śmietnikiem odpadów nie wygodnych, dla bardziej cywilizowanych krajów. Liczy się kasa bo dzieci sobie wyjadą za kasiorke tatusia i będą mieszkać tam gdzie śmieciowiska nie ma.

2020-01-19, 02:14
Idź precz peowska propagando :evil:

2020-01-19, 02:21
"cesarz1982" - Wielkomiejski zaścianek. A jak zapytać skąd się bierze mleko? to odpowie ...z marketu.

kr...........81
2020-01-19, 06:25
pisowski katolicki ciemnogród nigdy w niczym nie dogoni reszty europy

2020-01-19, 06:32
Jprd coraz więcej bełkotu wylewa się na sadolu. Co to za ból dupy na 40 linijek tekstu.

2020-01-19, 06:43
za odchody też powinien płacić podatek producent przecież to on to produkuje

2020-01-19, 08:23
Kiepskie spostrzeżenie. Zawsze i tak w końcowym rozliczeniu zapłaci konsument.
Dla mnie głupotą jest np. pozwolenie na sprzedawanie produktów zapakowanych w plastik tzw. przekąsek. Nikt mi nie powie, że jeden kabanos zapakowany w plastik ma sens.
Do tego pamiętajmy, że u nas zaczęli wymyślać nadmiar segregacji i sortowania co niektórzy zwietrzyli biznes jaki można robić na śmieciach i stąd mamy ten efekt.
Kwestia gospodarowania odpadami.
Swego czasu trochę spędziłem w szwajcarii, tam nie ma czegoś takiego, tam większość rzeczy jest spakowana w papier. nawet napoje mają plastikowe wielorazowe butelki i nikomu to nie przeszkadza. U nas też to było ale się nie opłacało i wycofali.

Je...........ik
2020-01-19, 08:49
modoc napisał/a:

Kiepskie spostrzeżenie. Zawsze i tak w końcowym rozliczeniu zapłaci konsument.
Dla mnie głupotą jest np. pozwolenie na sprzedawanie produktów zapakowanych w plastik tzw. przekąsek. Nikt mi nie powie, że jeden kabanos zapakowany w plastik ma sens.
Do tego pamiętajmy, że u nas zaczęli wymyślać nadmiar segregacji i sortowania co niektórzy zwietrzyli biznes jaki można robić na śmieciach i stąd mamy ten efekt.
Kwestia gospodarowania odpadami.
Swego czasu trochę spędziłem w szwajcarii, tam nie ma czegoś takiego, tam większość rzeczy jest spakowana w papier. nawet napoje mają plastikowe wielorazowe butelki i nikomu to nie przeszkadza. U nas też to było ale się nie opłacało i wycofali.



W Polsce jeśli z czegos nie mozna uszczypnąć kasy na lewo to sie nie opłaca tego wprowadzic

2020-01-19, 09:21
Ekologia to taki współczesny socjalizm. By butelka zwrotna się zwroóciła trzeba jej uzyć 8 razy. Koszty transortu, magazynowania, mycia, to wszystko zatruwa bardziej przyrodę niz jednorazowe opakowania które wystarczy tylko przetworzyć.