18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:58
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Permanetna inwigilacja.
I................o • 2013-10-12, 20:33
Witam, przeglądałem sobie stronę: wouldisurviveanuke.com/

która służy do szacowania, twoich szans na przeżycie w razie ataku nuklearnego. I bardzo mnie ona zszokowała, ale nie tak jak może wam się wydawać.

Oparta jest na mapach googlę, wpisuje się miasto i i kraj, i czeka na wyniki. Akurat wpisałem Wrocław bo jest blisko mnie. (Jakieś 40 km)
Niby wszystko ok, wyskoczyło mi że nie żyje i już dawno wyparowałem, wszystko ok, naciskam guzik "Use My Location" i tutaj szok.

Wyskoczył mi adres, który zgadzał się co do bramy. Nie zdziwiło by mnie to tak bardzo gdyby nie to, że:

- Mój laptop nie ma GPS-a
- Mam zmienne IP.
- Laptop korzysta z neta po kablu, a nie z sieci podłączonej do karty sim, czy jakiegoś mobilnego gówna.

Nie wiem jak oni to zrobili więc chciałbym aby ktoś wytłumaczył mi jak to możliwe, najlepiej ekspert od tych spraw. Jeżeli mi nie wierzycie sami sprawdźcie tą stronkę od nuklearnych zabaw.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to permanentna inwigilacja. Przecież bez problemu można to wykorzystać do śledzenia ludzi, można też iść o krok dalej, włamać się do kamerki internetowej!



Można też podłożyć jakiegoś keyloggera. O ile taki zabieg nie ma tak wielkiego znaczenia bez pozycji GPS, to wraz z nią można wszystko. Kontrolować wszystko co robimy. Można też zdalnie mordować ludzi za pomocą bezzałogowych dronów (Trochę mnie poniosła fantazja), czy rakiet. Na wyposażeniu wojska są kamery termiczne wykrywające to co się dzieje przez grubą ścianę, nie ukryjesz się. Przecież gdyby dodać to tego fejsa, przez którego za pomocą szkodliwego oprogramowania można wydobywać informację, to rząd może wydać rozkaz i wiedzą o tobie wszystko, nie uciekniesz kurwa. Internet stał się Matrixem, jeden klawisz i elementowi popełnia się samobójstwo za pomocą jakiegoś agenta.



Nie wspominam już o tym, że każdy telefon komórkowy bez problemu również da się namierzyć, za pomocą zwykłych wież nadających sygnał GSM i do tego rodzaju technologi ma dostęp policja dla której to 10 min roboty (bez nakazu). Poza tym wszędzie obecny jest monitoring.

Ja wymieniłem tylko technologie które znamy, a co tymi które nie znamy a są na wyposażeniu tajnych służb, wojska, czy choćby całego rządu? (Internet to początkowo też był wojskowy wynalazek ujawniony dopiero jakieś 30 lat po odkryciu)

Mam nadzieję że po napisaniu tego postu nie przyjdą do mnie panowie z czarnych garniturach i nie popełnią mi samobójstwa.



To nie fikcja, to jest tu i teraz, niestety.
Zgłoś
Avatar
PTX 2013-10-13, 1:15
pierdoelnie, mieszkam w okolicach Nowego Targu,a wykryło ze mieszkam w Krakowie ( ok 80km od mojej wioski)
Zgłoś
Avatar
Imper3838 2013-10-13, 1:20
Huheue dałem use my location i wyjebało warszawę, chociaż powinno wyjebać częstochowę. A używam właśnie ustrojstwa z SIMem.

Po kablu jest łatwiej trafić niż po sieciach komórkowych, co jednak nie oznacza że trafić po sieci komórkowej jest ciężko, jest minimalnie trudniej. Bo trzeba się uciec do innej metody śledzenia.

Poza tym sam udostępniasz swoje położenie. Dziwię się że tego nie widziałeś.
Zgłoś
Avatar
PustySocho 2013-10-13, 1:32
Imper3838,
Po sieci komórkowej dojdą po nadajniku, nigdy nie dokładnie, da się do 10km chyba
Zgłoś
Avatar
adrrys 2013-10-13, 1:50
Powiem wam lepsze jaja. Pracuje jako administrator sieci radiowej. jako pracownik mam udostępnionego neta za darmo, nigdzie nie ma moich danych, poza tym mogę być gdziekolwiek w obrębie mojej sieci, bo to przecież nic innego jak radio WiFi, a tu z dokładnością co do ulicy mnie zlokalizowało.jestem zdziwiony
Zgłoś
Avatar
damdus 2013-10-13, 2:03
znacie się jak świnie na gwiazdach... neo kablowe ma 2 ip zmienne i stałe. takie stronki biorą po uwagę tylko stałe ip w którym jest zakodowane więcej niż Wam się wydaje...
Zgłoś
Avatar
sono 2013-10-13, 2:15 6
Jeśli chcecie wiedzieć, to nie dzięki IP zostaje namierzona tak dokładna lokacja. Provider nie udostępnia stronom ani firmom adresu mieszkania, do którego doprowadzone jest konkretne łącze z konkretnym adresem IP. Do tego potrzeba nakazu sądowego, chyba, że operator wcześniej wyraził zgodę na udostępnianie policji takich danych, czytaj, zgodził się na współpracę. Wtedy często u providera istnieje komputer, do którego oprócz admina dostęp na żądanie ma oficer śledczy. W tym pokoiku może sprawdzić gdzie był kierowany ruch z danego IP, ile było i kiedy pakietów wysłanych, adresy MAC, system operacyjny itd. Czy mogą przechwycić pakiety - technologicznie prawdopodobnie tak, zwłaszcza nieszyfrowane, ale nie jest to zgodne z prawem.

Samo IP może dać co najwyżej informację o kraju, mieście, nazwie dostawcy i rejonie, w którym działa. Żeby zwykła strona zdobyła coś więcej, trzeba śledzić strony, z których właściciel korzysta i przy pomocy cookies i innych gówien powiązać IP z adresami. Czasem ludzie sami się oznaczają, bo tak lubią. Jeśli jest inaczej, czyli, że samo IP pozwala na dokładną identyfikację, to albo wynika to z absurdalnie małej puli, z jakiej został wybrany, albo długiego okresu, w którym to IP było przypisane do lokalizacji - głównie stałe IP, albo ktoś trzeci udostępnił dane o adresach z puli. Może być coś jeszcze, nie wykluczam.

Ta strona, którą @OP podał wykorzystuje natomiast trochę inne sztuczki. Będzie działała skutecznie tylko w dużych miastach i obchodzi prawo zabraniające udostępniania adresu lokalu powiązanego z adresem IP. Ba, to działa nawet w przypadku sieci mobilnych. Korzysta z niewiedzy użytkowników, niedbalstwa i naiwności.

Ciekawiście w jaki sposób?

Pamiętacie, jak jakiś czas temu była afera, jak samochody Google jeździły po miastach i okazało się, że skanowały wszystkie sieci WIFI w okolicy? Przypisywały listy sieci do lokalizacji. Jako, że połowa z identyfikatorów to pojebane nazwy, w stylu domek_baby_jadwigi, które są w dużej części unikalne, to google przez jakiś czas dysponuje mapą WIFI naszego kraju.

Teraz, gdybyście kurwa czytali, co klikacie, sami doszlibyście do tego w 5 minut. Wklejam wam informację, którą znajdziecie w Firefox i w każdej innej przeglądarce.

Cytat:

Jak to działa?

Kiedy użytkownik odwiedza witrynę używającą geolokalizacji, Firefox wymaga pyta, czy chce on udostępnić dane na temat położenia.

Jeśli wyrazisz zgodę, Firefox zbierze informacje na temat punktów dostępowych sieci bezprzewodowej w okolicy oraz adres IP komputera. Dane te zostaną potem przesłane do domyślnego dostawcy usług geolokalizacji, Google Location Services, aby wyznaczyć przybliżone położenie. Dane o tym położeniu są następnie przesyłane do witryny, która o nie prosiła.



EDIT

Zapomniałem wam powiedzieć, że wobec tego mechanizmu nie zadziała ani TOR, ani proxy, ani tunneling, port forwarding, zmienne IP, czy co byście kurwa jeszcze nie wymyślili, bo to nie ma żadnego związku z waszym łączem internetowym. Ja nie jestem informatykiem i z wielu rzeczy sobie nie zdaję nawet sprawy, ale i tak zastanawia mnie, co wy kurwa mieliście na informatyce, w sapera napierdalaliście?
Zgłoś
Avatar
andyq 2013-10-13, 2:34
SoLUffka napisał/a:

to jest oczywiste synu kazdy operotar internetowy daje twoje dane nasa oraz rzadowi psozczegolnego kraju tak juz jest choc oczywiscie beda sie wypierac sianem i zganiac na murzynow


Zmień dilera.
Każdy operator taki jak NETIA przydziela Ci adres IP z własnej puli. W momencie jak twój modem dostaje nowe IP jest one przydzielane do twojego konta w netia. Przecież twój modem łączy się za pomocą usługi aDSL więc zanim dostanie IP musi się zalogować za pomocą loginu i hasła przypisanego przez operatora do twojego konta a konto do adresu. Anonimowość możecie sobie w dupę wsadzić nawet korzystając ze 100 bramek proxy. Musicie również zmienić MAC adres. A jeśli korzystacie z operatora kablowego to po jego zmianie nie połączycie się z netem. Z resztą teraz wielu operatorów wprowadza "SWOJE" modemy zespolone z ruterem. W takim przypadku możecie robić co chcecie a i tak wiedzą o was wszystko. Jak macie modem G3 itp. to nawet jak włożycie kartę prepaid to BTS-y zdradzą wasze położenie. Działa to tak jak GPS mierzona jest siła sygnału z kilku BTSów i w ten sposób obliczane jest wasze położenie z dokładnością do kilku metrów. Najlepiej iść w miasto z modemem 3g i kartą prepaid ale nie z laptopem którego używacie w domu (właśnie po to kupiłem notebooka 10cali do niczego innego się nie nadają). Nie do namierzenia . Ale nie jak chcecie łamać prawo to lepiej w ogóle sobie 3G odpuścić bo jesteście celem podczas korzystania. Mają was prawie co do metra. Lepiej zaparkować w pobliżu jakiegoś centrum handlowego z free wifi. Nie do namierzenia. Za dużo ludzi w koło i nie da się określić położenia poszczególnych użytkowników sieci. Adres IP z puli wewnętrznej. Pozostaje tylko pamiętać o laptopie którego na co dzień nie używacie lub w najgorszym razie podłączenie innej karty wifi i zmiana użytkownika. Ale to ryzyko bo niektóre strony pobierają takie dane jak nazwa komputera i mnóstwo innych danych które w końcu doprowadzą do waszego laptopa.

Kiedyś mnie jeden koleś wkurwiał w necie. Po kilku tygodniach wysłałem mu wiadomość... Pocztą Polską na adres domowy w mieścince nieopodal Krakowa. Mina pewnie była bezcenna a jeszcze bardziej jego żony bo zaadresowałem na nią jego fotki ze strony na pl.zbiornik.com
Dowiedziałem się o nim wszystkiego w ciągu 3 tygodni, łącznie z hasłem do poczty które sam podał wypełniając trefny formularz rejestracyjny do strony XXX. Tu przestroga do wszystkich by nie używać wszędzie tego samego hasła. A już na pewno nie przy rejestracji. Lepiej podać 12345678 podczas rejestracji do nowych stron a jak strona nie okaże się trojanem to dopiero zmienić na wasze hasło.
Zgłoś
Avatar
kamiljot 2013-10-13, 2:50


Zaufaj mi, jestę ekspertę.
Zgłoś
Avatar
motoguru 2013-10-13, 3:14
adrrys, Zlokalizowali Cię po sygnałach z WiFi w których jesteś obszarze. Jak na admina, to raczej dziwi mnie Twoje zdziwienie.

andyq, wohohohohoh Strona okaże się trojanem You made my day.

Strony pobierają info o Twoim komputerze wohohohohoho x2 ( pomijam tutaj kwestie activeX i podobnych, których żaden w pół świadomy user nie uruchomi, a tym bardziej osoba która będzie "hakować" )

Dobra ogólnie wiesz gdzie grają, ale jak już chcesz być ekspertem, to używaj dobrej terminologii. Powodzenia życzę.

Lololoney, oszczędź tych mądrości. Najpierw piszesz, że nie jesteś ekspertem, a następnie odpieprzasz jakąś szopkę.
Zgłoś
Avatar
Ghost07PL 2013-10-13, 7:56
CIA już jedzie
Zgłoś
Avatar
Światłocień 2013-10-13, 9:00
Chuja, podało mi aleję z centrum miasta a mieszkam na obrzeżach.
Zgłoś
Avatar
ElNino 2013-10-13, 10:07
Czuję się bezpiecznie zlokalizowało mnie około 340km od mojego miejsca zamieszkania.
Zgłoś
Avatar
Anders Breivik 2013-10-13, 10:22

na zdjęciu autor tematu?
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2013-10-13, 10:29
Do słuchawki telefonu powiedz "bomba", albo "zamach", a następnie beknij/pierdnij soczyście. Powtarzaj do znudzenia.
Zgłoś
Avatar
maddog77 2013-10-13, 11:12 1
Result: Death
You are more dead than Cory Feldman's career, and thats saying something
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie