18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
gender
MRseqel • 2014-01-07, 19:43
Świetny według mnie komiks obrazujący gender Ocenę tego pozostawiam wam PS. Nie popieram homogówna, ale tu jest odniesienie do czegoś więcej także



jak było to wyjebać
Zgłoś
Avatar
Gonczor 2014-01-08, 0:39 6
Cytat:

Co finansowalibyście z podatków (tylko konkrety)?
Jakiej wysokości podatki przewidujecie?


Co prawda akapem jestem tylko ideologicznie, ale jeśli by to było możliwe, to bym nic nie finansował i nie pobierałbym żadnych podatków.
Cytat:

Ponawiam pytanie - skoro był taki zajebisty, to znaczy że dawał lepsze rezultaty, czy tak? No to skoro tak - to dlaczego nie ostał się nigdzie na świecie?


Rzeczy takie, jak standard złota dawały dobre rezultaty przeciętnym ludziom, bo jak bank zaczynal w chuja lecieć, to mogli tam pójść i powiedzieć, że nie chcą $$$, tylko złoto, które im się za to należy, więc banki musiały trzymać dyscyplinę. Tak samo rządy-nie mogły drukować hajsu ile im się podobało, co oczywiscie było dla tych 2 grup niewygodne. Reszty chyba nie muszę tłumaczyć.

Nawet jeśli ktoś od tego odszedł i de facto nikt nie ma tego wolnego rynku-czy to, że "wszyscy" dookoła coś robią, to znaczy, że jest to ok? Nie masz swojego rozumu, żeby samemu osądzić, co jest dla ciebie dobre? Temu panu też każdy mówił, że pierdoli głupoty i kryzys nie nadejdzie

Cytat:

Np. mogę sobie zorganizować składowisko toksycznych odpadów, obok pola, z którego potem będzie wpierdalał warzywka.

Myślisz, że ludzie by płacili takiemu przedsiębiorcy, który truje ich żywność? Głosowanie portfelem mogłoby go bardzo szybko od tego odwieść.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-01-08, 0:40
towelie napisał/a:

@voidinfinity może powiesz nam czego nie chciałbyś finansować z podatków?



A może wy pierwsi? Wszak wasza lista będzie zdecydowanie krótsza.

towelie napisał/a:


Tak na serio prawda jest taka, że z sektora prywatnego dostajesz super tani super szybki komputery, najnowsza technologia, która jest rozwija się dopiero przez parę dekad, a państwo nie potrafi za pierdyliardy z podatków wybudować pierdolonej drogi bez dziur, czegoś co budowano już tysiące lat temu. Dlatego jestem za kapitalizmem, jedynym wydajnym systemem gospodarczym.



Jak jesteśmy przy temacie dróg - to chyba najlepsze drogi w historii (jak na tamte czasy) budowali rzymianie z podatków.

Nie wszystko da się realizować mechanizmami wolnorynkowymi.
To taka sama bajeczka jak socjalistyczna kraina równości społecznej.

Problemem jest konsolidacja kapitału - która jest naturalnym zjawiskiem w kapitalizmie (jak sama nazwa może wskazywać).
Zgłoś
Avatar
arbi13 2014-01-08, 0:41
Proszę nie mylić tego, ze jest praca z tym, że ludzie są szczęśliwi i mają czas dla rodziny. Bo to dwie różne rzeczy.

Bardziej prawdopodobne jest, ze w kapitalizmie nie będzie czasu dla rodziny. Tak jednak być nie musi. Tak samo może być z socjalizmem (mniejsze prawdopodobieństwo)

Jednak faktem jest, ze polskie teraźniejsze wydanie kapitalizmu rozpierdala rodziny. emigracja, bezrobocie patologizacja życia społecznego i rodzinnego.

dla mnie większość z Was ma bardzo prymitywne podejście do spraw: albo koś jest lewak albo ma racje, powtarzacie to co Korwin mówi w kółko (co nie zmienia faktu, ze często ma racje).

Dla mnie przypomina to motłoch, który na ulicy wrzeszczy wyuczone hasło.
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2014-01-08, 0:44 2
W Polsce najlepsza opcja bylaby wizja Rothbarda, ograniczajaca biurokracje i wplyw rzadu do minimum, dajac wieksze prawa lokalnym spolecznoscia.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-01-08, 0:44
oho, znowu internet fight milosnicy wolnego rynku wszystko zwalajacy na socjalizm, nawet jak ten wolny rynek ruchnie ich wkrotce w dupe to i tak beda mysleli ze to przez socjalizm wkoncu kapitalizm jest taki idealny i wogole wspanialy.
przynajmniej w ksiazkach i broszurkach sie wszystko zgadza:)
Zgłoś
Avatar
H1ghlander 2014-01-08, 0:45
towelie napisał/a:


Te no stary, albo jedno albo drugie.


Ja pokuszę sie o stwierdzenie, że wszystkie te doktryny np. 'kapitalizm', 'komuna' są dość utopijne, a traktowałbym jako skróty myślowe i generalizując.

Pokusiłbym się też, że żadna władza na tym świecie nie ma w interesie 'by swoim poddanym zrobić dobrze'...

...Oparte na badaniach własnych w Hirosach 3, Cywilizacji, C&C itp. ;]]

W Polsce imo przydałaby się solidna dyktatura... na początek ;]

imo napinacze na to jaki kapitalizm zły.. imo blizej nam do socjalizmu ... i tak socjalizm też jest piękny w książkach.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-01-08, 0:50 2
Gonczor napisał/a:


Co prawda akapem jestem tylko ideologicznie, ale jeśli by to było możliwe, to bym nic nie finansował i nie pobierałbym żadnych podatków.



Nawet wojska nie? Policji nie? Sądów nie? Hardcore.

Gonczor napisał/a:


Rzeczy takie, jak standard złota dawały dobre rezultaty przeciętnym ludziom, bo jak bank zaczynal w chuja lecieć, to mogli tam pójść i powiedzieć, że nie chcą $$$, tylko złoto, które im się za to należy, więc banki musiały trzymać dyscyplinę. Tak samo rządy-nie mogły drukować hajsu ile im się podobało, co oczywiscie było dla tych 2 grup niewygodne. Reszty chyba nie muszę tłumaczyć.



Standard złota owszem utrudniał, niemniej jednak nie uniemożliwiał pożyczania złota, którego się nie miało.

Gonczor napisał/a:


Myślisz, że ludzie by płacili takiemu przedsiębiorcy, który truje ich żywność? Głosowanie portfelem mogłoby go bardzo szybko od tego odwieść.



Po pierwsze - klienci musieliby o tym wiedzieć, a przecież nikt nie będzie się chwalił, że sprzedaje zatrute żarcie. Na zapas nikt nie robiłby badań zdrowotnych, a przynajmniej nie szara masa.

Po drugie - efekty zdrowotne mogą ujawnić się po wielu latach, kiedy na jakimś obszarze byłaby duża śmiertelność - ale znowu - kto to zauważy?

Przecież jedyne badania i statystyki byłyby robione na potrzeby biznesowe. No może ktoś by takie badania robił - żeby sprawdzić komu najlepiej jest wciskać ubezpieczenie zdrowotne albo coś w tym stylu...ale przecież nie poda tych danych do publicznej wiadomości
Zgłoś
Avatar
mrozekpl 2014-01-08, 0:56 4
voidinfinity
powiem wprost jebana lewacka kreaturo.
weź sobie donka,bronka i jeszcze kogo tam chcesz i wypie**alajcie w podskokach gdziekolwiek byle za granice.
Zgłoś
Avatar
Gonczor 2014-01-08, 0:58 1
Cytat:

Pokusiłbym się też, że żadna władza na tym świecie nie ma w interesie 'by swoim poddanym zrobić dobrze'...

(...)

W Polsce imo przydałaby się solidna dyktatura... na początek ;]



Samozaoranie.

Cytat:

milosnicy wolnego rynku wszystko zwalajacy na socjalizm, nawet jak ten wolny rynek ruchnie ich wkrotce w dupe



Kryzys w sektorze finansów spowodowany nieodpowiedzialnym zarządzaniem budżetem, deficytami itd. to założenia wolnego rynku? Proszę, rozwiń.

Cytat:

przynajmniej w ksiazkach i broszurkach sie wszystko zgadza



Czytałeś jakieś? Jeśli tak, to zapewne możesz je podważyć, albo przynajmniej przedstawić, jak działają mechanizmy socjalizmu/interwencjonizmu etc.

Cytat:

Bardziej prawdopodobne jest, ze w kapitalizmie nie będzie czasu dla rodziny. Tak jednak być nie musi. Tak samo może być z socjalizmem (mniejsze prawdopodobieństwo)

Jednak faktem jest, ze polskie teraźniejsze wydanie kapitalizmu rozpierdala rodziny. emigracja, bezrobocie patologizacja życia społecznego i rodzinnego.



Możesz przedstawić, w jaki sposób by to miało działać? Powiedzieć, dlaczego mamy emigrację, bezrobocie i co według Ciebie jest tą "patologizacją"? Zarzucasz innym pewne ubóstwo intelektualne, chociaż sam rzucasz frazesami (nie bronię korwinowców, ale nienawidzę hipokryzji).
Zgłoś
Avatar
Szczwany_Lisek 2014-01-08, 0:59 1
do tych szalejących korwinistów, którzy licznie się tu produkują, mam jedno zasadnicze pytanie: zastanawialiście się kiedyś dlaczego po PRLu Korwin chciał "zlikwidować socjalizm, a zostawić zamordyzm"?
Jeśli nie, to już śpieszę z wyjaśnieniem: podstawową zasadą wolnego rynku jest fakt, że głównym motorem napędowym wszystkich działań jest zysk jednostki, a nie dobro ogółu. Dziś właśnie to obserwujemy - wielkie firmy lansują styl zycia gardzący tradycyjnymi wartościami, po to żeby zwiększyć sprzedaż, napędzić konsumpcję. W kapitaliźmie potrzebny jest ktoś stojący na straży wartości, żebyśmy nie utopili się w swoim konsumpcjoniźmie. I tę sytuację bardzo fajnie opisuje obrazek z tematu.
PS. Osobiście nie wiem już czy jestem za wolnym rynkiem i zamordyzmem, czy komunizmem i wolnością osobistą. Można powiedzieć, że przechodzę kryzys poglądów. Ale to chyba daje mi obiektywne spojrzenie.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-01-08, 1:02
H1ghlander napisał/a:


Ja pokuszę sie o stwierdzenie, że wszystkie te doktryny np. 'kapitalizm', 'komuna' są dość utopijne, a traktowałbym jako skróty myślowe i generalizując.



Ja bym powiedział nawet, że wszystkie "IZMY" cierpią na to samo.

H1ghlander napisał/a:


Pokusiłbym się też, że żadna władza na tym świecie nie ma w interesie 'by swoim poddanym zrobić dobrze'...



Tym bardziej sektor prywatny.

Państwo ma spełniać zapewniać to - co z punktu widzenia państwa/społeczeństwa "optymalniej" jest zapewnić na zasadzie finansowania z podatków.
Zgłoś
Avatar
Gonczor 2014-01-08, 1:04 3
Cytat:

Nawet wojska nie? Policji nie? Sądów nie? Hardcore.

To działało w XVIII i XIX wieku w USA, dalej można przeczytać o miejscach, gdzie np. straż pożarna jest prywatna. Jak mówię, anarchokapitalistą jestem ideologicznie, moje poglądy dopiero się kształtują. Jeśli miałbym teraz objąć stery Polski, to stworzyłbym państwo minarchistyczne.
Cytat:

Standard złota owszem utrudniał, niemniej jednak nie uniemożliwiał pożyczania złota, którego się nie miało.


A umożliwiały to przepisy, które nie wymagały od banku, który nie był w stanie wywiązać się z zobowiązań, ogłoszenia upadłości, czyli obwinić należy państwo.
Cytat:

Po pierwsze - klienci musieliby o tym wiedzieć, a przecież nikt nie będzie się chwalił


Kurwa, serio? Dzisiaj koncerny też sie nie chwalą, że srajpody składają im zwinne chinskie rączki.
Cytat:

Przecież jedyne badania i statystyki byłyby robione na potrzeby biznesowe.


Dlaczego zakładasz, że nikt by nie wpadł na to, żeby zarobić na pokazywaniu konsumentom, jak działają firmy, z usług których korzystają?

Szczwany_Lisek napisał/a:

PS. Osobiście nie wiem już czy jestem za wolnym rynkiem i zamordyzmem, czy komunizmem i wolnością osobistą. Można powiedzieć, że przechodzę kryzys poglądów. Ale to chyba daje mi obiektywne spojrzenie.



Proste pytanie-czy uważasz, że wolno rządzić drugim człowiekiem/zmuszać go do pewnych postaw? Jeśli nie, jesli uważasz, że każdy powinien sam decydować, co jest dla niego dobre, to jesteś libertarianinem. Przy czym zastrzegam, że to nie musi się wiązać ze szkołą ekonomii, jaką większość z nas reprezentuje. Możesz nawet chcieć założyć komunę, żyć w społeczeństwie socjalistycznym, jeśli uznasz, że będzie to dla Ciebie lepsze. Jeden warunek-nie możesz zmuszać innych do tego samego. To, ze ja lubię kapitalizm nie znaczy,że nie pozwoliłbym komuś stworzyć czegoś takiego. Po prostu nie podoba mi się to, że sie mnie zmusza do czegokolwiek.
Zgłoś
Avatar
itemeczek 2014-01-08, 1:08 2
Kapitalizm ok, ale podatki być muszą. Na ww wspomniane drogi, na obronnosc kraju itp. Nie moze i nie bedzie tak, że kazdy sobie sam rzepke skrobie.
Natomiast to co jest obecnie, utrzymywanie hordy urzędasów, wprowadzanie coraz bardziej bzdurnych przepisów unijnych, to nie tylko zabijanie naszych wlasnych tradycji, ale tez kieszeni. Superwspanialy degret jasnie wielmoznych eurosolow zabroni wędzic 'normalnym' sposobem, tj dymkiem w wędzarni. Przedsiębiorcy będą mogli uzywac super elektrycznych wędzarni z generatorami dymu, w większosci made in germany lub FR. Szacunkowo padnie kolejne 2000 małych przedsiebiorcow, skonczą się oscypki, tradycyjne kiełby.
Zakazy ogrzewania węglem? Jednym z naszych skarbow? Bo trujemy, a nasze prezne gospodarki wysylaja kurwa rzyliony ton CO2 (o kurwa straszne) w powietrze. Ale to, ze niemce, francja, wklp bryt. rosja, chiny, australia produkuja pierdyliony razy więcej, to juz nie wazne. To, ze mamy najwiecej terenow lesnych na mieszkanca niz jakikolwiek kraj UE, i ze od 1989 obnizylismy produkce CO2 o 30% to nie wazne. Nasz kurwa rząd wyplaci ue miliardowe kary za zanieczyszczanie srodowiska.
Tak, mam bol dupy. Wkurwia mnie ten kraj, mentalnosc ludzi rzadzacych, ktorzy sprzedali by wlasna matke gdyby tylko mogli. Jesli wladze panstwa nie sa nieudolne, da sie zyc i w socjalizmie, i w kapitalizmie. Ani jedno, ani drugie nie jest osiągalne. Nie w tym kraju, nie w starej europie. Nie na tym swiecie. Chyba ze wszystko jebnie, to od nowa.
A obecna eurokomuna do zaszlachtowania. Tak samo jak jej autorzy i tworcy.
Smiejemy sie z rumunow i innych, ale oni umieli zrobic porządek. Komuna padla, wladza pod sciane, czauczesku (Nicolae Ceaușescu) dostal kulke razem z żoną. U nas natomiast komuna padla, mordy przy korycie wciaz te same. Wiec jak tu ma byc lepiej? Ludzie z krwia na rekach maja po 6k zl emerytury i smieja sie z Polakow, ktorych urzad skarbowy przez blad urzednika doprowadzil do ruiny. Super wolny, kapitalistyczny rynek, ty czerwona kurwo.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-01-08, 1:08
mrozekpl napisał/a:

voidinfinity
powiem wprost jebana lewacka kreaturo.
weź sobie donka,bronka i jeszcze kogo tam chcesz i wypie**alajcie w podskokach gdziekolwiek byle za granice.



Już zabrakło argumentów? Przecież nawet nie zacząłeś.
tylko chlusnęło.
Zgłoś
Avatar
H1ghlander 2014-01-08, 1:09
Gonczor napisał/a:



Samozaoranie.



ROTFL... nie wiedzialem, ze sadistic to takie poważne forum do prowadzenia takich dyskusji, raczej nie zamierzam, moge rzucac frywolne mysli.
Czytaj ze zrozumieniem. Na luzie pisze o graniu w cywilizacje, pozniej o dyktaturze. A Ty bierzesz to na poważnie...

I tak, czasem inny system sprawdza się w danym momencie. Polacy potrzebują lat świetlnych by zmienić swoje myślenie. I mieć dobrego, sprawiedliwego władcę, który by zapoczątkował zmianę myślenia byłoby dla nas zbawienne. Oczywiscie musiałby niektórych trzymać w ryzach.

Nasze przywary, pochwała dla kombinatorstwa, ukraść złodziejowi to duma, zazdrość, zawiść, kolesiostwo... mnóstwo grzechów.

Podam klarowny przykład. Tak, uważam, że dyktatura, na chwilę obecną w w wielu krajach muzułmańskich sprawdza się najlepiej.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie