18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Szpitalom nie opłaca się używać sprzętu Owsiaka
p................o • 2014-01-08, 16:10

Szpitalom nie opłaca się używać sprzętu Owsiaka

Jerzy Owsiak, kreowany przez media na wielkiego filantropa, musi zmagać się ze zmasowaną krytyką. W ostatnich dniach w sieci pojawiła się taki tekst:

„W tym samym roku, w którym Owsiak promując przy okazji satanizm i orgie w błocie zebrał 30 mln – Caritas zebrała… 300 mln zł. Koszty operacyjne Caritas to ok 2%. Koszty „operacyjne” Owsiaka oblicza się na 50%.

Poza tym dwie Firmy Owsiaków, dzięki WOŚP, mają zyski idące w miliony. Promocję uzyskują grupy, które bezpośrednio i pośrednio przyczyniają się do niszczenia zdrowia fizycznego, psychicznego i moralnego.

Cały tekst: wolna-polska.pl/wiadomosci/szpitalom-nie-oplaca-sie-uzywac-sprzetu-ows...

Nie dawajcie na WOŚP.
Zgłoś
Avatar
NafazowanyKoleś 2014-01-08, 20:46 2
krishna napisał/a:

Caritas zbiera cały rok, WOŚP jeden dzień.
To po pierwsze. Po drugie nie będziesz mi mówił komu mam dać moje pieniądze. Po trzecie to: „W tym samym roku, w którym Owsiak promując przy okazji satanizm i orgie w błocie...". Pierdolnij ty się.



Takie zjeby jak koleś powyżej. Łykacie wszystko co wam pierdoli telewizja a o temacie wiecie tyle co o fizyce kwantowej.

Jestescie jak obywatele III Rzeszy w 1939, którzy uwierzyli, że to polska zaatakowała. Żrecie propagandę garściami.

To już nawet nie jest śmieszne, mi jest zwyczajnie przykro że polacy są takimi kretynami i idiotami którzy niczego nie rozumieją. Nawet na chłopski rozum można się zastanowić ile kosztują reklamy, organizacja, zabawy, obsługa, transport, "darmówki", urzędnicy, prawnicy, dyrektorzy et cetera. I to tylko jeden gówniany wośp, a wszędzie są ponoszone GIGANTYCZNE koszty związane z tym wszystkim.

Chcecie durnie na prawdę pomagać? Znajdźcie rodzinę która ma chore dzieci/jest w potrzebie lub taki szpital i oddajcie im 1% swojego podatku lub dowolną ilość pieniędzy.

Imbecyle idący za trendem w TV mają tylko jedno prawo - szybko umrzeć.
Zgłoś
Avatar
Aravorn 2014-01-08, 20:50
Steti napisał/a:

Prontlo, Prontlo, ty lewacka kurwo.



No właśnie byłoby dobrze, ale niestety to nie wynika z myślenia lewicowego. "Patrioci" identyfikujący się ze prawicą bronią kościoła, a to głównie kościół naciska na p. Owsiaka i tak się to toczy. Może to w sumie jest lewicowe, nie znam się, w każdym razie źródło bólu dupy jest dla mnie jasne.
No i trzeba podkreślić niezależność finansową WOŚP od Przystanku Woodstock będącego tak przy okazji naprawdę niesamowitym wydarzeniem, polecam Pieniądze sponsorów są duże: Play miało swoją własną scenę, Carlsberga wioska piwna była też niczego sobie no i nie tylko oni tam byli, Allegro i Lidl - oni prawdopodobnie włożyli największe pieniądze w to wszystko no i im się to opłaciło
A ja oczywiście znowu się dorzucę do puszki WOŚP i gorąco do tego zachęcam innych
Zgłoś
Avatar
Cyrk 2014-01-08, 20:51 3
WOŚP fajna sprawa - faktycznie bardziej medialna niż charytatywna, ale takich akcji też potrzeba. Tylko jest jeden zasadniczy problem: wydawanie publicznych pieniędzy na wspieranie WOŚP - wszelkie "dary" od prezydentów, starostów i marszałków to nie są żadne "dary" tylko wydawanie publicznych pieniędzy niezgodnie z przeznaczeniem. Te chuje się bawią w dobrych wujków kosztem podatników ... a Owsiak prędzej lub później za to beknie...
Zgłoś
Avatar
Maze 2014-01-08, 20:52
A ja tak dodam że dzieciaki w wieku 13-16 lat nie zbierają do puszek, żeby coś z nich podjebać (też się zdarza, ale to margines). Dostają za to dodatkowe 2 punkty na świadectwo gimbazjalne za wolontariat, więc chętnie idą
Zgłoś
Avatar
Pablo_OPC 2014-01-08, 20:54 5
Najgorsze w tym ratowaniu dzieci, starców i wszystkim osobom którym pomógł sprzęt oferowany przez Owsiaka, ale też inne znane bądź nieznane organizacje jest to, iż w zasadzie nie powinien być przez nie fundowany... To rząd powinien się zatroszczyć o to, by w takim czy innym szpitalu nie zabrakło podstawowego szprzętu służącego bezpośredniej i pośredniej pomocy pacjentom...

No, ale jest jak jest i teraz ludzie się kłócą o to czy ta organizacja, to bierze w kiermanę pieniądze, etc. ...
Zgłoś
Avatar
Rakol 2014-01-08, 20:56
o ty kurwo. dam na caritas a ty będziesz zapierdalał na plebanię po 20 kartonów mleka dla ubogich razem z kościelnym i resztą ministrantów
Zgłoś
Avatar
każdyloginzajęty 2014-01-08, 21:07 5
"20 868 031,40 PLN - środki te zostały wykorzystane na zakup sprzętu dla 60 oddziałów geriatrycznych i realizujących pomoc dla seniorów, w ramach zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W efekcie zakupów WOŚP oblicze najbardziej zaniedbanej w czasie ostatnich 25 lat dziedziny w polskiej medycynie zmieniło się o 180 stopni. WOŚP zakupiła 2270 urządzeń medycznych, m.in. łóżka sterowane elektronicznie, materace przeciwodleżynowe, podnośniki hydrauliczne dla pacjentów leżących czy rotory.

17 733 315,00 PLN - środki te zostały wykorzystane na zakup sprzętu medycznego służącego do ratowania życia dzieci na oddziałach neonatologicznych. Nasze wsparcie otrzymało 185 oddziałów w całej Polsce, a trafiło do nich 847 urządzeń takich jak: inkubatory zamknięte, aparaty infant flow, stanowiska resuscytacyjne czy

kardiomonitory.

5 381 000,00 PLN - środki te zostały wykorzystane do całorocznego prowadzenia ogólnopolskich programów medycznych, które uruchomiła i cały czas prowadzi oraz finansuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz na pomoc indywidualną. Programy medyczne WOŚP są jednymi z największych osiągnięć polskiej medycyny dziecięcej i w swoich zakresach podnoszą poziom opieki na chorymi dziećmi w polskich szpitalach do rangi rzadko spotykanej w najbogatszych krajach na świecie.

430.401,63 PLN - środki te zostały przeznaczone na zakupy interwencyjne do tych szpitali, które wymagały szczególnie pilnego wsparcia. M.in. z tych środków Fundacja sfinansowała zakup sprzętu dla nowo utworzonej kliniki BUDZIK, powstałej dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce.

4.013.535,54 PLN - środki te zostaną przeznaczone na realizację dodatkowych zakupów, przede wszystkim dla oddziałów neonatologicznych. Kwota ta jest wynikiem bardzo dobrych cen, jakie WOŚP osiągnęła w czasie konkursów ofert na zakup sprzętu medycznego w 2013 roku i pozwala na zwiększenie pierwotnie założonej skali wsparcia dla polskich szpitali. Dokładne rozliczenie tej kwoty zostanie przedstawione w ostatecznym dokumencie rozliczeniowym 21. Finału WOSP latem 2014 roku.

2.231.464.,11 PLN - tyle wyniosła część kosztów realizacji zbiórki 21. Finału WOŚP, która została sfinansowana z zebranych w Finale środków. Koszty te każdorazowo są akceptowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które udziela pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki. Są to tylko i wyłącznie koszty bezpośrednio związane ze zbiórką (serduszka, plakaty, materiały biurowe, obsługa wolontariatu, transport i usługi przewozowe, telekomunikacja, reklama i nagłośnienie tematu Finału itp.), żadnych innych kosztów Fundacja WOŚP nie może finansować z pieniędzy zebranych w Finale.

Cały tekst: szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,15242386,22__final_WOSP_tuz_tuz__A...
Zgłoś
Avatar
r................t 2014-01-08, 21:26
WOŚP wkrótce zagra więc chmara lewaków i innej hołoty stopniowo nasila swoje nikczemne działania mające na celu szkalowanie Owsiaka. wracajcie do swoich nor gnidy.
Zgłoś
Avatar
bedzio 2014-01-08, 21:32
Z tego co było parę lat temu ( nie wiem jak teraz) to caritas oceniało się na najgorszą (poza jakimiś totalnie prywatnymi) fundację jeśli chodzi o to ile wszystkich pieniędzy(nie wszystko się księguję) trafiało do potrzebujących a najwięcej gineło i tak wiadomo że jest masa lukreatywnych posadek w tych "organizacjach" na które się wsadza znajomych gdzie zbierają kase a robią totalnie nic tylko są jako kolejni prezesi itp itd.
Zgłoś
Avatar
krzysiek0909 2014-01-08, 21:36 1
Tak właściwie to niech każdy daje swoją kasę komu chce tylko niech nie pierdoli że jak ktoś inny nie da to jest od razu złym człowiekiem. Osobiście nie daje oni złotówki temu pasożytowi Owsiakowi ani Caritasowi. Czasami tylko rzucę coś na lokalną zbiórkę w mojej okolicy, bo niestety przy większych kwotach kasa jest przejmowana przez "dobroczyńców", którzy z akcji charytatywnej robią swoje źródło dochodu. Zresztą gdybym miał do dyspozycji telewizję, pewnie też założyłbym sobie fundację.
Zgłoś
Avatar
trabus 2014-01-08, 21:40 3
To co się tu wyprawia to poezja jakaś. Autor tematu dojebał i zamiast wszyscy solidarnie zjebać go jak burą sukę, tak, żeby przed następnym ujawnieniem światu wytworów swoich nieskażonych myślą zwojów mózgowych, zastanowił się 10 razy (niemożliwe bo czas trwania tego procesu przekroczyłby czas trwania wszechświata) razy to wszyscy pierdolą. Jeden o chujowym caritasie, drugi o księżach kolejny o mleku. Każdy pierdoli na sadolu a potem chwali się w gimbazie, ze pierdolił wczoraj wieczorem Jesteście tacy mądrzy? Konkretne dowody gdzie kasa zniknęła i ile. Nie ma? Stulić dzioby. A i BTW mam andzieję, ze wasz bahor, albo wy sami (trzymam kciuki) zgnijecie w jakimś zapomnianym w pizdu szpitalu w Piździelowie Górnym bez sprzętu z WOŚPu. Skończyłem dajcie maść!
Zgłoś
Avatar
kanty 2014-01-08, 21:47
Czytam sobie te komentarze i nie widziałem, że na sadolu tyle brudasów jest, hehe
Zgłoś
Avatar
k1c1u5 2014-01-08, 21:47
WOŚP nie gra jeden dzień. To jest finał, a nie jedyny dzień w którym zbierają pieniądze. Jerzy przecież to wielokrotnie podkreślał.
Zgłoś
Avatar
inner0212 2014-01-08, 21:51
Wielki ból dupy się zaczyna przed samą WOŚP!.
Zgłoś
Avatar
Maruda76 2014-01-08, 21:57 1
Mam nadzieje, że nigdy nie będziesz miał dzieci ciulu zjebany, ale jak już jakimś cudem będziesz miał i dzieciak zachoruje to zobaczymy czy polecisz do szpitala, czy do "swojego" zjebanego caritasu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie