18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 22 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
🔥 Wyprzedzanie po polsku - teraz popularne
🔥 Eksperyment na lekcji chemii - teraz popularne
Avatar
smc 2024-07-01, 13:06 5
Muszę Was rozczarować.

Winę ponosi wyłącznie kierowca samochodu. Nie miał prawa dokonać manewru skrętu bez uprzedniego przepuszczenia wszystkich uczestników ruchu.

Reszta jest drugorzędna, kierunkowskaz, linia ciągła, strona wyprzedzania. Nawet gdyby motocyklista poruszał się 200km/h, nie miało to wpływu na winę.

Wynika to prosto z KDR, jeśli ktoś jest bardzo ciekawy, nich skonsultuje z policjantem RD lub prawnikiem. Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
Critic4ll 2024-07-01, 13:08 1
Rob600 napisał/a:

No niestety, nagranie motopipki.../quote]

Stary to nie mój post xD ale jak by mi się coś takiego stało skończyło by się w sądzie, bo to nie jest problem z kierowca samochodu a z tą pizda na motorze, na całe szczęście jeśli tak jeździ to w krotce zobaczymy go w dziale hard takiego bardziej zdekompletowanego ku uciesze nas wszystkich.

Zgłoś
Avatar
Nome 2024-07-01, 13:14 2
ja po przemyśleniu skłaniam się, że powinna być uznana wina motocyklisty
- zaczął wyprzedzanie po sygnalizacji przez kierowcę skrętu w lewo
- kierowca prawidłowo zjechał na lewą stronę jezdni
- motocyklista to widział dokładnie, dowód nagranie
- motocyklista nie miał prawa wyprzedzać skręcającego pojazdu z lewej

jedyne co bruździ kierowcy, to fakt, że skręcał na posesję a nie na drogę publiczną, czyli że nie było to skrzyżowanie

a tu ciekawy artykuł wina

a tu jeszcze jeden artykuł, dla lubiących czytać obowiązki skręcającego
Zgłoś
Avatar
Bronek89 2024-07-01, 13:34 2
@Critic4ll: sprawa jest prosta. Wina za kolizje jest tylko kierowcy samochodu. Ma on obowiązek przy zmianie kierunku ruchu upewnić się, że może wykonać ten manewr w sposób bezpieczny tzn. Spojrzeć w lusterka. Jeśli chodzi motocyklistę jest ona sprawca tylko wkroczenia tj. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej.
Zgłoś
Avatar
Critic4ll 2024-07-01, 13:36 3
A jeszcze jedno dodam bo temat fajny :p wszyscy zakładacie że kierowca nie sprawdził czy moze skręcić bezpiecznie w lewo wiem bo sam też bym nie sprawdził ... A może sprawdził i chwilę później skupił się na tym co jedzie z naprzeciwka koleś w ostatniej chwili zaczyna wyprzedzać spójrzcie na nagranie
Zgłoś
Avatar
ksero 2024-07-01, 13:40 5
xoxoConMan napisał/a:

No niestety, nagranie motopipki jest właśnie dowodem na jego stuprocentową winę. Z daleka sygnalizowany manewr skrętu samochodu w lewo, jeszcze przed rozpoczęciem wyprzedzania auta, które było między nimi. Czy można wyprzedzać pojazd sygnalizujący zjazd i hamujący?
Mam nadzieję, że nie masz prawka...



Ja mam nadzieje, że to Ty nie masz prawa jazdy. Wina leży po stronie kierowcy który nie upewnił się, że może wykonać skręt w lewo, dokładnie to opisują przepisy. Nawet możesz sobie na YT poszukać analogiczną sytuację, gdy policja skręcała w lewo, nie upewniła się, a inny kierujący ich wyprzedzał. Kierowca który wykonywał manewr wyprzedzania dostał tylko mandat za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, a wine stłuczki poniósł policjant. Jeżeli nie znasz przepisów, nie wymądrzaj się.
Zgłoś
Avatar
xoxoConMan 2024-07-01, 13:44 3
ksero napisał/a:

Ja mam nadzieje, że to Ty nie masz prawa jazdy. Wina leży po stronie kierowcy który nie upewnił się, że może wykonać skręt w lewo, dokładnie to opisują przepisy. Nawet możesz sobie na YT poszukać analogiczną sytuację, gdy policja skręcała w lewo, nie upewniła się, a inny kierujący ich wyprzedzał. Kierowca który wykonywał manewr wyprzedzania dostał tylko mandat za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, a wine stłuczki poniósł policjant. Jeżeli nie znasz przepisów, nie wymądrzaj się.



Motocyklista zaczął wyprzedzać samochód podczas manewru - winny i koniec tematu.
Jeśli wyprzedzałby ciąg pojazdów i wtedy kierowca wrzucił kierunek i skręcił, byłoby inaczej.
Chodzi o kolejność rozpoczynania manewru. Nie kompromituj się...
Zgłoś
Avatar
yszek 2024-07-01, 14:21 2
mr-dupa napisał/a:

Przecież miał kierunkowskaz!!!



świetne myślenie! Na szczęście na chodniku po którym sie poruszasz taka wiedza jest ci nie potrzebna
Zgłoś
Avatar
DEADmanPL 2024-07-01, 14:21 1
Miałem w zasadzie identyczną sytuację rok temu. Jakiś pizduś ledwo pelnoletni się wlókł na prostej drodze 30km/h. W końcu zirytowany wrzucam kierunkowskaz, mijam go a ten kurwa ciul nagle kierunkowskaz w lewo i od razu skręca w posesje, nawet nie patrząc w lusterko... odpuściłbym i rozwiązał to polubownie, ale nie szło mu wyjaśnić, że ja już manewr wyprzedzania wykonywałem i nie miał prawa mi się wpierdalać na pas. Chciał to miał, policja na miejscu mu wyjaśniła razem z mandatem.
Zgłoś
Avatar
outline 2024-07-01, 14:26
Kubikson napisał/a:

Kierowca sygnalizował/a skręt w lewo, ale z drugiej strony trzeba też patrzeć w lusterka. Moim zdaniem po równo wina obu uczestników kolizji.



Kurwa, mam nadzieje że nie masz prawka lamusie. Weźcie banujcie takich przygłupów bo to aż szkoda czytać. Po równo wina? Kto tu kogo kurwa wyprzedzał i kto dał grubo przed wyprzedzaniem znać że skręca.

Kurwa, noga mnie swędzi zeby takiego w ryj nie kopnać.

[ Dodano: 2024-07-01, 14:28 ]
Jeszcze tępe przygłupy, zwolnijcie sobie tempo filmu i dodatkowo zobaczycie ciągłą linie ;D 1 bardzo widoczna i ledwo widoczna ta któa nas interesuje. Motocyklista ukarany na 100%, pomimo waszego pierdolenia w komentarzach (co niektórych idiotów)
Zgłoś
Avatar
romek134 2024-07-01, 14:52 3
warunki pogodowe idealne do wyprzedzania na podwójnej ciągłej pojazdu sygnalizującego zamiar skrętu w lewo
Zgłoś
Avatar
AI_Bundy 2024-07-01, 15:20 2
kasiakamyczek napisał/a:

Wpółwina kierującego kiblem oraz kierownika samochodu, ponieważ nie upewnił się, że może dokonać skrętu w lewo patrząc w lusterko. Polecam przeszłe wyroki sądów w podobnych sprawach.



Art. 24. o ruchu drog. ust. 5:

Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

.
.
Mam nadzieje, że poruszasz się komunikacją miejską
Zgłoś
Avatar
Jebac_pedalarzy 2024-07-01, 15:22
I po co te nerwy i agresia słowna?
Zgłoś
Avatar
Kubikson 2024-07-01, 15:29
outline napisał/a:

Kurwa, mam nadzieje że nie masz prawka lamusie.



Spierdalaj leszczu. Kierowca też powinien patrzeć w lusterka a jeśli tego nie potrafi to nie powinien kierować.
Zgłoś
Avatar
barniak 2024-07-01, 15:34 2
inzGamon napisał/a:

Sami eksperci…
„ Art. 24. [Wyprzedzanie]
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.”
Kibel jest sprawcą z kilku powodów.
Dziękuję, można się rozejść.



Nie jest, gdyż popełnia jedynie wykroczenie formalne za które otrzyma mandat. Sprawca kolizji jest kierujący autem bo zajechał motocykliście drogę, pas ruchu nie upewniając się, że może bezpiecznie zmienić kierunek jazdy.
Druga sprawa jest taka że kierunkowskaz nie daje żadnego pierwszenstwa, lecz to jedynie informacja dla pozostałych kierujących. Wystarczy że motocyklista tego nie widział.

Teraz się możesz rozejść.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie