18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 38 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Może mało sadystyczna( DLA NIEKTÓRYCH RACZEJ NIE) i długa historia, ale na pewno dotyczy części z was bądź waszych znajomych.

Dzisiaj chciałem wam opowiedzieć o mojej rozmowie z kuzynem na temat zarabiania w internecie, a więc.

Youtube? Trzeba nagrać dobry film, który musi spełnić szereg
wytycznych, dzięki którym będzie możliwość umieszczenia w nim reklam przez google. No i zdobyć kilkaset tysięcy (kilka milionów?) widzów aby miało to sens.

Facebook i fanpage? Trzeba poświęcić kilka miesięcy żeby
zebrać odpowiednią liczbę fanów, wstawiać posty kilka razy dziennie. No i oczywiście mieć pomysł, który tych fanów przyciągnie. Pieniądze jednak i tak są marne ponieważ w Polsce bardzo mało firm chce (stać?) na wykupienie reklamy na FP, więc czasami w miesiącu wpadnie stówka, częściej nic, chociaż bierze się wszystkie zlecenia.

Są oczywiście jeszcze najróżniejsze blogi, na których firmy
reklamują swoje produkty i usługi płacąc za to autorom. Tutaj również potrzebny jest pomysł, szczęście, talent.

W jaki sposób wiec gimnazjalista, licealista ma zarobić
swoje pierwsze pieniądze nie wychodząc z domu?

O sposobach tego typu opowiedział mi dużo młodszy ode mnie kuzyn. Zdziwiony byłem tym, że młody chłopak z jednej z tych biedniejszych rodzin ma kasę, niezłe gadżety a przy tym całe dnie spędza przed laptopem. Nie jestem oczywiście za propagowaniem tego typu "pracy"(zaraz dowiecie się dlaczego), chciałem po prostu was trochę uczulić(chociaż sposób ten jak powiedział
kuzyn "jest mało opłacalny na Polakach").

Chodzi tutaj o tzw. serwisy PPA/PPD (Pay Per Action/Pay Per Download). No ale o co w tym chodzi? Działa to na takiej zasadzie, że wrzucasz swój plik na dany hosting PPA/PPD a następnie każdy kto chce pobrać Twój plik musi zrobić określoną akcję(wypełnić ankietę, pobrać "zagrożoną" wtyczkę do przeglądarki, "zgłosić się” po odbiór wygranego" iPhone 5S/Samsunga Galaxy S5, itd.) bądź za niego zapłacić. Proste, prawda? Można oczywiście napisać jakąś naukową prace, opowiadanie, książkę czy program i pobierać za to opłaty. Jednak jak dużo osób będzie chciało pobrać przykładowo książkę nieznanego autora?

I tutaj przychodzą nam z "pomocą" tzw. "fake" pliki. Na YT aż roi się od filmików jak to hackowane są gry facebookowe, na smartfony czy na PC i konsole. Wystarczy wpisać w google np.
"facebook games hack" i od razu mamy listę filmików jak to zrobić (oczywiście pobierając plik z „hackiem”). Zobaczymy również pełno portali i blogów(przykład: hackingbook . eu), które umożliwią nam pobranie takiego fake hacka razem z instrukcją. Pod każdym postem znajdziemy kilkanaście komentarzy zachwalających dany plik żeby wydawał się wiarygodniejszy.

Co się jednak stanie kiedy ten plik pobierzemy? Najczęściej będzie to spakowany plik zabezpieczony hasłem, którego na próżno szukać. Są jednak i tacy "zarabiający", którzy tworzą prosty programik w VB i przykładowo podczas jego uruchamiana wyświetla się komunikat o potrzebie pobrania aktualizacji. I co? Zarabiasz dwa razy na jednej naiwnej osobie.

Jakim cudem tym "hackerom" się to opłaca? Jak już wspomniałem, w przypadku Polaków średnio się to opłaca ponieważ "zarabiający” otrzyma prowizje w wysokości około 0.5$, w najlepszy wypadku 1$. Oczywiście idzie to przez pośredniczącą firmę więc my jako pobierający zapłacimy za to(za nic!) np. poprzez płatność sms około 10 zł, czasami więcej.
Jednak w tej "branży" są tak zwane "boomy". Pod koniec 2013
roku najlepiej zarabiało się na Brytyjczykach, za jedno ich pobranie dostawało się około 10-15$(ile więc płacili pobierający?). Teraz trwa boom na Francuzów, jedno pobranie w tych samych granicach czyli 10-15$, czasami ponoć zdarzy się ponad 20$. Fajnie, prawda? Przy dobrze rozreklamowanych filmikach na YT czy dobrze pozycjonowanej stronie niektórzy zarabiają 50-100$ dziennie, a są to "średniacy". No ale za głupotę trzeba płacić, więc jeszcze to jestem w stanie przełknąć.

TUTAJ PRZECHODZIMY DO RZECZY PIEKIELNYCH!

Jednak na PPA/PPD możliwości zarobku są nieograniczone, wystarczy wyobraźnia. Kuzyn opowiadał mi o przykładach osób, które na zagranicznych portalach wystawiają ogłoszenia o pracy. Super praca, wysokie zarobki, bez doświadczenia/wykształcenia. Nie podano jednak adresu na który trzeba wysłać CV czy numeru telefonu. Jest za to formularz np. w formacie PDF do pobrania. Tak, do pobrania za opłatą oczywiście. No to już mnie przeraża! Jak można w ten sposób oszukiwać ludzi?

Opowiadał mi jeszcze o kilku innych sposobach, niektóre z nich często używane są w przypadku nas, Polaków. Jeśli artykuł się przyjmie to chętnie go jeszcze podpytam i opowiem.

No i oczywiście muszę zapytać: Co o tym myślicie? Jak ludzie mogą być w stanie robić takie rzeczy jak ta przykładowa stronka hackingbook . eu?
Zgłoś
Avatar
panchamityle 2014-06-11, 23:34 52
Największą kasę się robi na frajerach i słomianych interesach, co Cie w tym dziwi? Skoro ludzie dzwonią do wróżek/telegier albo łapią się na to, że mogą śledzić kogoś przez wysłanie smsa..to ich problem, skoro mają rozum meduzy. Dopisz w komentarzu jak rolują Polaków, może właśnie wróżbita Maciej jest takim hakierem?
Zgłoś
Avatar
P................i 2014-06-11, 23:39
Zarobić nie wychodząc z domu?
Żeby mieć, trzeba zapierdalać
Zgłoś
Avatar
Madroxx 2014-06-11, 23:56 4
Przecież na PPA też można zarabiać oferując real pliki Fake to tylko odłamek....
Zgłoś
Avatar
scofi16 2014-06-11, 23:58 10
No sory, ale jak ktoś wchodzi na yt i zobaczy filmik, na którym jest program do "hackowania" kont fb i od razu coś takiego ściąga to takich mi nie szkoda. To co opisałeś to metoda PPA, na której można spokojnie samemu wycisnąć średnią krajową. Konkretne pieniądze zarabia się dopiero jeżeli masz dużą siatkę aktywnych poleconych, od których dostajesz % ich zarobków za nic. PPD polega na tym, że wstawia się linki do filmów, gier itp. na różnego rodzaju fora z warezem. Za każde pobranie otrzymuje się max 0.04$. Lepiej wygląda sytuacja jeżeli wrzucasz linki na fora zagraniczne gdzie ludzie chętniej kupują konta premium, za których sprzedaż dostajesz nawet 15$ od sztuki.
Zgłoś
Avatar
Karenz88 2014-06-12, 1:21 4
no to czekam na generator piwek dla gimbusów
Zgłoś
Avatar
WhoCaresAboutNik 2014-06-12, 5:03 7
Kurwa nowość, myślisz że dlaczego jest tyle stron warezowych od 10 lat, nikt tego charytatywnie nie robi. I tak torrent=usenet>hostingi plików.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2014-06-12, 7:54 6
Dla nastolatka zarobić tysiaka na miesiąc to kurwa w chuj hajsu - wiem bo sam za gówniarza jak bawiłem się w robienie stron, forów itp. to miałem z tego od ok 500 do 1000zł miesięcznie, czasem lepiej jak dużo wejść miałem na strony i automatycznie z reklam więcej hajsu. Dla dorosłego to gówno a nie pieniądze. Nie wykluczam ,że są osoby zarabiające na tym na życie ale zaryzykuje powiedzenie ,że ponad 99% tak zarabiających nie zarabia więcej jak kilku stówek miesięcznie a do tego jeszcze powinno się teoretycznie doliczyć koszt uzyskania przychodu (czyli prąd do kompa itp.)

Jak się mieszka z rodzicami to nie ma się wydatków praktycznie poza jakimiś swoimi rzeczami typu gry, jakiś gadżet czy coś. No może jeszcze jakieś fajki albo piwko. Bez znaczenia.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2014-06-12, 12:13 5
to te sposoby, o których piszą na wp w komentarzach nie działają?
Zgłoś
Avatar
Firlex 2014-06-12, 23:35
A czy PPA to tylko fake content?.. kurwa no, dużo osób ma white nisze i jakoś nie ma problemy a to, ze teraz 3/4 osób uderza w hacki,sami sobie odpowiedzcie. Pewnie 90% osób nie wie o czym jest ten tekst, o czym ja nawijam ;d lecz na 100% znajdzie się w końcu jedna czy dwie osoby które doskonalne wiedzą o co cho
Zgłoś
Avatar
dukenPL 2014-06-12, 23:36 2
Bawiłem się w to trochę, o*ebałem kilka osób, ale dużo trzeba się z tym męczyć zanim będą jakieś prawdziwe zarobki więc olałem. Jak ktoś ma czas to róbta to. Oszukujcie tylko na "czitach" "hakach" i innych "krakach" to wtedy macie czyste sumienie, że o*ebaliście takich samych s*urwysynów jak wy sami ;D
Zgłoś
Avatar
hgh 2014-06-12, 23:38 1
Zbiornik - 50zl/h.

pozdro
Zgłoś
Avatar
kietong 2014-06-12, 23:38 2
Nie rozumiem jak można łykać te wszystkie pierdoły. Przecież te wszystkie strony śmierdzą na kilometr, wystarczy rzut oka i wiesz, że to wałek.
Zgłoś
Avatar
Symbian 2014-06-12, 23:45 5
myśle ze nowości nie powiedziałeś . osobiście chyba musiało by mnie pokurwić żebym zapłacił za coś na internecie . Jak pojawia mi sie stronka typu : wyślij bezpłatnego smsa i możesz pobierać to zmieniam stronke , kurwa proste fchuj . + blokuje reklamy adblockiem .
Zgłoś
Avatar
twinspark 2014-06-12, 23:59
Pącki napisał/a:

Zarobić nie wychodząc z domu?
Żeby mieć, trzeba zapierdalać


No proste, jak się dupsko nie spoci to nie robota!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie