18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Duplikat tematu Nie zmieniajmy UE w ZSRR zgłoszony przez Centurion
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:25
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Youtubery w McLarenie - teraz popularne
Unijna propaganda
JaE • 2012-10-02, 15:55
"Do Unii też należeć chcę", czyli witamy w Związku Demokratycznych Republik Unijnych

"Do Unii też należeć chcę. To drugi dom, więc cieszę się. Dwa domy mam tak bliskie mi, w jednym chcę żyć, w drugim chcę być" – taki wierszyk zamieszczono w jednym z podręczników dla sześciolatków. Jeszcze nauka, czy już propaganda?

Książka dla piątoklasistów każe uczniom natomiast wymieniać korzyści, jakie płyną z przynależności państw do Unii Europejskiej. "Ze środków otrzymywanych z Unii Europejskiej są budowane oczyszczalnie ścieków w celu ochrony wód i całego środowiska przyrodniczego" – podpowiadają autorzy podręcznika i zamieszczają dalej kilka obrazków. Zachęcają, by uczniowie zachwalali między innymi kontrowersyjną obecnie wspólną walutę.

Ujcio Stalin byłby dumny


To może jeszcze trochę głosu rozsądku:



Ps: Szukałem po tagach, nic nie znalazłem. Jak było to linczujcie.
Zgłoś
Avatar
prof. Matolewicz 2012-10-02, 16:00 2
Powinniśmy wydoić unię z dotacji ile się da, a potem spierdalać, bo to zmierza w kierunku jakiejś całkowitej integracji i oddaniu suwerenności Niemcom i Francuzom.
Zgłoś
Avatar
JaE 2012-10-02, 16:04
prof. Matolewicz napisał/a:

Powinniśmy wydoić unię z dotacji ile się da, a potem spierdalać, bo to zmierza w kierunku jakiejś całkowitej integracji i oddaniu suwerenności Niemcom i Francuzom.



Nic z tego. Dokładnie nie znam umów Unijnych ale oderwanie się od Unii wiąże się z olbrzymimi karami finansowymi.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-10-02, 16:22 10
Nie lubię euro-cweli za to, że ograniczają suwerenność mojego kraju, ale bądź co bądź to dzięki nim skończyłem studia nie wydając na to ani grosza... Nawet obronę za darmo miałem. W ramach projektu Kapitał Ludzki. Jeszcze jakby mi robotę znaleźli to byłoby spoko.
Zgłoś
Avatar
Jai 2012-10-02, 16:31 36
@ bongMan

A to Ty nie pracujesz w Familiadzie?
Zgłoś
Avatar
p................n 2012-10-02, 17:20 1
BongMan: w takim razie jesteś hipokrytą obrzucając na prawo i lewo UE gównem. Gdyby ta UE tak Cię uwierała, to zbierałbyś puszki po piwie żeby mieć na studia, a nie wziąłbyś ani grosza pomocy od nich.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-10-02, 17:42 1
Wiem, że to trochę hipokryzja, ale wychodzę z założenia że skoro oni wykorzystują nasz kraj, to ja mogę wykorzystać ich
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-10-02, 18:10 15
Tylko BongMan jakbyś ruszył mózgiem to byś zauważył że oni wykorzystują ciebie poprzez ustawianie prawa które drenują finanse kraju. Część z opłat idzie do prywatnych nielicznych kieszeni tych euro-cweli a reszta idzie na urzędników niższych nie-decydujących szczebli oraz na autentyczne pomoce. A gdy ty "wykorzystujesz ich" to nie obniżasz tego co oni, osoby które tworzą wykorzystujące cię prawo, dostają tylko zwiększasz podatki nakładane na wszystkich ludzi by ich portfele, związane z nagłym wzrostem kosztów przez wiele osób takich jak ty, nie straciły na swojej grubości.

Poza tym. Płacisz za te studia. I płacą za nie twoi rodzice, twoi dziadkowie i ty póki będzie UE istnieć. Więc zapewne koszty tego w podatkach co najmniej zrównają się z tym co byś musiał np. pożyczką sobie skombinować.
Zgłoś
Avatar
ButcheredAtBirth 2012-10-02, 20:09
Akurat przypadkiem trafiłem po przeczytaniu na artykuł odnośnie tego

Cytat:

Do Unii też należeć chcę. To drugi dom, więc cieszę się. Dwa domy mam tak bliskie mi, w jednym chcę żyć, w drugim chcę być - taki wierszyk zamieściło jedno z wydawnictw w podręczniku przeznaczonym dla sześciolatków. Z kolei przed uczniami klas piątych stawia się zadanie wymienienia korzyści płynących z „integracji” (żeby nie było za trudno, w podręczniku zamieszczono podpowiedzi), oraz promuje się eurowalutę. Rzecz jasna, w podręcznikach dla dzieci nie brakuje też reklamy pewnego destrukcyjnego dziennika. Zadanie z podręcznika brzmi: Scharakteryzuj rolę „Gazety Wyborczej” od dziennika solidarnościowej opozycji do najbardziej poczytnej, atrakcyjnej dla szerokiej publiczności polskiej gazety.

Żadnego problemu nie widzi Ministerstwo Edukacji Narodowej. Według dyrektor departamentu programów nauczania i podręczników MEN, Katarzyny Szybalskiej ani obecna w podręcznikach nachalna unijna agitacja, ani nawet promocja komercyjnej marki jaką jest „GW”, nie mają nic wspólnego z ukierunkowaniem kilkuletnich dzieci w jedną stronę. W podręcznikach do przedmiotów, które wymagają od ucznia zajęcia stanowiska, czyli do WOS czy historii, przy wielu zagadnieniach podawane są różne punkty widzenia, żeby uczniowie mogli na tej podstawie wypowiedzieć swoje zdanie – powiedziała Katarzyna Szybalska.

Zgłoś
Avatar
K................n 2012-10-02, 23:50 5
wszyscy kurwa euro-przeciwnicy, wiecie jaki tu byłby syf, gdyby ludzie nie mogli spierdalać za granicę do pracy? białoruś-bis
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-10-03, 6:53 11
Zgłoś
Avatar
W................R 2012-10-03, 10:11
Wiadomo że ten Pan jest głosem rozsądku w tym pierdolniku.

Swoją drogą to trochę nie pasuje do reszty. Obawiam się że niedługo dopadnie go seryjny samobójca
Zgłoś
Avatar
KasHer 2012-10-03, 10:22
kpaxian napisał/a:

wszyscy kurwa euro-przeciwnicy, wiecie jaki tu byłby syf, gdyby ludzie nie mogli spierdalać za granicę do pracy? białoruś-bis



Co do tego ma UE?
Zgłoś
Avatar
LICH0 2012-10-03, 10:24 4
Bo Unia jest kolejnym Związkiem Radzieckim.... tam był socjalizm i tu on jest.... ZSRR rozpadło się z przyczyn finansowych i Unia się sypie z tych samych powodów. ZSRR miło na celu centralizacje władzy i w Uni jest to samo - coraz mniej ludzi rządzi coraz większą ilością ludzi. Wystarczy zdjąć klapki z oczy jakie zakładają nam media żeby to dostrzec.
A jeżeli ktoś myśli, że UE daje nam pieniądze( dotacje) bo chcą się integrować to może zamiast chodzić na wybory niech dalej pisze listy do Mikołaja, dostajemy te pieniądze dlatego, że takie kraje jak Niemcy mają w naszym kraju swoje interesy i wspomagają nas żeby one nie upadły.
Zgłoś
Avatar
Aeze 2012-10-03, 10:39 1
@Kasher - otwarcie rynków legalnej pracy na ta terenie całej UE? Nie oszukujmy się. Od wejścia do UE ciągniemy najwięcej kasy na rozwój. Nasz kraj dostał ogromnego kopa i wzrost PKB nie jest zasługą naszego rządu, tylko pieniądzom z UE. Prosty przykład - prawie każda szkoła ma coś współfinansowanego ze środków UE. Inaczej dalej yebałoby w nich PRL'em.
A druga sprawa. Ktoś w ogóle myślał, że po wejściu do UE będzie inaczej? Nikt za darmo pieniędzy nie rozdaje...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie