18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44


USA-56 milionów pomordowanych dzieci. Od legalizacji aborcji zginęło w Stanach 56 mln nienarodzonych. Według wyliczeń National Right to Life od 1973 r. gdy zapadł wyrok w sprawie Roe vs. Wade miało miejsce 56 milionów aborcji. Jednak w ostatnich latach, z których dostępne są pełne dane zanotowano pewien spadek liczby zabójstw nienarodzonych. W 2009 r. odsetek aborcji spadł 4,6 proc. a w 2010 – o kolejne 3,1 proc

Pewne wyobrażenie o liczbie przeprowadzonych aborcji dają dane Instytutu Guttmachera. Współdziałająca z Planned Parenthood organizacja bazuje nie na oficjalnych statystykach, lecz na ankietach przeprowadzanych w klinikach aborcyjnych, szpitalach i u konkretnych lekarzy. Zgodnie z ostatnimi danymi Instytutu – za 2008 r. – w Ameryce przeprowadzono 1 212 400 aborcji.

Wyliczenia liczby aborcji, jaka miała miejsce od 1973 r. bazują na danych Instytutu Gutmachera oraz danych rządowych. Uwzględniają więc fakt, że liczba aborcji maleje. Choć z konieczności nie są to doskonałe wyliczenia, to dają one dość dokładny obraz sytuacji. Największa liczba aborcji miała miejsce w 1990 r. gdy dokonano 1,6 miliona aborcji rocznie. Gdyby od tej pory nie dokonał się spadek liczby zabójstw nienarodzonych, to zginęłoby ich o 7 milionów więcej. W dużej mierze jest to zasługa ruchów obrony życia.

Aborcja została zalegalizowana na terenie praktycznie całych Stanów Zjednoczonych w 1973 r. pod wpływem pozwu będącej w ciąży Normy L. McCorvey (pseudownim Jane Roe). Stan Teksas odmówił jej prawa do aborcji. „Roe” oskarżyła ona stan Teksas przed Sądem Najwyższym. Sąd ogłosił aborcję „fundamentalnym prawem konstytucyjnym” .

Doprowadziło to do zmiany prawa w 48 z 50 amerykańskich stanów. Obecnie prawo aborcyjne w Stanach należy do najbardziej liberalnych na Zachodzie, choć poszczególnym stanom udało się wprowadzić pewne ograniczenia.

Źródło
Zgłoś
Avatar
r4f43ll 2014-01-19, 13:43 1
@aldziaw problem w tym, że nie ma antykoncepcji w 100% skutecznej. mam masę znajomych z dziećmi, i na może 20% z nich planowało potomstwo. Reszta się zabezpieczała.

[quote]Ale jak "gimbaza" się bierze za seks, bez odpowiedzialności, edukacji to są efekty. [\quote]

wszystko fajnie pięknie, ale większość osób wymachujących transparentem "aborcja to morderstwo", jest też przeciwna edukacji seksualnej w szkole, gender oraz jakiemukolwiek innemu niż kościelne uświadamianiu. (większość nawet nie ma pojęcia co to edukacja seksualna czy gender, ale krzyczą i tak bo ksiądz powiedział, że to zuo)

Cytat:

w tej całej awanturze też zapomina o ludziach, którzy latami oczekują na adopcję noworodka/małego dziecka



gdyby tak było, domy dziecka by nie istniały. poza tym nie każdy chce wychowywać cudze dziecko, tyle, że przy okazji całej tej awantury o aborcje zakazuje się in vitro.

Cytat:

A może zaczniemy przeprowadzać opóźnioną aborcję na naszych rodzicach, którzy po przekroczeniu 60, 70 lat zaczynają chorować i powoli stają się naszym obciążeniem? Wegetują kilkanaście miesięcy, lat w szpitalach na nasz koszt? Jakie to nieekonomiczne, nieprawdaż?



chodzi o eutanazję? tego też nie rozumiesz?
Zgłoś
Avatar
KhazAkar 2014-01-19, 13:52 2
krzysiek0213 napisał/a:

Ale pierdolenie, czyli jeżeli ktoś chce jedno dziecko to ma uprawiać tylko raz seks w życiu? Seks jest zabawą.


Człowieku rodzaju "Słeg" i "jolo",przez takich jak Ty,dziewczyny skrobią się/kiszą dzieci w beczkach,bo partner spierdolił zamiast pomóc.
Tu wiesiors4 jako jeden z niewielu ma łeb na karku,więc jeżdżenie po nim jest głupotą samą w sobie.
Porównanie,że niby "prawaczki" zakopują spermę na cmentarzu,można skomentować tylko tak
Bliżej mi do "prawicowych" zdań,ale nie każdy "prawak" zakopuje spermę na cmentarzu,stawia krzyż i pali świeczki. Jestem za invitro,ale nie jestem za pełnoprawną aborcją(czyt. "róbta co chceta").
A to,że młode panny zamiast oddać dziecko do okna życia,a zabijają je,to efekt bycia bezmózgiem. Jeśli się ruchasz,to musisz wiedzieć,że efektem tego może być dziecko.Reszty takich "mondrych" nie przytaczałem,bo ich tok rozumowania jest zbyt niebezpieczny dla ludzkości.

PS. Jeśli ktoś mi zarzuci "katolstwo" itp,to maczeta jej w dupę.
Zgłoś
Avatar
aldziaw 2014-01-19, 14:04 3
@r4f43ll

Najwyraźniej niewystarczająco się zabezpieczali. Nie chce mi się wchodzić w szczegóły techniczne Zawsze też można sobie podwiązać jajowody lub nasieniowody. Moja matka ma tyle dzieci ile chciała i nie musiała się skrobać.

Znam trzy domy dziecka w Warszawie, nigdy nie widziałam w nich na stałe zdrowych dzieci, mających mniej niż około 6-7 lat. I znam swoją ciotkę - musiała dwa-trzy lata czekać by w pełni przysposobić chłopca.

In vitro to kolejny temat rzeka, który popieram. I dziwię się, że państwo nie znajduje na to pieniędzy. Ale jest kasa na przerobienie płci. Na ideologię gender w przedszkolach i imprezy pro homoseksualne. Od zaraz. Czy to nie jest dziwne?

Nie chodzi o eutanazję, bo to w ogóle oddzielny temat. Chodziło bardziej o porównanie ekonomiczne. Noworodek, dziecko wymaga mniej więcej takich samych nakładów co starzec. A jednak w naszym państwie nikt starców masowo nie usuwa. Osobiście będąc śmiertelnie chora wolałabym mieć możliwość popełnienia honorowego samobójstwa.
Zgłoś
Avatar
Peter-Norivotset 2014-01-19, 14:10
fajna gównoburza
Zgłoś
Avatar
meier 2014-01-19, 14:15 2
to na zdjęciu to na pewno nie jest dzieckiem ani człowiekiem...
Zgłoś
Avatar
castagir 2014-01-19, 14:27 2
Ale wy jebiecie głupoty.

Aborcja jest zabójstwem dopiero po którymś tam miesiącu(bodajże 2 czy 3, gdy już jest wykształcony układ krwionośny i wtedy pulsuje życie w tym białku, ponieważ jest już w stadium człowieka). Wcześniej jest tylko kawałkiem białka pływającym w piździe.

Idąc Waszym tokiem rozumowania, powinniśmy zakazać mężczyznom masturbacji, a kobietom miesiączkowania, bo to przecież wszystko też są początkowe stadia życia.

To czy ktoś chce wyskrobać pasożyta to wyłącznie tylko jego prywatny problem i sprawa. Ich ciało, ich życie, ich sumienie.
My jako obcy ludzie powinniśmy tylko na to patrzeć pod kątem ekonomicznym. Wolę żeby mi jebana małolata, którą dojechali w kabinie zrobiła sobie na koszt państwa skrobankę wartą te 2500zł niż ma urodzić bękarta i mamy bulić na nie przez 18 lat po 450-500zł dodatków jako, że jest samotną matką itp. Co w skali tych wszystkich lat daje ok 100 000 złotych(450*12*18=97200).

Na dodatek kobiety pracujące mają w karcie praw pracownika(czy jak to tam gówno się zwie), że ma prawo do iluś tam miesięcy czy lat macieżyńskiego. Chce mieć dzieci? Niech spierdala na bezrobocie do domu i je podchowa i znowu idzie do roboty, a nie obciąży firmę, a szef i tak straty dobije na innych pracownikach.

Zaraz mnie ktoś nazwie pedałem, swagiem czy innym kurestwem. Nie!
Jestem jak najbardziej temu skurwysyństwu przeciwny i zabijaniu nienarodzonych, a sam podchodzę do sprawy seksu z odpowiedzialnością. Wiem, że seks powoduje dzieci, a ich nie chcę na razie więc się zbezpieczam - proste. A nie jakieś tam olewki "bo guma tłumi doznania" czy inne tego typu pierdoły.
Uprzedzam tutaj wyzwiska od lewaków i pederastów.
Jestem na pewno prawicowcem i katolikiem, lecz nie będę z tego powodu narzucał ludziom swoich przekonań. Jako bankrutujący kraj mamy tylko stworzyć najbardziej opłacalne rozwiązanie dla ciężarówek, bo niedługo nie aborcja a kanibalizm będzie problemem.
Niestety większość społeczeństwa a co gorsza tej jebanej gimbazy, która nawet jak pójdzie do średniej to nic to nie zmienia, lubi się pierdolić na potęgę i przy każdej okazji nie myśląc o zabezpieczeniach i konsekwencjach.

Aha. Jeśli już taka kurwa skrobie dziecko to gratis powinni jej dodatkowo zafundować jakiś zabieg sterylizacyjny albo wyciąć wszystko ze środka, aby ta kobieta nowoczesna bądź "młoda" mamusia nie miała tego problemu w przyszłości, a jej kolejny bękart nie musiał żreć kolejnych pieniędzy publicznych.

Zamiast zamartwiać się o jakieś jebane kawałki podrobów, pomyślcie o tych dzieciach, które już się narodziły i każdego dnia przymierają głodem, a ich przyszłość leży w gównie dzięki najczęściej patologicznym rodzicom. W pierwszej kolejności im powinniśmy pomóc - jeśli już poruszamy kwestię obrony życia.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-01-19, 14:40 2
PANxxxBDSM napisał/a:

Skrobanka to nie jest morderstwo !!! Wbijcie to sobie do tych pustych łbów raz na zawsze !!!


Morderstwo to zabicia niewinnej osoby. Czyli "skrobanka" nią jest.

RottenFetus napisał/a:

Więc czy aborcja to mniejsze zło? TAK.


W takim razie roszczę sobie prawo do zabicia ciebie, kiedy w twoim życiu pojawi się jakiś problem, którego rozwiązanie będzie nieco trudniejsze niż zwykle. Okej?

NieWiemZeWiem napisał/a:

rozwój zarodka to jest etap po którym powstaje człowiek, więc jeśli wyciągniecie ten zarodek to nie powstanie człowiek.....jaki wniosek? uniemożliwienie człowiekowi się rozwinąć czyli powstać. Kurwa prościej nie potrafię!


Błąd. Zarodek to jest etap rozwoju człowieka, człowiek powstaje już po zapłodnieniu kom. jajowej i nawet ta pojedyncza komórki to właśnie wcześniej wspominany człowiek.

Tomikchomik1 napisał/a:

Jestem w 100 % za aborcją (nie tylko jak patrze na komentarze niektórych użyszkodników sadola), bo jesli sie okaże że dziecko będzie chore (albo ułomne), to wole go usunąć, niż żeby miało się męczyć przez całe życie.


To samo co w kwestii RottenFetusa. Ja sobie życzę możliwość zabicia ciebie, gdy tylko powinie ci się noga bardziej niż zwykle.

zomos napisał/a:

Waląc konia jesteś mordercą...


JAk to jest że bez wiedzy nt. budowy i zawartości kom. jajowej, zygoty i plemnika, w ogóle się odzywasz...?

Izura napisał/a:

Ludzie, serio Wam się chce przekonywać jedynie poprawnych, sprawiedliwych katoprawicowcow że zlepek komórek to nie człowiek?


Nie co przekonywać. Nie ma innej sensownej definicji tego kiedy powstaje ŻYCIE ludzkie. Wasza definicja zakłada że to coś nie jest żywe a analogicznie do tego należy założyć że żaden organizm bez układu nerwowego nie jest żywy.

Izura napisał/a:

Przypominam, że świetle prawicowi seksu nie uprawiają bo to jest tylko do robienia dzieci.


PRAWICA to ideologia które odnosi się tylko i wyłącznie do ekonomicznej zasady że każdy ma prawo do własności prywatnej, która tylko on ma prawo kontrolować i ludzie którym on na to pozwala. Prawica ani lewica nie odnosi się nic a nic do obyczajowości, religii ani niczego takiego.

meier napisał/a:

to na zdjęciu to na pewno nie jest dzieckiem ani człowiekiem...


Ty nawet pewnie nie wiesz co definiuje przynależność danej istoty do jakiegoś gatunku..

castagir napisał/a:

Aborcja jest zabójstwem dopiero po którymś tam miesiącu(bodajże 2 czy 3, gdy już jest wykształcony układ krwionośny i wtedy pulsuje życie w tym białku). Wcześniej jest tylko kawałkiem białka pływającym w piździe.


Białko to taka duża cząsteczka zbudowana z dużej ilości aminokwasów, posiadająca czasem nie-białkowe, które umożliwiają im przeprowadzanie reakcji...
Jeśli dla ciebie zapłodniona komórka albo parę komórek, albo i nawet plemnik to BIAŁKO, to albo masz 10lat i nie miałeś jeszcze lekcji biologii w gimnazjum albo jesteś wyjątkowym kretynem...

castagir napisał/a:

Idąc Waszym tokiem rozumowania, powinniśmy zakazać mężczyznom masturbacji, a kobietom miesiączkowania, bo to przecież wszystko też są początkowe stadia życia.


Plemnik ani komórka jajowa nie są początkowym stadium życia. Takowym jest zapłodniona komórka jajowa.
Zgłoś
Avatar
r4f43ll 2014-01-19, 14:48
@aldziaw żadna antykoncepcja nie jest w 100% skuteczna, nawet wazektomia czy podwiązanie jajowodów (wpisz "antykoncepcja" w wikipedię), których zabrania nasz wspaniały katoland.
Nie wiem co proponujesz? Brać piguły, gumkę i na dodatek wychodzić pod koniec, bo nie wiem jak to rozumieć. Skoro takie są Twoje zalecenia, to wysunę śmiałą tezę, że jeszcze nie współżyjesz.

Cytat:

Moja matka ma tyle dzieci ile chciała i nie musiała się skrobać.



jest bardzo wiele takich osób jak Twoja Matka, które mają dokładnie tyle dzieci ile chcieli, ale niczego to nie dowodzi, tak samo jak istnienie 90-letnich palaczy nie dowodzi nieszkodliwości papierosów.

O in vitro w zasadzie się z Tobą zgadzam, ale zauważ kto tak na prawdę jest mu przeciwny i kto najgłośniej krzyczy przeciwko - podpowiem te same osoby które są przeciwne aborcji. Nie wiń za brak środków na in vitro środowiska nawołujące do tolerancji czy pro-choice, bo one są jak najbardziej za.
Problem leży po "prawej" stronie.

Co do domów dziecka to nie wiem, nie znam tematu tak dobrze, jak Ty, ale przyznam Ci rację.
Niech będzie, że w domach dziecka przebywają tylko dzieci w jakiś sposób "ułomne", (reszta znajduje rodziców adopcyjnych). Teraz pytanie: W jaki sposób ma pomóc zaostrzenie przepisów aborcyjnych?
Skoro brak aborcji w przypadku wad płodu spowoduje tylko wysyp właśnie takich chorych dzieci, których nikt nie chce.

Cytat:

Chodziło bardziej o porównanie ekonomiczne. Noworodek, dziecko wymaga mniej więcej takich samych nakładów co starzec.



Tak wymaga takich samych nakładów (pi * drzwi), ale to nie znaczy, że można kogokolwiek zmuszać do posiadania dzieci, bo komu tak na prawdę jest to na rękę (stworzenie, pracownika/konsumenta) z ekonomicznego punktu widzenia. Poza tym, przerwanie ciąży np w 6 tygodniu u istoty, która nie ma świadomości, nie ma się nijak do zabójstwa, którego prawdziwą tragedia jest nie zniszczenie ciała, ale całego świata danej osoby (marzeń, przekonań, planów, uczuć).
Zgłoś
Avatar
JebaćCyganów 2014-01-19, 14:50 3
No i jak zwykle zwolennicy aborcji zostali merytorycznie rozpierdololeni i wybrali bezpieczne zamkniecie ryjów. Miło.
Zgłoś
Avatar
orwell14 2014-01-19, 14:52 3
Wszystkim wyzywającym od "kato prawactwa" (zabójstwo to zbrodnia tylko u katolików?) polecam obejrzenie godzinnego dokumentu "Eugenika - w imię postępu". Macie lewackie śmiecie więcej wspólnego z Adim H. niż wam się wydaje.
Zgłoś
Avatar
castagir 2014-01-19, 14:54 2
@ork.fajny
Panie doktorze rahabilitowany, z czego więc jest stworzony płód? Proszę, więc powiedzieć mi jak nazwać materię, która tworzy płód.

Zanim zaczniesz innych pouczać i wyzywać od kretynów proponuję wpierw samemu się nieco dowiedzieć, a jeśli już jesteś takim ignoranckim debilem, który bardziej skomplikowanego terminu nie zrozumie to przynajmniej zasięgnij jakiejś wiedzy od innych osób, którzy znają się na rzeczy.
Na początek obejrzyj sobie to i posłuchaj wypowiedzi doktor Moniki Płatek, która siedzi w tym temacie od lat, a z dziećmi i matkami ma kontakt na co dzień:
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-01-19, 15:00 1
castagir napisał/a:

Zanim zaczniesz innych pouczać i wyzywać od kretynów proponuję wpierw samemu się nieco dowiedzieć, a jeśli już jesteś takim ignoranckim debilem, który bardziej skomplikowanego terminu nie zrozumie to przynajmniej zasięgnij jakiejś wiedzy od innych osób[...]



Człowieku... Nazywasz białkiem strukturę o wiele bardziej skomplikowaną w której białka są częścią składową... Kłamałbym jeśli nazwałbym cię inaczej jak kretynem. To ty tutaj jesteś ignorackim debilem, wypowiadającym się na jakiś temat bez wiedzy podstawowej. A nie jest to żadna wiedza tajemna ani trudna do opanowania. To podstawy molekularnej organizacji komórki...
Zgłoś
Avatar
Izura 2014-01-19, 15:12 1
Nie, mają swoje życie i betonu nikomu się przestawiać nie chce. Praca, rodzina i takie tam, co dopiero po skończeniu lvl gimbazja się aktywuja.
Zgłoś
Avatar
castagir 2014-01-19, 15:13
Ork.Fajny napisał/a:


Człowieku... Nazywasz białkiem strukturę o wiele bardziej skomplikowaną w której białka są częścią składową... Kłamałbym jeśli nazwałbym cię inaczej jak kretynem. To ty tutaj jesteś ignorackim debilem, wypowiadającym się na jakiś temat bez wiedzy podstawowej. A nie jest to żadna wiedza tajemna ani trudna do opanowania. To podstawy molekularnej organizacji komórki...



Czy jest to rzecz, w której strukturze białko jest zaledwie częścią mniejszą lub większą to wciąż nie jest żywa istota tylko diploidalna komórka z połączenia gamety męskiej i żeńskiej, którą trudno nazwać dzieckiem, bo ni jak nawet nie przypomina kształtem, a co najważniejsze jeszcze nic nie czuje.

Pan wykształciuch tego się nie nauczył?
Zgłoś
Avatar
Izura 2014-01-19, 15:14
@JebacCyganów- Nie, mają swoje życie i betonu nikomu się przestawiać nie chce. Praca, rodzina i takie tam, co dopiero po skończeniu lvl gimbazja się aktywuja.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie