18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 13 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
zoltantej@o2.pl 2013-01-21, 12:38 11
W mieście Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi.
Zgłoś
Avatar
snik0 2013-01-21, 12:42 36
Wszędzie tak łatają. Taka technologia. Można się od nich uczyć jak należy szanować prace. Jak dziura za miesiąc nie wyjdzie to nie będzie co łatać, nie będzie co łatać, nie będzie pracy.

Te skurwysyny powinny mieć takie umowy z miastem, żeby dawać rok lub dwa gwarancji. Jakby mieli w ramach gwarancji naprawiać to od razu by się technologia zmieniła. Jednak prezes da radnemu w łapę i umowa wygląda tak, że obaj powinni do więzienia iść.
Zgłoś
Avatar
adresikpuma 2013-01-21, 12:43 1
jaki jest sens łatać dziury w taką aure jak to wszystko jest zawilgocone i dobrze nie "złapie" a na wiosne sie rozkruszy i wyjebie jeszcze wieksza dziure
Zgłoś
Avatar
stankry 2013-01-21, 12:52 11
I serio potrzeba do tego aż 7 etatów?
Zgłoś
Avatar
Xiem 2013-01-21, 13:13 8
Takie "łatanie" wykonywane jest tylko by nikt nie rozjebał sobie auta na dziurze, która zostanie "normalnie" naprawiona dopiero przy odpowiedniej pogodzie. W Niemczech czy nawet Czechach na drogach miejskich nieraz sypie się żwir w dziury (autostrady robione są na bieżąco inną, o wiele droższą techniką).
Zgłoś
Avatar
snik0 2013-01-21, 13:24 9
Xiem napisał/a:

Takie "łatanie" wykonywane jest tylko by nikt nie rozjebał sobie auta na dziurze, która zostanie "normalnie" naprawiona dopiero przy odpowiedniej pogodzie. W Niemczech czy nawet Czechach na drogach miejskich nieraz sypie się żwir w dziury (autostrady robione są na bieżąco inną, o wiele droższą techniką).



Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. i do tego postawiłem piwo przez przypadek.
Zgłoś
Avatar
Xiem 2013-01-21, 13:30 3
snik0 napisał/a:



Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. i do tego postawiłem piwo przez przypadek.



Poczytaj trochę, wybadaj, odezwij się ponownie.
Zgłoś
Avatar
Sigonek 2013-01-21, 13:39 1
A gdzie sie kur** tak nie robi ?
Zgłoś
Avatar
grhotto 2013-01-21, 13:49 5
Przede wszystkim, u nas nie ma odpowiedniego podkładu pod asfalt tylko żwir, kamyki etc. Druga sprawa to łatanie przy dużej wilgotności. Jeśli zalewają asfalt do "dziury" z wodą to nawet dziecko wie że przyjdzie mróz i świeży asfalt zostanie wypchnięty na wierzch przez zamarzającą wodę Inna sprawa, że takie firmy naprawiające drogi są własnością polityków albo ich "przyjaciół" i wszystkie przetargi załatwiane są pod stołem Interes się kręci, ludzie mają robotę..
Zgłoś
Avatar
R................t 2013-01-21, 13:52 23
Uwaga jestem ekspertem

1. Obcięcie brzegów dziury (piła rotacyjna - taka jeżdżąca) - żeby zapaść nie postepowała
2. dokładne wyczyszczenie dziury z drobinek (żeby asfalt się trzymał)
3. zalanie bitumitem
4. ubijanie mechaniczne
5. jak już równo - piaskowanie
6. właściwe oznaczenie (żeby auta nie jeżdziły)

Robiłem to z kolegami jak mieliśmy 17 -20 lat (dorabialiśmy w wakacje), szefował nam jeden starszy koleś - nie jakiś inżynier, zwykły gość z głową na karku. Ten kto odbiera lub też nadzoruje te prace powinien dostać liścia w ryj od wszystkich podatników.

up. - sprawa wilgotności masz 100% racji.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-01-21, 13:54 2
Rozjebało mnie że do tak prostej roboty potrzeba aż 7 ludzi z których pracują realnie dwaj a reszta stoi i się pacza. A potem ludzie się dziwią jak powstają te kawały o robotnikach-nierobach
Zgłoś
Avatar
kaelem 2013-01-21, 14:04 1
koleżce pod koniec szufla wypadła z rąk, taki nerw nim trzasnął, pewnie autorowi wpierdol się szykował
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-01-21, 14:44
Zajebiaszcze to są te opony na latatnię nałożone.
Zgłoś
Avatar
ivra 2013-01-21, 15:24
Piękne! Widać od razu, że fachowa robota, jak dobrze pójdzie to i do niedzieli wytrzyma
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie