18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (20) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

McDonaldowe rewelacje
Louve • 2012-01-17, 13:33
Kto odgadnie, które z McDonaldowych jedzonek znajduje się na zdjęciu?



Nie, to nie lody.

Przywitajcie się z mechanicznie rozdzielonym kurczakiem.
Wszystko, co kurczakowe w McDonald's, jest właśnie z tego tworu. Nuggetsy i paszteciki, wkłady do kanapek. Ponad to, również z tego specyfiku bywają mrożone wytwory kurczakowe w sklepach.

Zasadniczo polega to na rozbiciu kurczaka w całości i przeciśnięciu go przez sito. Kości, dzióbki, oczy, wnętrzności, całość kurczaka - po procesie wygląda właśnie tak. Różowo.

Co więcej, ponieważ roi się w tym od bakterii, jest myte amoniakiem. Dokładnie - moczy się tę masę w amoniaku. Naprawdę.

Następnie, ponieważ smakuje po tych procesach obrzydliwie, zostaje poddane "przesmakowaniu" sztucznymi smakami. Dodatkowo, ponieważ jest dziwnie różowe, zostaje zabarwione sztucznymi barwnikami.

Ale hej, koniec końców - smakuje... :lodowka:

Btw to nie hejt na maka, ino znaleziona ciekawostka :D

Smacznego :szczerbaty:

2012-01-17, 13:38
Mnie to to wisi. Raz na jakiś czas - pasuje.
Ale hej, koniec koców - smakuje

2012-01-17, 13:40
I ch*j, przynajmniej dobrze smakuje.

2012-01-17, 13:48
louve napisał/a:

Kości, dzióbki, oczy, wnętrzności, całość kurczaka


Srości, sróbki, sroczy, sręczności, srałość srurczaka! Brednie wyssane z palca (chociaż mogłaś też wyssać z innej części ciała). Już nie przesadzaj. Mięso z kurczaka zmielone i doprawione jakimś gównem - tak. Ale za ch*ja dzwona nie uwierzę, że mielą je w całości. Gdyby tak było to pierwsza inspekcja i McDonalds się zamyka. PS: Oczywiście nie twierdzę, że McDonalds jest zdrowy i bynajmniej tam nie jadam, ale wk***ia mnie to wyolbrzymianie i przeinaczanie. Niedługo jakiś pojeb powie, że w McDonalds podają gówno jako kurczaka.

2012-01-17, 13:52
Dlatego nie jem mielonego gówna. W KFC przynajmniej jest kurczak w całości. Z hamburgerami to samo, dają mielone ścierwo z marketu, gdzie kilogram jest za 5 pln, zamiast solidnego stejka.

@Bongman możesz sobie nie wierzyć fakty są takie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99so_oddzielane_mechanicznie

Tak wiem źródło z dupy, ale lepiej opisany proces jest tam.

2012-01-17, 13:56
Bong - mało wiesz, dużo szczekasz. Podczas mechanicznego oddzielania mięsa właśnie to się wykorzystuje. Mielisz całe to gówno a później MECHANICZNIE ODDZIELASZ mięso od resztek. Więc możesz sobie nie wierzyć, ale się, k***a, nie unoś jak nie wiesz.

2012-01-17, 13:58
co cie nie zabije to cie wzmocni :kawa:

2012-01-17, 14:00
@BongMan, pięknie operujesz łączeniem srania z wypowiadaniem się (srości, sróbki) i faktycznie gówno z tego wychodzi, ale dla Twojej wiadomości, to nie ja wyssałam (chciałbyś :roll: ), ale to powszechnie dostępne info, choćby tu masz więcej : http://www.wedlinydomowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1035&page=&Itemid=4

2012-01-17, 14:03
Kochanie, nie sądzisz chyba, że ktoś po takim srictum i ostrej sryradzie wejdzie, przeczyta i przyzna się do błędu :D I doubt it severely.

2012-01-17, 14:04
To ciekawe że jeżeli to jest ta pianka to po ugryzieniu kurczaka można dojrzeć włókna mięśni a nawet żyły?

Blef moim zdaniem. Co nie zmienia faktu ze i tak w żarciu z McDonalda niejedno laboratorium mogłoby pozyskiwać odczynniki.

2012-01-17, 14:05
Xeno, to nie dokładnie tak. Musiałbyś poczytać, żeby do końca to wykumać. To jest mielone, grzane i cedzone. dość czyste mięcho ale paskudne...

2012-01-17, 14:08
Cytat:

Mięso drobiowe oddzielone mechanicznie (MDOM) jest to rozdrobniona surowa masa mięsno- tłuszczowa otrzymana z elementów tuszek lub całych tuszek patroszonych


Zwróćcie uwagę na ostatnie słowo. Patroszonych. Czyli bez flaków. Zwykły kurczak, taki sam jak te, które można kupić w sklepie, zmielony razem z kośćmi. Więc nie pie**ol mi tu o oczach, flakach i dzióbkach.

2012-01-17, 14:21
Cytat:

Podstawowym surowcem do produkcji MDOM są całe tuszki kur po okresie nieśności i tuszki ciężkich kurcząt brojlerów lub tylko grzbiety, skrzydła i szyje, po wykrojeniu mięśni piersiowych i udowych.

:amused:

Cytat:

Za pomocą metody histometrycznej oznaczono skład tkankowy MDOM- u który jest następujący:
tkanka mięśniowa 39- 57% tkanka łączna 36- 53% tkanka kostna 1- 4% chrząstki 1- 11%



Zresztą wyj***ne na to, nie będę się kłócić o flaki kurczaka :lol: przepisane ze źródła, wygląda fajnie.

2012-01-17, 14:30
Flaków tam nie ma. W zeszłym roku miałem wątpliwą przyjemność odwiedzić linie produkcyjną, na której prowadzony jest tzw. rozbiór kurczaka. Do zakładu dostarczane są kurczaki pozbawione piór, flaków, głów itp. czyli w postaci jaką można kupić w sklepie:



Takie kurczaki są na poszczególnych etapach rozbioru pozbawiane nóg, następnie skrzydełek, piersi itd. Całego procesu to nie będę opisywał. W każdym razie wszystkie resztki z rozbioru, które nie nadają się na sprzedaż detaliczną są mielone i wychodzi takie oto różowe badziewie. Tyle w temacie ;)

2012-01-17, 14:49
Ok. Czyli główek nie ma, ale też jest zajebiście :amused: