18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
grzesiekpl88 2011-11-01, 3:41 1
KULTYWATOR napisał/a:

Ich debilizm jest bezdyskusyjny dlatego poruszę inny problem. Zastanawia mnie dlaczego ktoś, kto ma sprawiedliwość za nic, ma prawo do SPRAWIEDLIWEGO wyroku?



W więzieniu bez krat (czyt. świat) nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość - powszechnie znana i rozumiana. To jest określenie, którego znaczenia się nauczyliśmy, zostało nam narzucone..

KULTYWATOR napisał/a:

Albo co by się stało gdyby gość zastrzelił nożowników w obronie własnej? Prawdopodobnie siedziałby 2 razy dłużej niż oni kiedykolwiek będą. Myślę, że cywilizowani ludzie wpadają w swoistą pułapkę prawa i etyki i nie są w stanie się skutecznie bronić.



Jak już wspomniałem ludzie wymyślili pojęcie 'sprawiedliwość' i siłą rzeczy nigdy nie będzie słusznego osądu i nie powinno być bo żaden człowiek nie ma prawa osądzać drugiego.. Obrona jest nawykiem wrodzonym, nie uczysz się tego a już w takich sytuacjach nie masz czasu na namysł jak się obronić tylko robisz to automatycznie, myślenie tu nie wchodzi w grę - bardziej instynkt..

KULTYWATOR napisał/a:

Wiem, że to dość radykalne, ale uważam, że z każdą formą bezprawia powinno się walczyć jeszcze większym bezprawiem. Np ktoś kradnie ci portfel masz prawo zastrzelić. Wydaje się to bardzo nieżyciowe, ale wątpię by w takim przypadku ktoś jeszcze kradł portfele.
Czekam na inne opinie na ten temat.



Puste słowa.. Załóżmy, że wchodzi takie prawo w życie, nosisz przy sobie colta - ktoś kradnie Ci portfel, wyciągasz pistolet i pociągasz za spust.. Nikt przy zdrowych zmysłach nie nosiłby ze sobą pistoletu a już napewno nie wycelowałby w drugiego człowieka, pomijając fakt że złodziej idąc w myśl 'Twojego' pomysłu prawa też owy pistolet by miał..

Izolowanie takich osób ma jedynie sens, że taka osoba podczas izolacji nie popełni ponownie takiego czynu.. Sama idea izolacji jest bez sensu bo taka osoba podczas pobytu w więzieniu ma poczucie większej swobody i wolności niż My sami, więzione jest tylko jego ciało.. Nigdy człowiek człowiekowi nie wymierzy odpowiedniej kary bo to nie nasza działka, a fakt jest taki ze powinniśmy patrzyć na siebie, bo w każdym z nas jest swoisty 'morderca' (jak ktoś umie patrzyć głębiej - zrozumie sentencje)
Zgłoś
Avatar
FryzjerZG 2011-11-01, 6:59 13
kara smierci ? bezprawie ? alez ludzie, przeciez jestesmy dziecmi bozymi ! Trzeba im przebaczyc, milowac ich jeszcze bardziej.

To jest kurwa wlasnie nasz problem...
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2011-11-01, 7:24
Jaja by były jakby w więzieniu też kogoś zadźgali nożami, przeciwnicy kary śmierci straciliby chyba wszelkie argumenty
Zgłoś
Avatar
PureWhite 2011-11-01, 7:24
KULTYWATOR, te przykłady które dajesz to właśnie jest cywilizacja. Tak wygląda normalny zdrowy świat (a raczej powinien wyglądać). Póki co nie jest to w interesie wielu ludzi żeby wprowadzić podobne zmiany w życie. Może przyszły kryzys coś zmieni.
Zgłoś
Avatar
Hubert0501 2011-11-01, 8:33 1
Była jakiś czas temu sprawa właściciela kantoru czy lombardu. Wpadło mu do środka dwóch gości z nożami i chcieli kasę. Skończyło się na tym, że właściciel został ranny ale zabił jednego z tych gości a drugi uciekł. Gość oczywiście miał sprawę w sądzie, a powinien kurwa dostać medal!

Jeśli ktoś zaczepia kogoś na ulicy to ten zaczepiony powinien móc zrobić wszystko żeby się obronić. Łamać palce, ręce, wydłubywać oczy jeśli da radę. Skąd miał wiedzieć, że koleś zaraz nie wyciągnie noża. Mało to pojebów? Nie mam zamiaru dać się zadźgać dlatego, bo prawo w większej mierze broni bandytę.
Zgłoś
Avatar
chetek 2011-11-01, 9:07 6
mrsatan napisał/a:

2 cweli podchodzi do Cb od tylu



Kurwa, jebłeś wypowiedź na 7 linijek, ale tak strasznie trudno było Ci dopisać 4 literki? Cb?! Cb to jest kurwa radio.
Zgłoś
Avatar
solteck 2011-11-01, 9:29 2
Mikke przecież od dawna proponuje, żeby każdy mógł mieć broń jak w niektórych stanach... Gdyby np ktoś na ciebie napadł z pistoletem, albo nawet z nożem, to jak byś się obronił? Co z tego, że za posiadanie nielegalnej broni grożą kary? Jak ktoś jest bandytą, to i tak będzie miał broń, jaka by kara za to nie groziła...
Nawet w westernach jest większa sprawiedliwość niż w Polsce
Zgłoś
Avatar
czubaka1 2011-11-01, 9:39
"Ich debilizm jest bezdyskusyjny dlatego poruszę inny problem. Zastanawia mnie dlaczego ktoś, kto ma sprawiedliwość za nic, ma prawo do SPRAWIEDLIWEGO wyroku? Albo co by się stało gdyby gość zastrzelił nożowników w obronie własnej? Prawdopodobnie siedziałby 2 razy dłużej niż oni kiedykolwiek będą. Myślę, że cywilizowani ludzie wpadają w swoistą pułapkę prawa i etyki i nie są w stanie się skutecznie bronić. Wiem, że to dość radykalne, ale uważam, że z każdą formą bezprawia powinno się walczyć jeszcze większym bezprawiem. Np ktoś kradnie ci portfel masz prawo zastrzelić. Wydaje się to bardzo nieżyciowe, ale wątpię by w takim przypadku ktoś jeszcze kradł portfele.
Czekam na inne opinie na ten temat. "

Racja, powinno się karać tak żeby takim nie opłacało się tego robić, a jak już zrobi to zutylizować takiego ze społeczeństwa.
Zgłoś
Avatar
j................3 2011-11-01, 9:44 1
jedziesz do czech i szukasz gościa tzw. legalnego posiadacza oni mają lukę w prawie ze w pewnym przypadku można kupić nieokreślonną ilość broni
a cz 52 i kilka innych rozkłada się na drobne blaszki itd bierzesz i za kilkoma razami przewozisz kilka klamek
łuski tzn raz przewozisz denka raz boki raz pociski a proch n-c robisz na miejscu

albo kurwa zrób sobie czytelniku miotacz ognia kurwa taki wielki plecakowy
Zgłoś
Avatar
Dalione 2011-11-01, 9:57
O kurwa jakie tu grube dyskusje się toczą, aż głupio zostawić tak nie rozpisany komentarz :/
Zgłoś
Avatar
(................) 2011-11-01, 10:09
Rzadko kiedy tak skacze mi adrenalina. M.in. dlatego nie będę się tutaj rozwodził jak i dlaczego sprawcy powinni być zutylizowani. Powiem tylko, iż moim zdaniem powinno się takie jednostki w społeczeństwie eliminować. Trudno sie kurwa mówi. Jeśli zachowujesz się jak zwierze, tfu co ja pierdole, gorzej niż najgłupsze zwierze (bo zwierzęta nie zabijają dla zabawy czy ot tak), to powinieneś liczyć się z tym, że nie ma dla Ciebie miejsca wśród ludzi. Nie wyobrażam sobie, żebym wyszedł sobie na ulice z kosą, podszedł do kogokolwiek nawet największego wroga i wpierdolił mu kosę w plecy od tyłu. Co to kurwa ma być w ogóle. Albo objebać jakąś kraine gównianą geograficzną murem wpierdolić tam wszystkich tego typu, bez mózgów, ćwierć mózgów, morderców itp. i niech se tam żyją zdala od swiata sami sie utrzymują, sami żywią, zero pomocy od świata zewnętrznego. Albo ustanowić jakieś konkretne prawo, że jeśli dopuszczasz się bezpodstawnej zbrodni, nie ma w tym ani kszty afektu, problemów, czy choroby, to niestety lądujesz w piachu.

O i chuj z tego mojego nie rozpisywania się ;]
Zgłoś
Avatar
michal29 2011-11-01, 10:21
ja od zawsze bylem zdania ze złodziejom powinno się ucinać dłonie a morderców wieszać. Gdyby kara smierci obowiązywała w Polsce to było by o wiele bezpieczniej. Tak samo za przestępstwa finansowe winy powinien oddawac 100krotna wartość sumy ktora zagarnął, a jak nie może to stryczek.
Zgłoś
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2011-11-01, 10:59 4
Powinni wprowadzić pistolet na gumowe kule o energii kinetycznej pocisku nie przekraczającej 100 J, jak w Rosji. Ale niee bo broń palna, bo coś tam. Taką gumową kulą jesteś w stanie skutecznie się obronić, nie tak jak gównem 7,5 J ale jak cię złapią możesz dostać 8 lat (jak za karabin na ostrą amunicję). To jest nasza mentalność nie dać nawet minimalnej szansy na obronę obywatelowi, ale dać TV i ciepły kąt takiemu jak na filmie widzimy.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2011-11-01, 11:14
w naszym kraju nawet jak znasz sztuki walki i sie obronisz to idziesz siedziec - bo sztuki walki licza sie jak bron biala...
Zgłoś
Avatar
HotSzot 2011-11-01, 11:27
@chetek
Piszę i wypowiadam się jak mi wygodnie. Masz prawo mnie słuchać, odpowiadać mi, bądź skomentować, a ja mam prawo tego posłuchać/przeczytać. Nie lubię skrótów, po prostu było już późno, wyszło jak wyszło.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie