18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
S................x 2012-05-30, 18:16 1
jeloo napisał/a:

Mścisz się? Czyli już widzę, jak szanujesz innych użytkowników dróg. Ma takie samo prawo do wyprzedzania jak Ty, a Ciebie 20-30 sekund nie zbawi.

- Utrudnianie ruchu jest łamaniem prawa, ja tego przepisu nie przekraczam, on tak. Jest chujem, to się mszczę. Zemsta jest to działanie w reakcji na inne działanie, nie występuje samo z siebie, do książek nieuku.
jeloo napisał/a:

Za przeproszeniem, argument z dupy wzięty, i nie wnoszący nic poza zawiścią. "A Ty płacisz na biednych? Adoptowałeś dziecko? Jak nie to kurwa, nie masz prawa wyprzedzać, bo ktoś będzie musiał chwilę za Tobą zaczekać" - mniej więcej taki styl wypowiedzi.

Ja nie wymagam od innych niczego więcej niż to, czego wymaga prawo i oczekuję, że nikt nie będzie więcej wymagał ode mnie. On wymaga od ludzi tego, by byli wyrozumiali dla jego łamania przepisów tylko po to, by spędził więcej czasu z rodziną.
jeloo napisał/a:

30-40 sekund, naprawdę zajebista kara.

Widać, że nigdy samochodem nie jeździłeś, nie raz zagranicą tiry się potrafiły wyprzedzać po kilka, nawet kilkanaście minut.
jeloo napisał/a:

Kierowca nie może pracować po godzinach, może jechać 9 godzin + jakieś 15 minut jakie daje mu tacho na znalezienie stacji. Inaczej TIR sam zgaśnie na środku drogi i dalej nie pojedzie. Nie ma szans.

Przykre jest to, że nie dostrzegasz analogii, a to oznacza tylko tyle, że dyskutuję z debilem. Moje nadgodziny, to zostawanie po pracy. Jego nadgodziny to wydłużona ilość dni w trasie. Przekłada się na to samo.
jeloo napisał/a:

To wszystko co tutaj czytam, pokazuje jak niską kulturą na drodze dysponujemy. Do Zachodu nam dużo brakuje. Tam nikt się nie piekli że TIR wyprzedza. Nikt nie trąbi i nie mruga światłami, nikt się nie mści.

Bzdury opowiadasz, brat kiedy jeździł w Szkocji i raz się wyprzedzał z drugim (zajęło mu to minutę) to po przyjeździe do bazy został wezwany na dywanik do szefa, że ludzie dzwonili, iż ruch utrudnia i ma tego więcej nie robić. Przejrzeli nagranie z kamery w ciężarówce i zagrozili zwolnieniem. Tam ten problem jest marginalny, bo ludzie zaraz dzwonią.
Cytat:

Równie dobrze można powiedzieć, że skoro jemu nie wolno się śpieszyć i blokować drogi, to tak właściwie po co Wy wyprzedzacie. Nikt Wam nie każe się śpieszyć, jedźcie sobie 90 km/h za ciężarówką, jak przepisy nakazują, i wtedy problem wyprzedzania zniknie. Wy też wyprzedzając możecie na 10 sekund zablokować drogę innemu kierowcy który śpieszy się jeszcze bardziej, i tak dalej, i tak dalej...

No i widzisz, tępy tłuku? Po pierwsze, na autostradzie w Polsce masz 140km/h. Jazda 90km/h na lewym pasie to zwyczajnie utrudnianie ruchu i zagrożenie drogowe.
Kolejna sprawa, nigdy nie blokuję drogi szybszemu i własnie to jest kultura jazdy, pacanie.
Zgłoś
Avatar
hat0r 2012-05-30, 18:54
free111 napisał/a:

Uwazacie ze jazda na "suwak" jest najlepsza to niech mi ktos teraz wytlumaczy dlaczego po zwezeniu np z 2 pasow w jeden prawie zawsze samochody jada juz normalnie wolno jeden za drugim bez zatrzymywania, a w miejscu zwezenia tych dwoch pasow w jeden zawsze wiekszosc stoi bo jeden wpuszcza, drugi czeka, nastepny wpusci dwoch...



Stoją dlatego bo zamiast jechać na zakładkę to większość stwierdza "nie wpuszczę Cię chuju" a ten jeden, który ma mózg i zna przepisy musi w tym momencie przyhamować i wpuścić już nie tylko jednego tylko przeważnie trzech... Gdyby wszyscy płynnie wpuszczali to takie coś nie miało by miejsca.
Zgłoś
Avatar
takija 2012-05-30, 19:38
Hmm....część tutaj jest delikatnie mówiąc...stereotypowymi Polakami Zazdrosć, mściwość, chamstwo... "dlaczego ktoś ma mieć lepiej niż ja?!".... Ludzie, ogarnijcie się

Temat uważam za wyczerpany. Komentarze w zasadzie nic już nie wnoszą ...mój też !!!
Zgłoś
Avatar
wciazszukam 2012-05-30, 22:59 1
Mnie już na kursie prawa jazdy uczyli, że dużemu należy ustąpić, bo wcale im się łatwiej po drogach nie porusza. Małemu jest znacznie łatwiej zwolnić, przepuścić i później przyśpieszyć niż dużemu. Druga rzecz to ekonomia - taki duży przy hamowaniu i ponownym rozpędzaniu pali znacznie więcej niż jakiś mały szerszeń, a ropę powinniśmy szanować jako nasze wspólne dobro - im jej będzie mniej na świecie, tym więcej każdy z nas będzie za nią płacił - nawet w tak przyziemnych kwestiach świadomość jest użyteczna.

Tak na marginesie to kolej też jest póki co transportem kołowym. Przynajmniej w Polsce. Jeszcze nie doczekaliśmy kolei magnetycznej jak w Japonii.
Zgłoś