18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 28 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:18
Kolejny sukces Policji - 0.2g
BongMan • 2011-12-20, 13:58
Pruszkowska policja - przed mafią pruszkowską trzęśli portkami, to próbują odzyskać renomę napastując niewinne kobiety...
Cytat:

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 23-letnią kobietę, która schowała w kosmetyczce torebkę z marihuaną. Policjanci zabezpieczyli też 2 tys. zł na poczet kary.

fot. KAM
W niedzielę podczas wieczornego patrolu pruszkowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej BMW. W pojeździe siedziały dwie kobiety. Nerwowe zachowanie jednej z nich wzbudziło podejrzenia mundurowych. Podczas kontroli osobistej policjantka znalazła w kosmetyczce Klaudyny P. torebkę z suszem roślinnym. 23-letnia kobieta przyznała, że jest to marihuana.

Klaudyna P. została zatrzymana i umieszczona w areszcie. Po zważeniu zawartości torebki okazało się, że miała przy sobie 0,2 grama narkotyku.

Zatrzymanej grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kobiecie zostały też odebrane pieniądze w wysokości 2 tys. zł, które zabezpieczono na poczet przyszłej kary.

Zgłoś
Avatar
Dark-Marcin 2011-12-20, 14:07 24
Co za pojebany kraj...
Zgłoś
Avatar
Sil79 2011-12-20, 14:08 31
0,2g, 3 lata, odebrane pieniądze. Wszystko za nabitkę, Gdzie ja mieszkam
Zgłoś
Avatar
Max Ibuprom 2011-12-20, 14:29 5
kurwy się powiesić powinno!

w sensie policje nie kobiety xD
Zgłoś
Avatar
(................) 2011-12-20, 14:30 45
Pomijając temat marihuany i jej legalizacji jestem ciekaw jednej sprawy . Autor posta pisze, że policja zła bo złapała kobietę, i zła bo nie mogła ogarnąć gangu pruszkowskiego. Mam takie dziwne wrażenie, że po pierwsze coś jest tu kurwa nie halo, że policja co by nie robiła to będzie zła czyt. będzie się stosowała do przepisów prawnych - będzie zła, nie będzie się stosowała do przepisów prawnych - też będzie zła. Może czas już wreszcie dojrzeć i skupić się na ustawodawcy prawa a nie kurwa na jego wykonawcy O_o

Wkurwia mnie po drugie to, że ciągle się pluje na takie akcje, robi się wielkie olaboga jak komuś grozi do 10 lat więzienia, jest w areszcie czy ma zatrzymane np . 2tysiące złotych. Przydało by się może troszkę dowiedzieć choćby o podstawach funkcjonowania postępowań w polskim prawie, a dopiero wymądrzanie się i sranie na prawo i lewo.

A że prawo w Polsce daleko ma jeszcze do doskonałości to już inna inszość.
Zgłoś
Avatar
Max Ibuprom 2011-12-20, 14:32 2
normalnie to nic do nich nie mam ale coś takeigo, samosąd ktoś powinien robić na takich psach skurwiałych

cvhodzi o to że powinni przymknąć oko , a że sa hujami do kwadratu to tego nie zrobili. Trzeba byc tkaą kurwą w środku żeby komuś tak życie uprzykrzyć! jakbym miał okazję to bym przekopał to tałatajstwo, cohciaż strasznie eni lubie jak kogoś kopią to tych bym kopął po ryju z uśmeichem na gębie. jak tak kurwa mozna?!
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2011-12-20, 14:38 1
A jak policjant zatrzyma zielsko jakodowod w sprawie to czy on jest w posiadaniu?
Zgłoś
Avatar
mesiash 2011-12-20, 14:55 9
@up nie, bo jak sam napisałeś, jest to dowód rzeczowy...

@Max policjant przymknie oko na to, potem na coś innego, a następnym razem puści gościa, który przed chwilą okradł grób Twojej matki. Nie umiesz nawet poprawnie pisać, a się pienisz i krzyczysz na swój biedny monitor.
Zgłoś
Avatar
lapps 2011-12-20, 15:05 22
@Lewy
oni moga zgodnie z prawem przymknac oko, tym bardziej na taka ilosc. ofiara(w tym wypadku one sa ofiarami) nie stanowila zagrozenia, ani nic nie przeskrobala. policja bezprawnie ja przeszukala(znaczy typiarka sie pewnie z wlasnej glupoty zgodzila, ale nie powinno byc takiej sytuacji), bezprawnie zabrali jej sporo pieniedzy(znaczy w polsce to niby zgodnie z prawem, bo u nas kazdy kto ma troche narkotykow, albo czegos co przypomina narkotyki jest od razu uznawany za dilera). a jakby tego bylo malo, zlapali ja z iloscia odpowiadajaca ilosci 1 piwa, zgodnie z nowelizacja ustawy, ktora weszla w zycie jakos z tydzien-2 temu, jest to ilosc nieznaczna, mniej znacznej sie nie da, na 100% nie jest to ilosc z ktorej moznaby cos sprzedac, wiec policjanci powinni ja puscic wolno z upomnieniem, prawnie byloby to w 100% wytlumaczone. ale oni ja woleli okrasc i straszyc
takich psow nie mozna nazywac ludzmi. TO SA KURWY I SZMATY BEZ HONORU. jakbysmy zyli w normalnym swiecie to by sie zebrali po sasiedzku w 50 osob odprowadzili panow oficerow pod dom i polamali rece za grzebanie w kieszeniach blizniego i nogi za sciganie niewinnych + zabrali by pieniadze za poniesione szkody i by wszystko bylo w porzadku. ale zyjemy w pojebanym swiecie, gdzie panuje spoleczne przywolenie zeby takie kurestwo bylo na porzadku dziennym. a w sadzie z takimi nie powalczysz niestety.
bandytow, co moga zabic to by puscili, zeby nie ryzykowac. niech sie cbs nimi zajmuje. ale jak juz maja bezbronna typiarke, ktora spokojnie spedza wieczor i nie chce, ani nie jest w stanie nikomu krzywdy zrobic, to wszystko z niej zedra. wykorzystaja wszystkie luki prawne, zeby jak najbardziej jej dojebac, to moze jeszcze awans dostana. jak popierasz takie kurestwo, to zaslugujesz na jeszcze wiekszy wpierdol niz oni

@Mesiah
w twoim przykladzie jest konkretna ofiara- rodzina matki, ktorej grob okradziono. a kto jest ofiara w tym wypadku? typiarki z bmw bo bezprawnie zostaly okradzione i potraktowane jak bandyci, mimo ze patrzac pod katem ilosci posiadanej substancji byly tez ofiarami nalogu, a nie przestepcami(ta wiem jak to jest z nalogiem marihuanowym, ale to mowie z prawnego punktu widzenia)
Zgłoś
Avatar
Breakcore 2011-12-20, 15:23 4
Kodeks Karny!!!!
Art. 1.
§ 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.

I wpiszcie sobie w google "Poradnik Konsumenta Konopii". Niech więcej osób wie o tym, że posiadanie na własny użytek to nie jest przestępstwo!!!! Nie możne tylko iść na ugode z prokuratorem, sąd na 99% umorzy postępowanie, zwlaszcza po tej ostatniej nowelizacji chorej ustawy.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2011-12-20, 16:30 1
Tak jak napisał Breakcore, czyn którego szkodliwość społeczna jest znikoma nie jest przestęptwem i podlega umorzeni na mocy art 17 kpk § 1 pkt 3
"Art. 17. § 1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy:
...
3) społeczna szkodliwość czynu jest znikoma"
więc osoba która nie została zatrzymana na handlu i posiadała jedynie małe ilości na własny użytek powinna po prostu złożyć wniosek o umorzenie postępowania i na 99% takie umorzenie będzie wykonane bo prokurator NIE JEST W STANIE udowodnić szkodliwość społeczną czynu osoby, która nie handluje zielskiem. Gdyby gimbusy-jaracze spędzali mniej czasu na minusowaniu "hejterów" i wyszydzaniu Policji a więcej na analizowaniu prawa kraju w którym żyją, to... przestali by walczyć o legalizację narkotyków, bo taka depenalizacja jest faktem! Trzeba tylko umieć korzystać ze swoich praw
Zgłoś
Avatar
Breakcore 2011-12-20, 16:47 4
@up. Nie do końca. Depenalizacja oznaczała by odstąpienie od ścigania osób z małą ilością... Policja by nie przeszukiwała, bo nie miałaby po co. A w momencie gdyby znaleźli u mnie jakąś małą ilość powinni mi to zostawić bo ZA TO ZAPŁACIŁEM I TO JEST MOJE!!! i nie zrobie tym nikomu krzywdy.
Teraz co prawda sprawa zostanie umorzona, ale MOJA WŁASNOŚĆ i tak przepadnie, moje mieszkanie (wśród młodzieży zazwyczaj mieszkanie rodziców) zostanie przeszukane, i strace pełno czasu na wyjaśnienia na komendzie,mimo iż nie zrobiłem nic złego. Depenalizacja posiadania i uprawy 2-3 roślin jest potrzebna, i jest tylko kwestią kilku lat,bo nawet takie pojeby jak rządzą naszym krajem wkońcu do tego dojdą...
Zgłoś
Avatar
Pener 2011-12-20, 17:15 1
ale się rozpisaliście
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2011-12-20, 17:19
@breakcore ale taka "częściowa depenalizacja" jest IMHO bardzo skuteczna i potrzebna, działa jak mandat za szybką jazdę - owszem, czterocyfrowe mandaty czy odbieranie samochodu za takie drobne wykroczenie to byłaby przesada, ale z drugiej strony - jakby nie było ograniczeń prędkości i mandatów to zapewne ilość osób które by ginęły z powodu prędkości byłaby znacznie większa. Nie oznaczałoby to automatycznie, że KAŻDY by jeździł jak wariat, ale wielu na pewno by tak właśnie korzystało z tej "wolności" Podobnie jest z jaraniem - 3/4 moich znajomych zakończyło przygodę z jaraniem (albo mocno je ograniczyło) po kontakcie z policją. W pewnym momencie młody człowiek musi sobie uświadomić, że jaranie tak naprawdę do nieczego dobrego nie prowadzi i że trzeba z nim zerwać i taki "kop w dupę" w postaci zatrzymania przez policję baaardzo pomaga w podjeciu takiej decyzji.
@Pener666 - to Twoja córka w avatarze? Jak prokurator przestanie się nią interesować to daj mi namiary
Zgłoś
Avatar
Pener 2011-12-20, 17:22 2
bloodwar napisał/a:

@Pener666 - to Twoja córka w avatarze? Jak prokurator przestanie się nią interesować to daj mi namiary


kręcą cie zrośnięte brwi?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie