18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Hrabia Drapula 2014-10-31, 10:26 5
bączki więcej radości dawały
Zgłoś
Avatar
repowski 2014-10-31, 10:30 24
też mi kurwa odkrycie, saletra + cukier puder to była jedyna pirotechnika 20 lat temu
ileż razy se poparzyłem paluchy przez to chujostwo.... ale ubaw po pachy był
Zgłoś
Avatar
Kriski 2014-10-31, 13:16 1
No oto teraz zagadka dla tutejszych mędrców:

Jak zrobić lont do tego?
Zgłoś
Avatar
PomysłowyDobromir 2014-10-31, 14:25
@up . Z dupy.
Sznurka w domu nie masz..
Zgłoś
Avatar
~DMT 2014-10-31, 18:43
Kriski napisał/a:

No oto teraz zagadka dla tutejszych mędrców:

Jak zrobić lont do tego?



Już śpieszę z wyjaśnieniem, bo jest banalne. Tą samą mieszankę wsypujesz do rurki do napojów nie ubijając za mocno, wcześniej po podgrzaniu jednego z końców np zapalniczką "zaślepiasz" go. Wiertło którym będziesz robił dziurkę w rakiecie niech będzie miało minimalnie mniejsze fi niż rurka, co by siedziała ciasno. No i oczywiście ucinasz rurkę na taką długość ile chcesz mieć na spierdolenie spod rakiety. Nie ma za co.
Zgłoś
Avatar
Prospect0r 2014-10-31, 19:09
To nam się przyda jak ruscy wjadą, jako choćby domowe flary sygnalizacyjne ;D
Zgłoś
Avatar
Tassadar 2014-10-31, 19:25
Zaraz będą filmy na hardzie. Komuś się zechce powiększyć i się wystrzeli w kosmos
Zgłoś
Avatar
arsene007 2014-10-31, 19:31 1
wole uzywac zapalnika elektrycznego do rakiet. delikatnie zbita mała żaróweczka (aby żarnik był cały) oblewam to karmelkiem (stopiony cukier z saletrą). Można odpalać większe ładunki z bezpiecznej odległości
Zgłoś
Avatar
Mati-000 2014-10-31, 19:37
Jak ktoś zrobi to niech oszacuje ile na polskie realia kosztuje zrobienie czegoś takiego. I nie wiem gdzie łatwo można dostać taką ilość saletry potasowej. Wiem gdzie amonową i to syfiastą na dodatek....
Może ktoś oświeci?
Zgłoś
Avatar
szybkiebuty* 2014-10-31, 19:46
@ up poszukaj na allegro
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2014-10-31, 19:50
Cytat:

Rakieta z cukru



Zajebiście ci translator przetłumaczył tytuł.
Zgłoś
Avatar
c0nQu3r 2014-10-31, 19:58
Hrabia Drapula napisał/a:

bączki więcej radości dawały


Bączki to tak. Kapselki z wódki się dziadkowi podbierało i lont z ułamanej zapałki.
Chyba wiecej razy sobie młotkiem w palucha przyrżnołem zaciskając nakretke a niżeli oparzyłem sie.

A lont do rakietek robiło sie prosto. Dratwa zamoczona w roztworze z saletry i cukru, po wyschnięciu "jak ta lala".
Zgłoś
Avatar
andyq 2014-10-31, 20:52 2
Pierdolicie eksperty od lontów. Lontu nie robi się z dratwy zamoczonej w mieszance saletra-cukier ani z rurki po napojach. Oba rozwiązania mają wady. sznurek w saletrze i cukrze strasznie dymi i w 50% przypadków będzie gasł. Z rurki w pionie możesz mieć również problem z niedopaleniem lontu. Mieszanki nie ubijasz żeby się w sekundę nie spaliła i czasem grawitacja robi swoje i lont gaśnie.
Jeśli chcemy zrobić lont z saletry to używamy tylko saletry i wody. Wlewamy do garnka 95% wody 5% saletry i mieszamy (jeśli zwiększymy ilość saletry lont może gasnąć). Wkładamy sznurek z konopi (nie jakiś tam syntetyczny czy dratwę. Teraz doprowadzamy do wrzenia. Wyciągamy sznurek i suszymy.
Mamy gotowy lont wolnopalny o czasie spalania 1 cm w 35-45 sekund.
Zgłoś
Avatar
c0nQu3r 2014-10-31, 20:58
andyq napisał/a:

Wkładamy sznurek z konopi (nie jakiś tam syntetyczny czy dratwę.



Pisząc dratwa mialem na myśli sznurek lniany bądź z konopii nie impregnowany. Taki jak można znaleźć w przysłowiowej "dziadkowej szopie".

Nie jestem ekspertem Ta mieszanka z cukrem do lontu wcale tak nie kopciła. Pozatym przeciez nie odpala się tego w domu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie