18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Moda na Ukrainę
piesnababy90 • 2014-02-24, 14:45
Witam sadole.
Jak chyba każdy człowiek w Polsce zauważył, od dłuższego czasu głównym tematem (czasem jedynym) w mediach jest Ukraina. Biedny naród, walczący o swoją wolność. "Powinniśmy się z nimi integrować w bólu". Bardzo wkurwia mnie(inaczej nazwać tego nie mogę) to, że o majdanie wie każdy Polak, a według badań, o rzezi na Wołyniu słyszało tylko 49% Polaków. Kiedy nastąpił ten zwrot, że olewamy własną historię w imię "poprawności politycznej"?

Chciałbym wam przedstawić kilka faktów związanych z rzezią na Wołyniu i dodać parę swoich uwag. Mam nadzieję, że choć jedna osoba to przeczyta i zrozumie mój wkurw.

Rzeź wołyńska, to akt ludobójstwa, czystka etniczna dokonana na Polakach zamieszkujących tereny na wschód od Lublina. W wyniku mordów dokonywanych przez Ukraińską Powstańczą Armię i "banderowców" zginęło około 50-60 tys. Polaków.
Nawet jak na standardy II wojny światowej, rzeź wołyńska była niezwykle brutalną, zwierzęcą wręcz akcją mordowania naszych dziadów tylko za to, że byli Polakami. Ukraińcy (co wiem m.in. z opowieści babki, które cudem uszła z życiem po najechaniu jej wioski przez UPA) nie znali litości, zabijali dla zabawy i to bardzo brutalnie. Przecinanie ludzi piłą do drewna, nabijanie dzieci na pal, palenie żywcem... strzał w głowę był dla tych ludzi marzeniem.

Nawet jeśli takie tematy były, to nic nie szkodzi, Historię należy przypominać, aby te osoby, które wystawiają świeczki w okna dla naszych "ukraińskich przyjaciół" także dowiedzieli się, kim oni tak naprawdę są.

Tak naprawdę, to co mnie najbardziej denerwuje w obecnej sytuacji to nie to, że Ukraińcy zachowywali się jak zwierzęta bo wiadomo, nie można szufladkować, uogólniać i nie można posądzać obecnych Ukraińców o te zbrodnie, bo to ich dziadkowie dopuszczali się tych czynów, jednak obecna Ukraina nadal trwa przy swoim zdaniu, że odpowiedzialność za tę zbrodnię należy równomiernie rozłożyć na Polaków i Ukraińców, lub jeszcze lepiej, niektórzy historycy nadal twierdzą, że to wina Polaków a argumenty podają te same co UPA po rzezi:

- napięte stosunki między Ukraińcami a Polakami z powodu polityki narodowościowej II RP;
- "niszczenie Ukraińców" przez Polaków na Chełmszczyźnie;
- wspomaganie przez Polaków okupanta niemieckiego i partyzantki sowieckiej;
- "systematyczne pogromy" Ukraińców przez Polaków służących w niemieckiej policji.

Wspomniałem wyżej o mojej babci która pochodzi z tamtych terenów (ludność która przetrwała tamte rzezie została przez armię czerwoną przesiedlona na tereny dolnego śląska), chciałbym wrócić do jej osoby, jako, że jest naocznym świadkiem. Ukraińcy przychodzili zazwyczaj w nocy lub w trakcie nabożeństw w kościołach. Najwięcej osób ginęło przez spalenie albo w kościele albo w stodołach. Kobiety były wielokrotnie gwałcone następnie przecinane, rozrywane na kawałki. Dzieci bardzo często były prowadzone również na spalenie lub były nabijane na płoty. Moja babcia przetrwała tylko dlatego, że schowała się w wychodku i stojąc 2 dni w gównie po kolana, za paroma deskami oczekiwała końca. Oczywiście po wymordowaniu całej miejscowości grabili co się dało następnie równali je z ziemią.

I jedyne o co proszę na koniec, to o to, żeby dając się porwać modzie na "integrację" z Ukrainą pamiętać o tym kim oni są. Żeby patrząc na Tymoszenko wiedzieć, że to jest ta osoba, która wyśmiała prośby rozmów na temat Wołynia. Żeby wiedzieć, że większość Ukraińców jest zdania, że ich mordy na polakach są naszą winą. Żeby wiedzieć, że na Ukrainie historycy nadal, celowo i z premedytacją przekłamują Historię na swoją korzyść. Żeby wiedzieć jaka jest nasza historia.

I pamiętajcie, żeby wybaczyć trzeba usłyszeć przepraszam.
Zgłoś
Avatar
dram09 2014-02-24, 14:52 12
Wybaczać można, ale pamiętać trzeba zawsze. Piwo dla Twojej Babci.

Edit:

Koniecznie spisz gdzieś wspomnienia Babci, o ile jeszcze to możliwe.
Zgłoś
Avatar
basketballs 2014-02-24, 14:52 4
Jak ich przodków było na to stać, to sadyzm mają k*rwa w genach, i jestem pewien, że gdyby okoliczności się powtórzyły, to zrobiliby to samo.
Zgłoś
Avatar
Magsurf 2014-02-24, 14:53 13
Nie Ciebie jednego to wszystko wkurwia. Chuj w dupę ukraińcom. Szacunek dla babci!
Zgłoś
Avatar
A................r 2014-02-24, 15:19 8
Aż się po dłuższym czasie musiałem zalogować,by dać ci piwo.
Fajnie,że są jeszcze w naszym narodzie ludzie myślący i pamiętający o naszej historii.
Ale próżno się produkujesz,bo kto "chce" o tym wiedzieć to będzie o tym wiedział.A cała reszta "europejczyków" będzie na ciebie naskakiwać i pluć jadem. Bo wcale kurwa dzieci swoich rodziców nie mają ich genów i wcale nie są tacy sami. Tak samo jak niemcy są zupełnie inni niż byli 70-80 lat temu. Tak kurwa inni,że aż identyczni.
Nie będę teraz opisywać, jak mój wujek musiał ukrywać na ukrainie swoje Polskie korzenie i jakie traktowanie spotykało Polaków na ukrainie bo to byłby długi elaborat ale powiem jedno - huj wam w dupę wszyscy frajerzy jednoczący się z tą "biedną ukrainką".
Bo gdyby oni tylko mieli okazję to wyrznęli by nas w pień.

@edit:sam wrzuciłeś temat na harda,czy jakiś troskliwy mod go tu przeniósł, by przypadkiem temacik nie wylądował na głównej?
Zgłoś
Avatar
piesnababy90 2014-02-24, 15:29 1
Antalor napisał/a:

@edit:sam wrzuciłeś temat na harda,czy jakiś troskliwy mod go tu przeniósł, by przypadkiem temacik nie wylądował na głównej?



Niestety mod. Usunąłem zdjęcia, może uda się przenieść to na główną
Zgłoś
Avatar
ashelos 2014-02-24, 15:55 1
Sadistic przywraca mi wiarę w mój naród! Moja babcia też pochodzi z kresów, konkretnie z Kozowej, okolice Tarnopola. Ale jak Ukraińska swołocz mordowała to miała raptem kilka lat. A prababcia, która przeżyła bardzo wiele, niestety już nie żyje.
Zgłoś
Avatar
wino666 2014-02-24, 16:07 4
ja osobiscie sram na ukraine i na to co sie tam dzieje... nie moge przezyc tego, ze przechodzac kolo jakiegos sklepu widze na jego szybie ukrainska flage z napisem "trzymamy za was kciuki", jakie "trzymamy" mowcie za siebie, a nie wypowiadajcie sie jako calosc dla tych ktorzy wspieraja to bydlo.
Zgłoś
Avatar
muraaas 2014-02-24, 16:11 4
Akurat moi dziadkowie pochodzą z Warmii a to trochę inna, ale też ciężka historia, ale rozumiem Twój wkurw. Ile razy czytam podobne teksty przypomina mi się co mi kiedyś mówiła moja przyjaciółka z Ukrainy Tamiła (tak, możliwa jest przyjaźń miedzy kobietą a mężczyzną): że nawet jej rodzice i dziadkowie zawsze mówili że uważają Polaków za braci Słowian ale wstyd im za Bamderę i innych zbrodniarzy. Wiedzą że przez historię sporo przegrali w sprawie integracji z "zachodem". Wiem że na Majdanie wielu ludzi to po prostu zwykli ludzie chcący obalić kolejny rząd ostro jebiący ich w dupę, przykro mi z powodu ofiar ale głównie dla tego że wiem że tam właśnie zbijają kapitał polityczny ludzie którymi ci na Majdzanie będą niedługo gardzić. Przykre jest to że wydaje im się że muszą wybierać między dyktatem Moskwy a Brukseli. Mimo wszystko uważam jednak że my Słowianie powinniśmy się trzymać razem. Razem z Litwinami, Białorusinami, Czechami i Słowakami. Ale do tego niektórzy muszą jeszcze dojrzeć. Ukraińcy na pewno nie są jeszcze gotowi.
Zgłoś
Avatar
GrabarzQV 2014-02-24, 16:18 1
ashelos* moja babcia również pochodzi z Kozowej. Ona jedna z bratem i swoją matką przeżyła to piekło. Dopiero teraz, w obliczu ciężkiej choroby i wizji odejścia z tego świata, postanowiła podzielić się ze swoją liczną rodziną o tym jak UPA wyrżnęła jej bliskich. Nie dam się ogłupić pokojowym nastawieniem ukraińców, byłem, widziałem.
Piwo dla babci autora!
Zgłoś
Avatar
mp_toujane 2014-02-24, 16:24
W końcu jakiś mądry temat.

Szwaby podczas wojny przy tych skurwielach byli aniołkami.
Zgłoś
Avatar
N................r 2014-02-24, 17:46
No co żyjemy w państwie gdzie w rocznice powstania w getcie w Warszawie słyszymy że polacy :
a) zabijali żydów
b) pomagali zabijać żydów
c) za mało pomagali żydom
i takie rzeczy opowiadają żydowscy historycy w telewizji polskiej o godzinie 15.00 i TO nie jest obrazą narodu polskiego. Zastanawiam się czemu żydom wydaje się że my mieliśmy obowiązek im pomagać?
Ja uważam że w ogóle powinni się cieszyć że ktoś to robił zwłaszcza że karą za to było rozstrzelanie wszystkich zamieszkujących dany budynek i to zarówno wtedy kiedy to był dom jednorodzinny jak i wtedy kiedy była to kamienica. Zresztą co nas obchodzi że żydzi postanowili rozwalić pół miasta?

Natomiast jak my domagamy się uznania zbrodni dokonanych przez ukraińców to:
a) parlament stwierdza że to całe zdarzenie miało charakter ludobójstwa
b) i wprost się stwierdza że taka treść uchwały wynika z konieczności zachowania politycznej poprawności, jakby w ogóle Ukraina była dla nas partnerem do czegokolwiek
c) o tym cyrku który miał miejsce w ciągu kilku ostatnich dni to nie będę nawet wspominał

Kurwa gdzie ja żyję?
Zgłoś
Avatar
Drakkainen44 2014-02-24, 18:16
Niemcy przynajmniej przyznali się i przeprosili. Negowanie holocaustu jest tam prawnie zabronione i karalne. A ten dziki kraj nigdy nas nie przeprosił. Jak można "integrować" się z narodem, gdzie na wschodzie są czerwoni a na zachodzie faszyści?
Zgłoś
Avatar
N................r 2014-02-24, 18:33 2
Kurwa właśnie przeczytałem na onecie że mamy Ukrainie udzielić pomocy finansowej. Kurwa z czego? Dlatego podnieśli nam VAT żeby teraz cerować dziurę w budżecie Ukrainy?
Zgłoś
Avatar
o................n 2014-02-24, 21:24 1
Ja wam powiem tak - gdyby nie interwencja naszego rządu w to co się działo na Ukrainie to nie wrzuciłbym wczoraj zdjęć z willi Janukowicza a wrzuciłbym zdjęcia protestujących których by miażdżono za pomocą czołgów. Serio. Polska w sumie była jedyną siłą, która trzymała skurwysyna Janukowicza w ryzach.

Dlatego zamiast mówić o UPA powinniście mówić, że Polska uratowała prosty Ukraiński lud - a to już zasługa, którą żaden inny naród poszczycić się nie może...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie