18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:40
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:28
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:06
🔥 Z dupy takie hamulce - teraz popularne
Etyka to nie antykatecheza
aleksander6 • 2013-02-08, 19:04
Zapraszam do obejrzenia filmu promującego etykę w szkole. Dajcie dzieciom szansę na wypracowanie sobie własnego systemu wartości. Dyskusja wskazana.

Zgłoś
Avatar
bezimienny90 2013-02-08, 19:14 20
dyskusja dyskusją, choć sam filmik ma się nijak do portalu sadistic, chyba żeby brać pod uwagę, że wrzuca się tu ostatnio wszystko.

Ja jestem apostatą, bo nie wierzę w Jezusa, Buddę ani w Biblię, Koran - dla mnie to tylko księgi, z których można czerpać wiedzę, przykład i pewnie i jakąś życiową mądrość. To samo mógłbym powiedzieć np o serii Tolkiena (która kiedyś może i sama stanie się konkurencyjną religią ). W moim wieku zazwyczaj zaczyna się myśleć o rodzinie i stałej pracy a moje dzieci na pewno nie będą chodzić na żadne religie. Będą uczone poznawania wszystkiego - różnych religii tak samo jak i polskiego czy matematyki. Jeśli już dzieciak będzie świadomy (okres dojrzewania i te sprawy) tego czy chciałby się chrzcić czy robić coś innego ze swoją wiarą to to zrobi. Tylko ma być świadomy, nie mam zamiaru zakuć go w kajdany chrześcijaństwa jak to robi się w Polsce, to dla mnie odbieranie po części czyjejś osobowości. Nie wiem jaki dzieciak będzie, może taki jak ja? A może będzie chciał zostać księdzem, tego nie wiem.

Dobra, podjarałem się, bo na ten temat lubię dyskutować, więc dam piwo
Zgłoś
Avatar
D................k 2013-02-08, 19:23 55
Powinno się wyprowadzić religię ze szkół podstawowych, aby uniknąć indoktrynacji religijnej.
Religia powinna powrócić dopiero w szkole średniej kiedy umysł jest już w miarę rozwinięty i bogaty w wiedzę, ale opcjonalnie. Obok takich przedmiotów jak filozofia, etyka i religioZNAWSTWO.

Od początku edukacji należy dzieciaki uczyć trzeźwego i krytycznego myślenia. Może dzięki temu wyrośnie nam mądrzejsze pokolenie i coś z tego kraju w przyszłości będzie.

I koniecznie trzeba wprowadzić obowiązkową maturę z historii Polski. Obecne licea produkują debili niepotrafiących podać roku wybuchu drugiej wojny światowej, albo zakończenia pierwszej. Politycy mylą Powstanie Warszawskie ze Stanem Wojennym albo obaleniem komunizmu w Europie. To się musi skończyć...
Zgłoś
Avatar
mayhem86 2013-02-08, 19:48 10
Suty_dziobaka
"Od początku edukacji należy dzieciaki uczyć trzeźwego i krytycznego myślenia. Może dzięki temu wyrośnie nam mądrzejsze pokolenie i coś z tego kraju w przyszłości będzie. "

Z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś zdania, że brak etyki w szkole spowodował, że nie nauczyłeś się "trzeźwego i krytycznego" myślenia. Nie wiem jak osoba z tak elementarnymi brakami w myśleniu może stawiać jakieś postulaty typu "Powinno się".

Reasumując mamy dwie opcje:
1. Albo napisałeś bzdury
2. Albo nie napisałeś bzdur, ale wobec tego jesteś głąbem (cechuje Cię "brak trzeźwego i krytycznego myślenia")

Podstawówkę kończyłem już dość dawno i były zajęcia zarówno z religii (prawosławnej i katolickiej) jak i etyki. Cały temat to zwykłe pierdolenie o niczym bez znajomości realiów w szkołach i nastawiony na kolejny już hejt na kościół...
Zgłoś
Avatar
_................_ 2013-02-08, 19:53 9
Jedna rzecz mnie rozpierdala, jęczenie że ten temat, a w szczególności filmik to kolejny "hejt" na kościół. Niektórym to się w dupach poprzewracało i uważaj się za jakiegoś "baranka bożego", za wieczną ofiarę, nie ważne czego by się nie powiedziało, to oni i tak zawsze czują się obrażeni i jęczą że to atak na nich.
To chuj że ten filmik nikogo nie obraża, proponuje tylko inne podejście do tematu, proponuje te wieczne demonizowane przez "pewne" środowiska lekcje etyki.
Zgłoś
Avatar
aleksander6 2013-02-08, 20:10 9
mayhem86 napisał/a:


Podstawówkę kończyłem już dość dawno i były zajęcia zarówno z religii (prawosławnej i katolickiej) jak i etyki. Cały temat to zwykłe pierdolenie o niczym bez znajomości realiów w szkołach i nastawiony na kolejny już hejt na kościół...



Zastanów się, kto ma paranoję? W tym filmiku nie ma ANI jednego złego słowa na kościół czy chrześcijanizm. Każdy ma prawo do poznania innych systemów etycznych, jeśli się nie zgadzasz to widocznie Ty nie miałeś takiej możliwości. Wszystko co prowadzi do rozszerzenia światopoglądu jest wielkim plusem w życiu dziecka, przekształcającego się w dorosłego człowieka.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-02-08, 20:43
@mayhem86 - jeżeli Twój rok urodzenia jest w nicku to jesteś rok młodszy niż ja, etykę (nieobowiązkową) wprowadzono do gimnazjów (gimnazjów, nie podstawówek! Tam do tej pory uczy się wyłącznie religii, wyłącznie katolickiej) chyba jak byłem na 1szym albo 2im roku STUDIÓW, czyli nie mogłeś się uczyć etyki (no chyba, że byłeś tak tępy że chodziłeś do gimnazjum 8 lat albo miałeś jakąś elitarną szkolę prywatną (a jednak 99% rodziców w tym kraju nie stać naa prywatną szkołę)
Zgłoś
Avatar
B................i 2013-02-08, 22:56 3
Zrozumcie że przeciętny dzieciak ma na to wyjebane i chodzi tam gdzie koledzy. Ale nie o to chodzi, wystarczyło by żeby oficjalnie ( bo w niektórych szkołach to właśnie tak wygląda) religia nie była przedmiotem jak inne, tzn sprawdziany pytania prowadzenie zeszytów. Tylko żeby była rozmową i to bardziej obiektywną i wszystko było by załatwione.

Btw. scenka jak z "gabinet religii" zmienia napis na "gabinet etyki" tak na pewno nie jest anty...
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-02-09, 0:06 1
aleksander6 napisał/a:

Dyskusja wskazana.


W takich tematach jest to zwykle dyskusja niemerytoryczna...

Po prostu nie ma sensu dyskutować.
Zgłoś
Avatar
aleksander6 2013-02-09, 11:03 3
Szeryfian napisał/a:


W takich tematach jest to zwykle dyskusja niemerytoryczna...
Po prostu nie ma sensu dyskutować.



"Niektórzy ludzie nie są zdolni do dyskusji, ponieważ gdy rozwijają w sobie jakieś poglądy lub wierzenia, przestają dostrzegać alternatywne idee. Po prostu usuwają je ze swojego umysłu."
R. Bandler

Z pozostałą częścią można dyskutować
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-02-09, 13:42 1
@up no tak Można pod jednym warunkiem, że obie strony poprowadzą dyskusje merytoryczną
Zgłoś
Avatar
aleksander6 2013-02-10, 12:59
czyżbyś insynuował, że na tym portalu dyskusja merytoryczna jest abstrakcją?
Zgłoś
Avatar
PENISylina 2013-02-10, 20:42
Sam chodziłem na religię, jeszcze w gimnazjum za moją i kolegi ciekawość świata i niewygodne pytania byliśmy znienawidzeni przez księdza. (Swoją drogą przez tego dekla nie miałem paska, niestety religia wliczała mi się do średniej). W trzeciej klasie już nie chodziłem na religię, szkoła nie prowadziła etyki. W liceum poszedłem a etykę i wcale tego nie żałuję, przeciwnie można się wiele na niej dowiedzieć.
BTW tak naprawdę to powinno się wyrażać zgodę na wypisanie z religii, a nie zapisanie na nią.
Piwo dla autora.
Zgłoś
Avatar
avanax 2013-02-10, 21:04
Czwarty rok czekam na etykę w technikum.... Z braku laku chodzę na religię i co? Ksiądz ot co jest normalnym człowiekiem i szanuje mnie, a ja jego, ale sam mówi, że nie które pytania są kłopotliwe. Pierd... o tym, że to dysmryminacja itd. gówno da... By szkoła zatrudnila nauczyciela etyki potrzeba minimum grupę 7 osobową, a zbierzcie z kilku klas w tym samym czasie 7 osób. Nie chcesz chodzić na religię to spierdala... do biblioteki.
Zgłoś
Avatar
NecroVision 2013-02-10, 21:05 9
Suty_dziobaka napisał/a:


I koniecznie trzeba wprowadzić obowiązkową maturę z historii Polski.



Widzę na Sadolu mamy materiał na kolejnego pojebanego ministra MEN -.-...

Matura powinna być egzaminem dobrowolnym z KAŻDEGO przedmiotu... To, że ktoś nie zna historii Polski miałoby go skreślać z listy potencjalnych studentów np. automatyki i robotyki???

Idź w pizdu ze swoimi debilnymi poglądami jak najdalej od Polski.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie