18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Polacy w Polsce i w świecie
ASAKKU • 2014-02-08, 17:50
Oglądać od 2:19, bo wcześniej jakieś problemy z dźwiękiem...
Szczerze, to dawno czegoś takiego w polskich mediach nie oglądałem i wielki szacun za bardzo klarowne przedstawienie naszego "pięknego kraju"...

Zgłoś
Avatar
kpiciel 2014-02-08, 18:18 13
Szkoda, że mogę dać tylko jedno piwo.
Zgłoś
Avatar
Diggerx 2014-02-08, 18:22 2
Kurwa! ten młody koleś zajebiście ciekawie mówi, a tych dwóch debili jakieś smuty pierdoli zamiast dać się mu wypowiedzieć
Zgłoś
Avatar
debaser 2014-02-08, 18:23
Znam tego "młodego" kolegę. Pozytywny gość.
Zgłoś
Avatar
s................e 2014-02-08, 18:55 1
Chodzi o to że polacy to w większości debile co czekają na powstanie xd
Zgłoś
Avatar
k................a 2014-02-08, 19:05 17
Jezusie mario i wszyscy świecie (choć nie chuja nie jestem wierzący). Co ten człowiek pierdoli za kocoboły. Ekspert od wszystkiego a nie pamięta kiedy ostatnio zalał auto do pełna. No taki wszystkowiedzący ale w życiu sobie poradzić nie potrafi.Już nie wspominając że wstydzi się przedstawić z nazwiska żeby przypadkiem nie dało się sprawdzić czy choć część jego życiowej historii to prawda.
Małolaci i ci trochę starsi użytkownicy Sadola. Wyjedźcie za granice, do krajów które tak jak polska startowały po 89 w nowy kapitalistyczny ład i przekonajcie się gdzie jesteśmy my a gdzie oni. Praktycznie po wojnie byliśmy za wszystkimi krajami bloku wschodniego pod każdym względem ekonomicznym. Zobaczcie teraz gdzie jesteśmy.
Teraz przykład od siebie.
Pierwsze moje zarobki to dobre pół roku najniższa krajowa. Zarabiając te grosze ani przez chwilę nie czułem się okradany (mimo że nie raz zdarzało się siedzieć od rana do nowy w pracy) bo wiedziałem że z każdym dniem zyskuje doświadczenie które będzie kiedyś kartą przetargową czy to u ówczesnego czy przyszłego pracodawcy. Po pół roku zacząłem zarabiać nieznacznie więcej, nie dało się z tym nic sensownego zrobić, starczało na opłacenie studiów zaocznych i wydanie od czasu do czasu na wypad gdzieś z dziewczyną. Po 3 latach pracy wiedziałem że mam już jakaś wiedzę która moze mi przynieść lepsze zarobki. Nie zatrzymałem sie w chęci nauki i zdobywania wiedzy. Dopytywałem starczych kolegów z pracy o różne, nie koniecznie dotyczące mnie zagadnienia związane z moją firmą, nękałem dział technologiczny z różnymi pytaniami. To po jakimś czasie zaprocentowało finansowo. Było mnie stać odłożyć z wypłaty część kasy na mieszkanie które chciałem kupić dla siebie i mojej ówczesnej dziewczyny. W wieku 26 lat byłem w stanie kupić mieszkanie za odłożone przez siebie pieniądze. Po jakimś czasie od tego wydarzenia awansowałem. Mam pod sobą grupę ludzi. Jeden z nich to młodziak, 21 lat. I powiem Wam jak to teraz wygląda. Zarabia najniższą krajową i narzeka jak cholera mimo że NIE POTRAFI NIC. Co dzień sieuczy i nie jest praktycznie samodzielny, cóż taka wysokospecjalistyczna praca. Narzeka że zarabia grosze mimo że powinien się cieczyć że w ogóle coś dostaje bo to czego sie uczy ma swoją wymierną wartość (lub też będzie mieć w przeszłości) Konkluzja tego wszystkiego jest taka że znaczna część młodzieży chciała by wszystko na już, bez wkładu własnego, bez chęci i zacięcia. Ot po prostu im się należy.
Więc taka mała prośba:

Skończcie pierdolić że wam źle i zacznijcie to zmieniać. Jak Was szef dyma to otwórzcie cos swojego i bądźcie dla siebie sterem, żaglem i okrętem. Jak wam praca nie pasuje to wyjedźcie do innego miasta i znajdźcie lepszą. Od przewrotów na ulicach nikomu się jeszcze lepiej nie zaczęło zarabiać !
Zgłoś
Avatar
ASAKKU 2014-02-08, 19:25 46
kawal-chama napisał/a:

powinien się cieczyć że w ogóle coś dostaje


Jakież to polskie... Panu już podziękujemy...
Zgłoś
Avatar
dorodnykurczak 2014-02-08, 19:29
Tak, ale pan Frank Futerka, Polak duńskiego pochodzenia odpowiedzialny za materiał dziwnym trafem został już zwolniony.
Zgłoś
Avatar
genghiskhan 2014-02-08, 19:37
koleś ma na imię Kuba - ja bym mu nie ufał
Zgłoś
Avatar
E................k 2014-02-08, 19:47 3
To jest telewizja internetowa w mediach publicznych tego by nie pokazali .
Zgłoś
Avatar
dorodnykurczak 2014-02-08, 19:51
dobrze mówi tom hanks
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2014-02-08, 19:53 76
@kawal-chama

oczywiście że masz rację: młody człowiek powinien całować po stopach i butach pracodawcę że jest łaskaw go zatrudnić i w ogóle dać tą minimalną bo o zgrozo gdyby ustawa o minimalnej nie istniała to pewnie dziękowałby że w ogóle może się przejść do zakładu wielmożnego pana-pracodawcy i spędzić 3/4 doby robiąc za darmo a po jakimś czasie może za jakieś grosze na bułkę bez masła a wodę niech pije rzeki.

Ja rozumiem że na starcie nie można mieć od razu wszystkiego, że zdarzy się pracodawcy zatrudnić totalnego tłuka-łajzę bez ambicji i wyobraźni (zwykle z "polecenia" albo z rodziny) ale nie ma co generalizować do chuja pana.

Jak widzisz młodego, chętnego do pracy, dynamicznego w działaniu i szybko się uczącego to co robisz? Czekasz aż wytrzyma jeszcze parę miesięcy na głodowej pensji, za którą nawet pies nie wyżyje (po czym prędzej się wkurwi i spierdoli za granicę niż poczeka na podwyżkę) czy promujesz aby był zadowolony najpierw z zarobków a potem z pracy?

Jeśli ktoś choć pomyślałby o tym pierwszym rozwiązaniu to zachęcam z całego serca - niech się wpierdoli do pieca hutniczego - przynajmniej jakiś pożytek będzie.

KURWA! Ludzie! Myślałem że komunistyczny ustrój już się skończył - że człowiek idąc do pracy myśli tylko i TYLKO o tym ile zarobi i co z tej pracy będzie miał w przyszłości ale nie... niektórzy nadal widać myślą że pracujemy dla IDEI...
KURWA KURWA KURWA!!!!

Polska na pełnej kurwie widać nadal trwa póki ostatni nie zgasi tutaj światła...
Zgłoś
Avatar
kANks 2014-02-08, 20:35 1
Szkoda że to się kończy tylko na gadaniu...
Zgłoś
Avatar
dorodnykurczak 2014-02-08, 21:36 3
RockyWood nie szkoda ci klawiatury na takie kocopoły ? studenciaku
Zgłoś
Avatar
kuba149 2014-02-08, 21:36
niech spierdala tam gdzie mu dobrze, w tym kraju paranoja goni paranoję, ale chuj mu do tego szczerze powiedziawszy, znalazł się wielki znawca
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie