18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
🔥 "Nietolerancyjna" Hiszpania - popularne w ostatnich 24h
Avatar
buszta2 2013-06-25, 17:50 9
jestem w szoku, gość ma jakiekolwiek pojęcie o technice i umie posłużyć się spawarką, chyba wraca mi wiara w młodzież.
Zgłoś
Avatar
c................r 2013-06-25, 18:52
Oj, chyba jeszcze będziesz musiał poczekać z tą wiarą... rozjebał akwarium, ale go nie naprawił.
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-06-25, 20:47
Fajnie, że ktoś ma pasję i zabawę - niekoniecznie związaną z popierdoloną kulturą młodzieżową w dzisiejszych czasach.
Zgłoś
Avatar
g................k 2013-06-25, 21:16 16
lepsze by było porównanie na nodze i głowie ciapatego.
Zgłoś
Avatar
VonHaiPaue 2013-06-25, 21:20 5
gozdek napisał/a:

lepsze by było porównanie na nodze i głowie ciapatego.



Mówisz trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym?
Zgłoś
Avatar
abdul 2013-06-25, 21:27
kalasznikow piekna konstrukcja. piekna maszyna. nie wiem tylko, po co ten idiota popsul akwarium.
Zgłoś
Avatar
JAjkowodoRkeczykiel 2013-06-25, 21:29
Dzieje się tak dlatego, że gazy są ściśliwe a ciecze nie. Dlatego właśnie przewody hamulcowe nie działają poprawnie gdy się zapowietrzą. Wtedy gaz zostanie ściśnięty i zwiększa gęstość, ale maleje objętość i samochód nie zahamuje.
Zgłoś
Avatar
doni243 2013-06-25, 21:29 3
Taki cwaniak z prawdziwym AK, a jakby mu przyszlo naprawic pistolet na kulki to pewnie by nie dal rady... co ja pisze. ciekawe kto by dal rade naprawic to chinskie gowno
Zgłoś
Avatar
kpiciel 2013-06-25, 21:32
Zastanowił się kiedyś ktoś, dlaczego w jednych krajach obywatelom pozwala się posiadać broń a w innych nie?

(Notka dla debili - to było pytanie retorycznie, proszę na nie nie odpowiadać. Dziękuję)
Zgłoś
Avatar
abdul 2013-06-25, 21:32 1
@up tak @upup idzie naprawic, jak kto bezrobotny, cierpliwy i mu sie nudzi. @upupup ciecze tez sa scisliwe, ale mniej, niz gazy. zawsze bardziej, niz ciala stale
Zgłoś
Avatar
delpozzo 2013-06-25, 21:42 2
Ehhh. To nie jest AK47. Tylko AKM. Różnica?
Blaszana, tłoczona komora zamkowa. AK ma komorę frezowaną.

Dla laików - nad "spustem" (jeszcze lepiej - cynglem), a poprawnie językiem spustowym widzimy małe wytłoczenie i główki śrub. W przypadku AK mamy gładką powierzchnię z dużo większym prostokątnym przetłoczniem. To takie zewnętrzne różnice.

Wewnętrzne? Sztywność (polecam filmy baaardzo slow mo, żeby zobaczyć jak to się gnie na wszystkie strony podczas oddawania strzału. W końcu 1500J robi swoje), wytrzymałość, no ale też masa i cena. Na rynku cywilnym blaszak ~2000pln, frez ~3500
Zgłoś
Avatar
Dranzes 2013-06-25, 21:47
doni243 napisał/a:

Taki cwaniak z prawdziwym AK, a jakby mu przyszlo naprawic pistolet na kulki to pewnie by nie dal rady... co ja pisze. ciekawe kto by dal rade naprawic to chinskie gowno


Zgłoś
Avatar
g................g 2013-06-25, 22:10 1
delpozzo,

Warto też wspomnieć że "AK-47" jako odniesienie do nazwy karabinka jest nie tyle błędem co nadużyciem. "-47" odnosiło się do roku opracowania prototypu (wersji rozwojowej), a po wdrożeniu do produkcji seryjnej z nazwy zostało tylko AK.
I mamy np.
kbk AK - kolba stała
kbk AKS - kolba składana
kbk AKM - zmodyfikowana wersja AK
kbk AKMS - j.w tylko z kolbą składaną

Niby czepialstwo i jak ktoś powie "AK-47" to wiadomo o co chodzi, ale jednak po coś to nazewnictwo istnieje.
Zgłoś
Avatar
Kemotz 2013-06-25, 22:29 1
"Młodzież". Ten koleś to jest Dustin z Smarter Every Day, on ma żonę (ożenił się po studiach inżynierskich, dwa fakultety w tym z budowy rakiet), trójkę dzieci z których najstarsze ma tak z 8-9 lat. Tak, że jest bliżej trzydziestki. Chyba, że kolega sadol na własne potrzeby re-definiuje młodzież.

A tak swoją drogą to on ma wieeeeele ciekawszych filmików niż ten z bronią. Przynajmniej dla mnie.
Zgłoś