18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Duplikat tematu Nie zmieniajmy UE w ZSRR zgłoszony przez Centurion
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 36 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Unijna propaganda
JaE • 2012-10-02, 15:55
"Do Unii też należeć chcę", czyli witamy w Związku Demokratycznych Republik Unijnych

"Do Unii też należeć chcę. To drugi dom, więc cieszę się. Dwa domy mam tak bliskie mi, w jednym chcę żyć, w drugim chcę być" – taki wierszyk zamieszczono w jednym z podręczników dla sześciolatków. Jeszcze nauka, czy już propaganda?

Książka dla piątoklasistów każe uczniom natomiast wymieniać korzyści, jakie płyną z przynależności państw do Unii Europejskiej. "Ze środków otrzymywanych z Unii Europejskiej są budowane oczyszczalnie ścieków w celu ochrony wód i całego środowiska przyrodniczego" – podpowiadają autorzy podręcznika i zamieszczają dalej kilka obrazków. Zachęcają, by uczniowie zachwalali między innymi kontrowersyjną obecnie wspólną walutę.

Ujcio Stalin byłby dumny


To może jeszcze trochę głosu rozsądku:



Ps: Szukałem po tagach, nic nie znalazłem. Jak było to linczujcie.
Zgłoś
Avatar
a................0 2012-10-03, 10:59 4
@up wskaźnik PKB jest chuja warty. Popatrz na konkurencyjność gospodarki, łatwość prowadzenia biznesu albo poziom życia obywateli i przestań pierdolić.
Zgłoś
Avatar
Kaszysz 2012-10-03, 11:20 1
@Aeze

kurwa człowieku, my ciągniemy kasę z unii ? Gdzie jest ta kasa ? Bo pamiętam jak nie byliśmy w unii też budowaliśmy drogi, też budowaliśmy muzea i wiele innych rzeczy. To że masz napisane że ktoś coś dofinansował jest tak samo prawdziwe jak to że żyjemy na zielonej wyspie z 3 milionami nowych mieszkań za 100 mln zł.

Unia nie daje nic !!! Zabiera wolności, jest rajem dla firm lobbujących i wprowadza ogrom beznadziejnych przepisów które pogrążają nasza gospodarkę.

Jeżeli chcesz mi powiedzieć że unia wkłada coś do naszego kraju to pokaż mi wyliczenia ile my wpłaciliśmy do unii a ile unia z tego nam oddała. Bo póki co chcesz mi powiedzieć że urzędnicy w PE pracują charytatywnie.

nie wiem ile jest prawdy w obliczeniach tego pana, ale pewnie są bliższe prawdy niż informacje z TVN.
Zgłoś
Avatar
KasHer 2012-10-03, 11:27 1
Propaganda pięknie działa.

Pytanie moje było proste.

UE to nie to samo co schengen.
Zgłoś
Avatar
Mr.Drwalu 2012-10-03, 12:29 3
Wiecie, że istnieje coś takiego jak Europejski Parlament Żydowski w UE?
Kurwa czaicie to? Legalny żydowski jebany parlament
Zgłoś
Avatar
p................n 2012-10-03, 17:26 3
kpaxian napisał/a:

wszyscy kurwa euro-przeciwnicy, wiecie jaki tu byłby syf, gdyby ludzie nie mogli spierdalać za granicę do pracy? białoruś-bis



Widzę, że UE już wyprało "musk".
UE to ZSRR, tylko różnica polega na tym, że w sowieckiej Rosji metody bolszewików były wprowadzane metodą terroru (KGB, NKWD), a w UE są panowie w drogich garniturach, lśniących samochodach, wykształceni w socjalistycznych uczelniach (Cambridge, Oxford), którzy przed kamerami ładnie się wysławiają i obiecują, że będzie dobrze. @BongMan: żeby Tobie dać na studia np. 20 tysięcy, to z podatków moich, Twoich rodziców, sąsiadów i pani z kiosku musieli zabrać ze 40 tysięcy. To ja mam w dupie taki interes.

Aeze napisał/a:

@Kasher - otwarcie rynków legalnej pracy na ta terenie całej UE? Nie oszukujmy się. Od wejścia do UE ciągniemy najwięcej kasy na rozwój.



Nie prawda. Indolencja urzędników w pozyskiwaniu funduszy z UE jest taka, że np. od wejścia do UE nie wzięliśmy ani eruocenta na rozbudowę kolei.

Aeze napisał/a:

Nasz kraj dostał ogromnego kopa i wzrost PKB nie jest zasługą naszego rządu, tylko pieniądzom z UE. Prosty przykład - prawie każda szkoła ma coś współfinansowanego ze środków UE. Inaczej dalej yebałoby w nich PRL'em.
A druga sprawa. Ktoś w ogóle myślał, że po wejściu do UE będzie inaczej? Nikt za darmo pieniędzy nie rozdaje...



Na tym właśnie polega działanie socjalistów: dać byle co dla motłochu, to motłoch się ucieszy. A władza się nażre i będzie brylować. Tak samo moja babcia mówi, że za komuny to było lepiej, bo dzieci buty miały. Ja może mam krótkowzroczność, ale nie zauważyłem, żeby dzieci bose chodziły.
A druga sprawa: to socjaliści rozdają, tylko że nie swoje pieniądze.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-10-03, 19:07 1
kpaxian napisał/a:

wszyscy kurwa euro-przeciwnicy, wiecie jaki tu byłby syf, gdyby ludzie nie mogli spierdalać za granicę do pracy? białoruś-bis


Wiesz że Białoruś ma współczynniki rozwoju na poziomie 2x większym od najlepszego kraju UE a współczynnik wolności gospodarczej większy od nas...?

Aeze napisał/a:

@Kasher - otwarcie rynków legalnej pracy na ta terenie całej UE?


Przed dojściem do władzy socjalistów, czyli ideologicznych dziadków UE, z początku wieku XXtego otwarte granice były wszędzie.

Aeze napisał/a:

Nie oszukujmy się. Od wejścia do UE ciągniemy najwięcej kasy na rozwój.


Składka Unijna + przeregulowane prawo UE + kary unijne = ujemny bilans. Proponuje zajrzeć do danych.

Aeze napisał/a:

Nasz kraj dostał ogromnego kopa i wzrost PKB nie jest zasługą naszego rządu, tylko pieniądzom z UE.


Wskaźniki PKB liczone są przez eurofili w taki sposób że pokazuje to stan mówiący o tym ile się forsy wydało a nie dobra stworzyło.
Wiele z tych krajów, a właściwie wszystkie, wydają więcej niż są wstanie zebrać z podatków.
Więc przyrost PKB oznacza tylko tyle że wydajemy pieniądze pożyczone, które kiedyś będzie trzeba zwrócić albo ogłosić bankructwo i na wiele lat stracić resztki wiarygodności finansowej w oczach rynków innych krajów.

Aeze napisał/a:

Prosty przykład - prawie każda szkoła ma coś współfinansowanego ze środków UE. Inaczej dalej yebałoby w nich PRL'em.


Przez co najmniej 1000lat uczono w równie zapyziałych miejscach.
Nie liczy się jakoś sali w której się uczy a jakoś nauczania. A UE wymusiło ostatni na Francji by ci zredukowali ilość wiadomości o Napoleonie by zniwelować pokazywanie uczniom jak wiele jedna jednostka może zmienić i przeżyć ich na tok myślenia że sami sobie nie są wstanie poradzić. To jest według ciebie warta cena?

Aeze napisał/a:

A druga sprawa. Ktoś w ogóle myślał, że po wejściu do UE będzie inaczej? Nikt za darmo pieniędzy nie rozdaje...


UE ich za darmo też nie daje.
Zgłoś
Avatar
g................t 2012-10-03, 19:14 1
Już tak nie ciśnijcie na tę Unię. Od 2004 w Polsce widać jak na dłoni postęp jaki się dokonał. Poza tym w dalszym ciągu dostajemy więcej niż wpłacamy (3:1). Inna sprawa, że Polacy to jełopy i z unijnej kasy nie chcą korzystać, już szczególnie na wschodzie, gdzie gros Programów Operacyjnych jest po prostu nie wykorzystana i trzeba przesuwać pieniądze na zachodnie województwa.
Unia z zasady to bardzo dobry pomysł, jednak realizowanie jej przez skurwiałą i bezmyślną biurokratyzację oraz wypaczanie narodowości krajów może być zgubne. Całe szczęście coraz więcej krajów jest za odejściem od takiego systemu.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-10-03, 19:40 1
gordonviet napisał/a:

Już tak nie ciśnijcie na tę Unię. Od 2004 w Polsce widać jak na dłoni postęp jaki się dokonał.


Jakoś nie wiedzę.
Ostatnio widać tylko wzrost cen, ciągłe mowy o karach unii, coraz to nowe przepisy unijne, mowa o federalizacji, budowane od wielu lat drogi i jeszcze głębiej sięgające plany budowy etc.

gordonviet napisał/a:

Poza tym w dalszym ciągu dostajemy więcej niż wpłacamy (3:1).


Kłamstwo.

gordonviet napisał/a:

Inna sprawa, że Polacy to jełopy i z unijnej kasy nie chcą korzystać,


Wielu ludzi jest mądrych i wie że unijna kasa wiąże się podpisaniem cyrografu.

gordonviet napisał/a:

już szczególnie na wschodzie, gdzie gros Programów Operacyjnych jest po prostu nie wykorzystana i trzeba przesuwać pieniądze na zachodnie województwa.


Wschód do czasu wejście do Unii bogacił się powoli i spokojnie na handlu z wschodnimi sąsiadami, nie potrzebowali niczyjej pomocy i łaski bo sami byli wstanie się podźwignąć. To kurwy które głosowały za wejściem do UE są winne temu co się tam dzieje i to one powinny być pociągnięte do finansowej odpowiedzialności za wyrządzone tam krzywdy.

gordonviet napisał/a:

Unia z zasady to bardzo dobry pomysł, jednak realizowanie jej przez skurwiałą i bezmyślną biurokratyzację oraz wypaczanie narodowości krajów może być zgubne.


Unia z zasady to właśnie bezmyślna biurokracja i wypaczanie narodowościowe...
Zgłoś
Avatar
PękniętySłoik 2012-10-03, 19:59 2
Jak ktoś myśli, że UE działa dla naszego dobra to niech się rozpędzi i przypierdoli tym pustym łbem w słup. Będzie jednego debila mniej. Z tych zusów, krusów, vatów, sratów itp. gdyby były rozporządzane przez POLSKI rząd a nie zagraniczną jebaną w dupe agenturę to żylibyśmy w silnym gospodarczo i militarnie NIEPODLEGŁYM kraju. W chwili obecnej Polska jest na mapach tylko po to, żeby nie wkurwiać tej resztki ludzi, którzy po V rozbiorze(który i tak się dokona jak ludzie nie zmądrzeją) spaliliby i powywieszali kilkadziesiąt tysięcy skurwysynów na usługach pejsów. A może i lepiej. Cała nasza gospodarka to niemcy-francja. stany, anglia - i parę innych światowych powiatów. Powiatów bo to już nie są samodzielne, niepodległe kraje tylko kurwidołki zarządzane przez banki i korporacje z "rasą panów" na czele. Taka prawda. A że połowa z was ma wyprane w mózgi przez tuska, millera, kaczynskiego i inne komunistyczne kurwy to już pozostaje nam tylko ubolewać. Tych, którzy zrobili z was niewolników wychwalacie pod niebiosa i uważacie za swoich dobroczyńców a ludzi, którzy mówią i chcą ten post-radziecki europierdolnik posłać w chuj okrzykujecie terrorystami-antysemitami czy neonazistami. Jesteście zmanipulowanymi debilami dla, których najwyższą wartością jest pieniądz. Pieniądz, którego nie macie i mieć nie będziecie bo jesteście tylko jebanymi wieśniakami zapierdalającymi ponad siły dla swoich panów, żeby ci na końcu waszej żałosnej drogi w ramach "prawa" was zutylizowali (eutanazja?) a nadające się organy sprzedali i zarobili. Gratuluje bando pierdolonych baranów.
Zgłoś
Avatar
g................t 2012-10-03, 20:09
Arashel napisał/a:


Jakoś nie wiedzę.
Ostatnio widać tylko wzrost cen, ciągłe mowy o karach unii, coraz to nowe przepisy unijne, mowa o federalizacji, budowane od wielu lat drogi i jeszcze głębiej sięgające plany budowy etc.



Skoro w 2004 miałeś 11 lat to niezbyt cie interesowało co się działo. Prawda jest taka, że dzięki UE infrastruktura techniczna w ciągu 8 lat zrobiła zdecydowany postęp. Z budżetu państwa budowalibyśmy to z 50 lat.

Arashel napisał/a:


Kłamstwo.



Doprawdy? Tak się składa, że w tematach unijnych siedzę zawodowo więc mniemam, że informacji ekonomicznych stosunku polska-ue posiadam od ciebie więcej.

Arashel napisał/a:


Wielu ludzi jest mądrych i wie że unijna kasa wiąże się podpisaniem cyrografu.



2 lata prowadzenia działalności to cyrograf? Nie bądź śmieszny, chłopaku. Po 2 latach nic nie stoi na przeszkodzie, żeby upłynnić to co się dostało z UE i wydać na wódę.

Arashel napisał/a:


Wschód do czasu wejście do Unii bogacił się powoli i spokojnie na handlu z wschodnimi sąsiadami, nie potrzebowali niczyjej pomocy i łaski bo sami byli wstanie się podźwignąć. To kurwy które głosowały za wejściem do UE są winne temu co się tam dzieje i to one powinny być pociągnięte do finansowej odpowiedzialności za wyrządzone tam krzywdy.



Ktoś z zachodu zgwałcił ci matkę, że jesteś taki anty? Na wschodzie pełno jest leniwych skurwieli, którzy chcą być bogaci ale pracować już nie. Zachodnie regiony też handlują z Niemcami, Skandynawią, Czechami i resztą UE i jakoś nie przeszkadza nikomu to korzystać z pieniędzy UE (szczególnie w WLKP gdzie wszystkie pieniądze zawsze schodzą.

Arashel napisał/a:


Unia z zasady to właśnie bezmyślna biurokracja i wypaczanie narodowościowe...



Unia z zasady to przede wszystkim wolny, otwarty i potężny rynek gospodarczy.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-10-03, 20:48
gordonviet napisał/a:

Skoro w 2004 miałeś 11 lat to niezbyt cie interesowało co się działo. Prawda jest taka, że dzięki UE infrastruktura techniczna w ciągu 8 lat zrobiła zdecydowany postęp. Z budżetu państwa budowalibyśmy to z 50 lat.


Nie ważne co się działo. Ważne że efektów nie widać. Wrocław jak się wolno za dziecka rozwijał tak nadal się tak samo rozwija.
Bieda gdzie była tam jest a nawet rozszerzyła się.

gordonviet napisał/a:

Doprawdy? Tak się składa, że w tematach unijnych siedzę zawodowo więc mniemam, że informacji ekonomicznych stosunku polska-ue posiadam od ciebie więcej.


Jeśli nie jesteś ekonomistą to nie-wybacz ale nie mam zamiaru ci wierzyć.
Bo to znaczy że należysz to schedy czerpiącej korzyści z UE. A to czyni cię mało wiarygodnym.

gordonviet napisał/a:

2 lata prowadzenia działalności to cyrograf? Nie bądź śmieszny, chłopaku. Po 2 latach nic nie stoi na przeszkodzie, żeby upłynnić to co się dostało z UE i wydać na wódę.


Człowieku. Żadna z firma która potrzebowała forsy UE na start i przez następne dwa lata dalej ją pobierała nie ma prawa nazywać się firmą.
To się fachowo nazywać powinno Cech Żebraków.
Te "firmy" nie przetrwałby same na rynku. Co z resztą widać po lokalach okolicy mojej gdzie ciągle zmieniają się wynajmujące je małe firmy zajmujące się rożnymi pierdołami.

gordonviet napisał/a:

Ktoś z zachodu zgwałcił ci matkę, że jesteś taki anty?


Wystarczy że ograniczają moją wolność i okradają mnie.

gordonviet napisał/a:

Na wschodzie pełno jest leniwych skurwieli, którzy chcą być bogaci ale pracować już nie.


Teraz to kurwa obrażasz tych ludzi chuju...
A co mają robić skoro ich życie polegało na handlowej wymianie z zagranicą do której im bliżej niż do jakiś innych miejsc?
Nie pierdol...

gordonviet napisał/a:

Zachodnie regiony też handlują z Niemcami, Skandynawią, Czechami i resztą UE i jakoś nie przeszkadza nikomu to korzystać z pieniędzy UE (szczególnie w WLKP gdzie wszystkie pieniądze zawsze schodzą.


Jakbyś nie zauważył to zachodnie regiony GRANICZĄ z Czechami, Niemcami. Więc jakim cudem ma im się powodzić gorzej...?
Skandynawię też mogę pominąć z racji tego iż zachodnie rejony w UE weszły z dobrą sytuacją transportu do portów...

gordonviet napisał/a:

Unia z zasady to przede wszystkim wolny, otwarty i potężny rynek gospodarczy.


Ta wolność polega na tym że Komisja marzy o nakładaniu kar na producentów mleka w Polsce za zbyt dużą produkcję? Czy może za potrzebę uznania ogórka za legalnego? Czy może w tym że banan musi być odpowiedni krzywy, ładny i sztuczny? A może wtedy kiedy Anglia została zmuszona do opuszczenia WTO i udostępnienia swoich wód terytorialnych dla zagranicznych połowów?
Zgłoś
Avatar
g................t 2012-10-03, 21:30
Arashel napisał/a:


Nie ważne co się działo. Ważne że efektów nie widać. Wrocław jak się wolno za dziecka rozwijał tak nadal się tak samo rozwija.
Bieda gdzie była tam jest a nawet rozszerzyła się.



Wrocław się wolno rozwija? No nie rozśmieszaj mnie:D Obwodnica autostradowa, zaraz będzie druga, w 90% miasta wymieniona kanalizacja, wyremontowane większość dróg, lotnisko, znikają bazary powstają hale targowe, przyjemne dla oka (w których stoiska maja ci ludzie z dawnych bazarów), większość kamienic na rynku odnowiona, masa kasy włożona w ośrodki naukowe.

Arashel napisał/a:


Jeśli nie jesteś ekonomistą to nie-wybacz ale nie mam zamiaru ci wierzyć.
Bo to znaczy że należysz to schedy czerpiącej korzyści z UE. A to czyni cię mało wiarygodnym.



Skończyłem ekonomię ze specjalnością analityka rynkowego, więc mam pojęcie. Ja czerpię korzyść wyłącznie pośrednio. Pomagam przedsiębiorcom dostać pieniądze z UE. Wiem więc dokładnie czego potrzeba, żeby wystartować z dobrym biznesem. Pisanie dotacji to nie tylko papierologia, trzeba sporo się nagłówkować, żeby z przeciętnego pomysłu zrobić biznes na który UE da parę baniek.
Synku, młody jeszcze jesteś, więc nie wykłócaj się ze mną na tematy o których nie możesz mieć pojęcia.

Arashel napisał/a:


Człowieku. Żadna z firma która potrzebowała forsy UE na start i przez następne dwa lata dalej ją pobierała nie ma prawa nazywać się firmą.
To się fachowo nazywać powinno Cech Żebraków.
Te "firmy" nie przetrwałby same na rynku. Co z resztą widać po lokalach okolicy mojej gdzie ciągle zmieniają się wynajmujące je małe firmy zajmujące się rożnymi pierdołami.



Każda firma, która może stara się o pieniądze z UE. Jakbyś chciał kupić sobie najki a ja bym dał ci 50% na ich zakup pod warunkiem, że będziesz w nich chodził 2 lata i przez te 2 lata co miesiąc je pastował (analogia do utrzymania stanowiska pracy - tak UE dba o to, żeby poza kasą były stanowiska pracy) to kazałbyś mi spierdalać? Jeśli tak, to jesteś po prostu ekonomiczny kaczan.
UE dają wyłącznie pieniądze na inwestycje, jednorazowo. O żadnej pomocy w ciągu trwania działalności nie ma nawet mowy.
Lepsza firma, która zajmuje się pierdołami niż bezrobole na murku pijący Komandosa.

Arashel napisał/a:


Wystarczy że ograniczają moją wolność i okradają mnie.



Tu się jestem w stanie zgodzić. Te całe pakiety klimatyczne to zwykłe złodziejstwo.

Arashel napisał/a:


Teraz to kurwa obrażasz tych ludzi chuju...
A co mają robić skoro ich życie polegało na handlowej wymianie z zagranicą do której im bliżej niż do jakiś innych miejsc?
Nie pierdol...



Ja im nie będę mówił co mają robić bo i tak im się nie będzie chciało.
A pomysłów na biznes są miliony. Przecież mają 2 zajebiste rynki zbytu - Ukrainę i Rosję. Nawet z Dolnego Śląska cała masa firm tam eksportuje.

Arashel napisał/a:


Jakbyś nie zauważył to zachodnie regiony GRANICZĄ z Czechami, Niemcami. Więc jakim cudem ma im się powodzić gorzej...?
Skandynawię też mogę pominąć z racji tego iż zachodnie rejony w UE weszły z dobrą sytuacją transportu do portów...



Nie zrozumiałeś mojej analogii.

Arashel napisał/a:


Ta wolność polega na tym że Komisja marzy o nakładaniu kar na producentów mleka w Polsce za zbyt dużą produkcję? Czy może za potrzebę uznania ogórka za legalnego? Czy może w tym że banan musi być odpowiedni krzywy, ładny i sztuczny? A może wtedy kiedy Anglia została zmuszona do opuszczenia WTO i udostępnienia swoich wód terytorialnych dla zagranicznych połowów?



Już się wyraziłem na temat biurokratyzacji.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-10-03, 22:50
gordonviet napisał/a:

Wrocław się wolno rozwija? No nie rozśmieszaj mnie:D


Jestem śmiertelnie poważny...

gordonviet napisał/a:

Obwodnica autostradowa, zaraz będzie druga, w 90% miasta wymieniona kanalizacja, wyremontowane większość dróg, lotnisko, znikają bazary powstają hale targowe, przyjemne dla oka (w których stoiska maja ci ludzie z dawnych bazarów), większość kamienic na rynku odnowiona, masa kasy włożona w ośrodki naukowe.


A ludzie coraz biedniejsi bo muszą wszyscy to wszystko współfinansować by nieliczni albo ludzie spoza miasta mogli korzystać...

gordonviet napisał/a:

Skończyłem ekonomię ze specjalnością analityka rynkowego, więc mam pojęcie. Ja czerpię korzyść wyłącznie pośrednio. Pomagam przedsiębiorcom dostać pieniądze z UE.
[...]
Pisanie dotacji to nie tylko papierologia, trzeba sporo się nagłówkować, żeby z przeciętnego pomysłu zrobić biznes na który UE da parę baniek.


Czyli mam rozumieć że śmiesz się nazywać ekonomem i wyznawać zasadę pomagania firmą które nie oferują nic pożytecznego ani potrzebnego w zdobyciu dotacji na które składa się całe społeczeństwo...?
Za dużo Marksa za mało realiów cię gdzieś tam nauczyli.

gordonviet napisał/a:

[...]Wiem więc dokładnie czego potrzeba, żeby wystartować z dobrym biznesem.[...]


Jakbyś był ekonomem to byś wiedział że w normalnym wolnym kraju jakim rzekomo jest UE dobry biznes potrzebowałby tylko kogoś kto wymyśli genialne rozwiązanie. Reszta już się sama sprzeda u chętnych inwestorów.

gordonviet napisał/a:

Synku, młody jeszcze jesteś, więc nie wykłócaj się ze mną na tematy o których nie możesz mieć pojęcia.


Mistrzu... Jesteś 4 lata starszy. Powtarzam C-Z-T-E-R-Y. Więc z łaski swojej zachowaj te sentencje na kogoś nad kim serio górujesz.

gordonviet napisał/a:

Każda firma, która może stara się o pieniądze z UE.


A miliony much poleca gówno...
To że takie coś jak UE zniszczyło ludzką zaradność to nie argument za. To jest argument przeciw.

gordonviet napisał/a:

Jakbyś chciał kupić sobie najki a ja bym dał ci 50% na ich zakup pod warunkiem, że będziesz w nich chodził 2 lata i przez te 2 lata co miesiąc je pastował (analogia do utrzymania stanowiska pracy - tak UE dba o to, żeby poza kasą były stanowiska pracy) to kazałbyś mi spierdalać? Jeśli tak, to jesteś po prostu ekonomiczny kaczan.


Oczywiście. Skoro wiem że te pieniądze ukradłeś od innych ludzi pod ładną nazwą "podatek" albo "składka" unijna to nawet bym zadzwonił po policję i zgłosił kradzież.

gordonviet napisał/a:

Lepsza firma, która zajmuje się pierdołami niż bezrobole na murku pijący Komandosa.


Nie nauczyli cię na ekonomii że lepsi zdychający bezrobole niż "firma" która nie ma nic do zaoferowania a tylko pobiera pieniądze bo nakłamała? To zwykłe złodziejstwo ze szkodzą dla podatników.

gordonviet napisał/a:

A pomysłów na biznes są miliony. Przecież mają 2 zajebiste rynki zbytu - Ukrainę i Rosję. Nawet z Dolnego Śląska cała masa firm tam eksportuje.


No to masz dziwne dane.
Bo każdy z mniejszych handlarzy który utrzymywał z tego rodzinę teraz jasno mówi uszczelnione granice zabiły im rynek zbytu.
Czyli co... Kto kłamie? Ty czy tysiące ludzi którzy się zmówili by nie zarabiać zamiast wysłać papierek do UE abo pracować bo to niby wg. ciebie możliwe...?

gordonviet napisał/a:

Nie zrozumiałeś mojej analogii.


Wisi mi twoja analogia. Opisałem ci sytuację wschodu. Nic na obronę UE tu nie ma.

gordonviet napisał/a:

Już się wyraziłem na temat biurokratyzacji.


To jakim cudem możesz mówić o wolności przy biurokracji...? To nie ma logicznego sensu. Bo albo się zgadzasz że istnieje tysiące nakazów i zakazów albo twierdzisz że jest wolność.
Zgłoś
Avatar
g................t 2012-10-03, 23:08
Kto to jest ekonom? Lepiej sprawdź.

UE nie da pieniędzy na nikomu nie potrzebne farmazony. Biznesplan MUSI WYKAZAĆ pewien popyt na produkty/usługi firmy. A jak jest popyt to znaczy, że jednak takie pierdoły są potrzebne.

Widzę, że wyznajesz zasadę "dobry pomysł sprzeda się sam". Wybacz mi, ale tak już dawno nie jest. Wyznając tę zasadę majątku się nie zbije.

Rocznikowo jestem 5 lat starszy. Decydujące 5 lat studiów i 6 lat pracy po kilkanaście godzin dziennie. Spora jest więc różnica, bo zapewne jesteś studenciną zaczynającym 2gi rok nauki, więc gówno wiesz.

Fundusze unijne nie niszczą zaradności - są jedynie pulą środków, z których można skorzystać przy tworzeniu nowego lub ulepszaniu istniejącego biznesu. Nikt nie nakłada przymusu korzystania, ale głupim się jest jeżeli się z tego nie korzysta.

Zalatujesz mi marksizmem, mówiąc, że bogaci korzystają a biedni biedują. Wszyscy mają mieć po równo? Wuja Karol czy wuja Włodziu ci do uszka szeptają? W życiu trzeba umieć wykorzystać okazję. Kto tego nie robi a siedzi i jojczy jak mu źle, jest po prostu nieudacznikiem.

Taaa, handlowcy miauczą na uszczelnienie granic, bo teraz handel musi być ewidencjonowany. A wcześniej to był przemyt czyli złodziejstwo, które tak mi wytykasz.
Współpracuje z wieloma przedsiębiorcami wysyłającymi swoje produkty na wschód. Nikt nie narzeka. Dajmy na to taki Pan Marchewka (marchewka.pl) ostatnio się do ruskich na targi wybrał z potężnym stoiskiem. Nikt nikomu nie broni ani nie sankcjonuje handlować z wschodem. Legalnie, ma się rozumieć.
Zgłoś
Avatar
Aeze 2012-10-04, 12:09
Arashel napisał/a:


Wiesz że Białoruś ma współczynniki rozwoju na poziomie 2x większym od najlepszego kraju UE a współczynnik wolności gospodarczej większy od nas...?

Przed dojściem do władzy socjalistów, czyli ideologicznych dziadków UE, z początku wieku XXtego otwarte granice były wszędzie.

Składka Unijna + przeregulowane prawo UE + kary unijne = ujemny bilans. Proponuje zajrzeć do danych.

Wskaźniki PKB liczone są przez eurofili w taki sposób że pokazuje to stan mówiący o tym ile się forsy wydało a nie dobra stworzyło.
Wiele z tych krajów, a właściwie wszystkie, wydają więcej niż są wstanie zebrać z podatków.
Więc przyrost PKB oznacza tylko tyle że wydajemy pieniądze pożyczone, które kiedyś będzie trzeba zwrócić albo ogłosić bankructwo i na wiele lat stracić resztki wiarygodności finansowej w oczach rynków innych krajów.



Poprzyj to proszę dowodami i wykresami.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie