18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
Studencka Choinka
zuczek33 • 2013-12-18, 19:44
Z czasów studenckich. Pozdrawiam współtwórców! Do świąt jeszcze trochę ale korzystając z okazji Wesołych Wszystkim!



Mniejsza ze zdjęcia, podświetlona na niebiesko:

Zgłoś
Avatar
Dżony 2013-12-19, 9:42 2
Jak zwykle najwięcej nt. studiowania mają do powiedzenia studenci początkowych semestrów
Studia to najlepszy okres w życiu, grzech nie skorzystać, później już nie będziemy tacy młodzi, piękni i pozbawieni obciążeń
^up przy tym wysypie wyższych szkół leżenia i pierdzenia naprawdę nie wiem jakim trzeba być ułomnym by się na studia nie dostać(cieszy mnie tylko, że całe szczęście poważnych kierunków technicznych typu budownictwo, mechatronika czy architektura nie da się tam studiować), trzeba by chyba nie zdać matury ale to chyba niemożliwe
Prawda jest taka, że student konkretnego kierunku na państwowej uczelni ma tyle samo jak nie mniej czasu na imprezy jak fizyczni pracujący w pełnym wymiarze godzin tylko, że im wolno a studentom jak widać nie.
Zgłoś
Avatar
oozyxak0o 2013-12-19, 9:50 1
Studenci to w 90 procentach społeczność ćpunów alkoholowych. Tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
myha 2013-12-19, 10:09 2
Ciekawe jest co piszecie o braku pracy po studiach. Tak się składa że ponad dwa lata temu skończyłem studia inżynierskie dziennie, miesiąc po odebraniu dyplomu miałem 3 oferty pracy w zawodzie(w 15 tys miasteczku). Zaznaczyć musze że pracy nie szukałem przez ten czas. Ten miesiąc to właśnie czas od kiedy się w UP zarejestrowałem do pierwszego spotkania w UP i tam mnie skierowali do jednego pracodawcy, a potem dwóch kolejnych dzwoniło. Studia magisterskie skończyłem w systemie zaocznym.
Inna sprawa to przydatność studiowania. Osobiście skończyłem je tylko po papier wiedze w zawodzie miałem jako tako już wcześniej, a te 2 lata pracy w zawodzie nauczyło mnie więcej niż 5 lat studiowania(często mówię że jedyne czego się nauczyłem na studiach to obsługi autocada choć to trochę przesada ale nie duża ).
Tylko ten papier, Państwo Polskie( tak samo jak większość innych państw świata) przy wykonywaniu bardzo wielu zawodów wymaga właśnie papieru. Ja jestem całkowitym przeciwnikiem takich papierów i ograniczeń zawodów. Ludzie w Polsce studiują nie po to żeby zdobyć wiedze tylko żeby mieć papier bo pojebany system tego wymaga. Bo tak naprawdę to po huj mi papier do budowy domu jednorodzinnego i wszelkich instalacji w nim. Fakt eliminuje(przynajmniej teoretycznie) chałupników którzy nie wiedza jak, a będą próbowali robić, ale chcącemu nie dzieje się krzywda wiec inwestor decyduje czy chce byle jak tanio czy dobrze ale drożej. A raczej nikt nie zatrudni bez referencji człowieka do większej inwestycji.
Koszty papirologii bezpośredniej do podłączenia dajmy na to takiego gazu(przyłącze i instalacji) to około 15-25% ceny. Do tego dochodzą koszty ukryte w cenie materiałów które są o wiele droższe niż mogły by być z powodu konieczności wykonywania przez producenta atestów/certyfikatów i innej papirologii podwyższającej cenę produkcji. Można napisać że cena podłączenia gazu z 10k bez tych zbędnych papierów spadła by gdzieś do 5-7 tys. To samo jest przy wszelkich innych instalacjach. Zapewne też w budownictwie(choć w tym nie siedzę bezpośrednio), dotyczy to zresztą pewnie także wszystkich innych inwestycji, bez papirologii można by większość inwestycji zrobić za 10-50% taniej.
Oczywiście problemem znowu jest państwo jako inwestor bo przy takich inwestycjach wszyscy walą w huja jak się tylko da i trzeba je kontrolować bardzo mocno, lub proste wyjście rezygnacja z inwestycji państwowych i zastąpienie je wyłącznie prywatnymi(czytaj prywatyzacja wszystkiego)
PS. Zdaje sobie sprawę że do części inwestycji(ale raczej tych dużych) część papirologii jest potrzebna(chociażby projekt)
PS2. Kierunek który skończyłem to inżynieria środowiska(kierunek ten ma mało wspólnego z ochroną środowiska, a przynajmniej nie na mojej specjalizacji, a i na innych raczej pośrednio)
Zgłoś
Avatar
kuba1393 2013-12-19, 10:19 4
o nie wytrzymam!!!! ale bol dupska plebsu bez studiow ! )
Zgłoś
Avatar
mars0015 2013-12-19, 10:40 1
Od razu widać kto ma ból dupy, że nie poszedł na studia (ew. poszedł na europeistyke/socjologie) i teraz zapierdala przy szpadlu.
Pozdrowienia od studentów kierunków matematycznych
Zgłoś
Avatar
skandal89 2013-12-19, 10:45 6
Imie_jego_44 napisał/a:

^up na szczęście pracodawcy już wiedzą co wart jest student i zamiast kogoś z wykształceniem na papierku który obligatoryjnie dostanie po 5 latach chlania i ruchania obojętnie od kierunku (BTW: ponoć na polibudach z braku dziewczyn szerzy się pedalstwo)wolą zatrudniać ludzi z realnym wykształceniem i umiejętnościami tzn. po zawodówkach i technikach.
Jak do nich dotrze, że zmarnowali 5 lat i nie ma dla nich miejsca na rynku pracy to rzeczywiście pozostaje tylko głosowanie na lewaków którzy zapewnią im socjal i popadnięcie w alkoholizm.



Czytać się nie da Twoich postów, obojętnie od kierunku? Naprawdę? chcesz wybudować dom i kto Ci zrobi projekt, kto wykona dom wg. niego kto Cię będzie leczył kiedy zachorujesz i kto Cię będzie bronił jak coś przesrasz w sądzie? Kto zrobi drogi po których się poruszasz i wybuduje budynki usługowe do których łazisz za swoimi sprawami, zrozum, że są zawody które WYMAGAJĄ skończenia studiów aby je wykonywać.
Sprawa kolejna, panienki na uczelni, widać, że nawet nie byłeś na terenie jakiejkolwiek politechniki.
Praca i brak miejsca na rynku... moja dzieczyna po 5 latach chemii szukała pracy jakiś miesiąc, ja bronię za miesiąc inżyniera a pracę mam już od kilku miesięcy.

Cytat:

a studenciaki nadal myślą, że znajdą pracę i to jeszcze w zawodzie ;'DDD



j.w.
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-12-19, 10:49 3
mars0015 napisał/a:

Od razu widać kto ma ból dupy, że nie poszedł na studia (ew. poszedł na europeistyke/socjologie) i teraz zapierdala przy szpadlu.
Pozdrowienia od studentów kierunków matematycznych



Nie obrażaj swoich przyszłych kolegów od szpadla, bo tylko taką pracę znajdziesz po swoim matematycznym gównie. Ewentualnie będziesz dawał korki bachorom do usranej śmierci.

Problem studentów jest prosty - ścierwa jest za dużo, ale powód nie leży tylko w samych studentach co patologicznym systemie edukacji, który powoduje że osoba która nie ma ochoty słuchać przez 5 lat teoretycznego pierdolenia, a nie jest zarazem głupem z zawodówki nie ma czego ze sobą zrobić po liceum/technikum.

Jedyną opcja wtedy jest emigracji i nauka za granicą.

PS. Pierwsze primo - studia powinny być płatne i to by rozwiązało 99% problemów. Darmowo powinno mieć możliwość studiować może 10%-5% mózgów z najlepszymi maturami. A reszta niech płaci!
Zgłoś
Avatar
brudnyhary19 2013-12-19, 10:50 1
Taka jest prawda że studia to wylęgarnia bezrobotnych
Zgłoś
Avatar
gomez1308 2013-12-19, 10:50 2
zuczek33 napisał/a:

Po 1, nie rodzice tylko sam dorabialem i mialem przygotowane oszczędności. Po drugie nie nosze okularów ;p Widocznie nie mozecie sobie podarowac ze nie poszliscie na studia, ominelo Was tyle i musicie po zawodówce zapierdalac przy łopacie a rodzice ciągle dorzucają Wam na "czteropak". Jak zwykle znajdą sie osoby którym nic nie pasuje. Tylko narzekać a robic ni ma komu.



Z tym zapierdalaniem po zawodówce to nie bądź taki pewny bo okaże się że po swoich studiach sam będziesz zapierdalał tyle że za 1200zł na zleceniu a nie za 2000-3000zł w fachu.
Zgłoś
Avatar
EvulMastah 2013-12-19, 10:55 10
Cebulaki znowu hejtują tych co są od nich lepsi. Smutne.
Życzę fajnej imprezy na budowie, przecież jedyny sposób na uczciwe życie to machania łopatą.

Widzę tutaj spadek po PRLowskiej propagandzie, student=wróg, bo nie zapierdala w PGRze albo fabryce
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-12-19, 10:59 1
skandal89 napisał/a:



Czytać się nie da Twoich postów, obojętnie od kierunku? Naprawdę? chcesz wybudować dom i kto Ci zrobi projekt, kto wykona dom wg. niego kto Cię będzie leczył kiedy zachorujesz i kto Cię będzie bronił jak coś przesrasz w sądzie? Kto zrobi drogi po których się poruszasz i wybuduje budynki usługowe do których łazisz za swoimi sprawami, zrozum, że są zawody które WYMAGAJĄ skończenia studiów aby je wykonywać.
Sprawa kolejna, panienki na uczelni, widać, że nawet nie byłeś na terenie jakiejkolwiek politechniki.
Praca i brak miejsca na rynku... moja dzieczyna po 5 latach chemii szukała pracy jakiś miesiąc, ja bronię za miesiąc inżyniera a pracę mam już od kilku miesięcy.

j.w.



Ale żeś dojebał przykłady piękne ... akurat wszystkie te w których w tym kraju panuje totalna patologia i na każdym kroku szerzy się dyletanctwo i partactwo ... a szerzy się dlatego, że za robotę biorą się ludzie, którzy mają mózgi zalane teoretycznym gównem po 5 latach studiów. Mój ojciec to wielokrotnie w firmie przerabiał i się użerał z takimi "wykŻtałconymi" gnojami.

"Zrobić nie umiem, ale mogę wzory rozpisać"

Dlatego zaczął zatrudniać Ukrainców.

O tym, że studentów wszystkiego jest zwyczajnie za dużo to nie ma co wspominać. Takie z was ścisłe debile, że niby mocni w matematyce, ale policzyć tego, że stołków dla was wszystkich nie wystarczy to nie umiecie.

PS. A poziom budowy dróg w tym kraju jebitnie potwierdza jaki jest poziom politechnik w tym kraju.
Zgłoś
Avatar
Majesty 2013-12-19, 11:02
To ja dodam coś od siebie. Kurwa ile w Was frustracji, z jednej i po części drugiej strony. Czy Wasze życie stanie się lepsze jeśli stłamsicie (w waszym mniemaniu, tu do obu stron) drugiego człowieka? Czy może takie kiepskie, że musicie sobie poużywać ? Z panem z 44 w nicku to wyskoczę na flaszeczkę, bo widzę ze przygotowania do świąt stresują bardziej niż zwykle.
Zgłoś
Avatar
Dżony 2013-12-19, 11:04 1
Poziom budowanych dróg świadczy tylko o dwóch rzeczach, o tym jak rozpowszechnione jest złodziejstwo materiałów w czasie budowy i o tym, że powinniśmy zamiast TIR'ów przewozić ładunki pociągami.
Droga Polska i droga np. w Niemczech jak zaprojektowana tak samo, według tych samych eurokodów a dlaczego jedna po roku pęka a druga trzyma się dobrze przez pół wieku to już musisz zapytać kolegów po zawodówkach którzy udzielają się powyżej.
Zgłoś
Avatar
masterwow 2013-12-19, 11:10 8

Cześć jestem technikiem serwisu turbin wiatrowych zarabiam 10tyś brutto, pozdrawiam studentów
Zgłoś
Avatar
skandal89 2013-12-19, 11:15 1
Tabernak napisał/a:



Ale żeś dojebał przykłady piękne ... akurat wszystkie te w których w tym kraju panuje totalna patologia i na każdym kroku szerzy się dyletanctwo i partactwo ... a szerzy się dlatego, że za robotę biorą się ludzie, którzy mają mózgi zalane teoretycznym gównem po 5 latach studiów. Mój ojciec to wielokrotnie w firmie przerabiał i się użerał z takimi "wykŻtałconymi" gnojami.

"Zrobić nie umiem, ale mogę wzory rozpisać"

Dlatego zaczął zatrudniać Ukrainców.

O tym, że studentów wszystkiego jest zwyczajnie za dużo to nie ma co wspominać. Takie z was ścisłe debile, że niby mocni w matematyce, ale policzyć tego, że stołków dla was wszystkich nie wystarczy to nie umiecie.

PS. A poziom budowy dróg w tym kraju jebitnie potwierdza jaki jest poziom politechnik w tym kraju.



Panuje czy nie panuje to studia trzeba skończyć dla papiera, wzorów nie umiem, bo i po, w pracy i z ojcem pracując kilka lat nauczyłem się dużo więcej niż na studiach, ale tak już jest, to, że studentów jest za dużo to wiem bo i u mnie na kierunku są ludzie których być nie powinno, ale nie można wkładać wszystkich do jednego wora bo nie każdy studiuje tylko po to żeby chlać i chodzić na dupy, ja jak i wielu innych robię to dla swojej przyszłości i przy okazji robię to co lubię.

Każdy jest panem swojego losu i prawda jest taka, że jak się jest w czymś dobrym to pracę się znajdzie, tyle, że są zawody w których bez papierka masz zamkniętą drogę.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie