18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Skoro w kraju Impel sprawdza się lepiej niż nasi dzielni żołnierze na warcie, może niech ochrania naszych wojaków i warunkach bojowych?



Tak, zdaję sobie sprawę że tu chodzi o względy ekonomiczne- taniej wszak płacić zewnętrznej wyspecjalizowanej firmie za wystawienie gościa przy szlabanie niż płacić za to zawodowemu żołnierzowi. Niemniej wygląda to jakoś tak śmiesznie i mało poważnie
Zgłoś
Avatar
Mar0 2012-08-21, 18:15 2
Ja pierdole, zaiste wrzuciłeś to z jakiegoś debilnego serwisu lub sam zrobiłeś.
To, że teren wojskowy nie oznacza, że siedzą tam żołnierze 24h bo, może być to teren do ćwiczeń taktycznych lubi inny obiekt.
Zgłoś
Avatar
~Faper Noster 2012-08-21, 18:23 1
Podobna Impelowska plakietka była na tym takim pamiętającym lata 70-te logo jednostki. Już miałem cykać, kiedy przegonił mnie pan z Impela
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-08-21, 18:24 7
W USA jest taka firma ochroniarska, która nazywa się Blackwater. Firma ta ma więcej ludzi i broni niż nasze wojsko. Ma także nad naszym wojskiem ogromną przewagę technologiczną. Gdyby Amerykanie chcieli podbić nasz kraj, nie musieliby wysyłać swoich żołnierzy, tylko mogli by zlecić to agencji ochroniarskiej... To smutne...
Zgłoś
Avatar
~CanesPL 2012-08-21, 18:25 1
To efekt polityki finansowej MON.
Wpis na forum OF

Wyspecjalizowanie:
Wpis na forum OWC

edit

W 2006 roku Impel założył spółkę-córkę, Black Oak Security.
Dowodzona przez płk. Tadeusza Sapierzyńskiego,
zatrudniała byłych żołnierzy i policjantów formacji specjalnych.
Jak zwykle sypnęło się przez układy, przepychanki i kasę.
Zgłoś
Avatar
Z................z 2012-08-21, 18:41 25
BongMan napisał/a:

W USA jest taka firma ochroniarska, która nazywa się Blackwater. Firma ta ma więcej ludzi i broni niż nasze wojsko. Ma także nad naszym wojskiem ogromną przewagę technologiczną. Gdyby Amerykanie chcieli podbić nasz kraj, nie musieliby wysyłać swoich żołnierzy, tylko mogli by zlecić to agencji ochroniarskiej... To smutne...



Po pierwsze, już nie Blackwater, lecz Academi, to prywatna organizacja wojskowa a nie agencja ochroniarska, zajmują się kontraktami wojskowymi, głównie dla usa. Skąd masz informację o dokładnej liczbie pracowników Academi, by stwierdzić że pracuje u nich więcej ludzi niż w Wojsku Polskim? Po za tym, pracownicy Academi nie walczą na froncie (choć oferują szkolenie w tym zakresie), lecz zajmują się eskortą, ochroną, ewakuacją itd. Po za tym, nie mogliby uczestniczyć w działaniach wojennych w taki sposób jak armia podległa rządowi, gdyż są organizacją prywatną, nie państwową. Nie sraj na przyszłość nieprawdziwymi informacjami z dupy.
Zgłoś
Avatar
BrunerOvned 2012-08-21, 19:06
Ten Impel to taka firma patykiem pisana. Kroją chorą kasę startując do przetargów na ochronę mienia, sprzątanie firm i Bóg wie co jeszcze, przeważnie w przetargach budżetówki. Tam wybiera się ofertę najtańszą, a nie najlepszą - z tego powodu robota tam jest ciężka, a zarobki ruskie. Pracownik ochrony z licencją I stopnia dostaje 7 zł z groszami za godzinę, a sprzątaczki pewnie jeszcze gorzej - oczywiście, pod warunkiem, że pracownik ma orzeczenie o niepełnosprawności, i w większości przypadków na umowę - zlecenie. Taka skurwysyńska polityka w naszych czasach, doją ludzi chorych i państwową kasę.
Temat o dotacjach dla firm zatrudniających "niepełnosprawnych" już był, można wykopać ciekawostki nawet na sadolu.
Zgłoś
Avatar
dirty_pig 2012-08-21, 19:56
jeżeli w państwie nie ma silnej armii bo się o nią nie dba i nie szanuje, będzie się w niedługiej przyszłości szanowało i dbało o armie ale innego państwa.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-08-21, 21:22 1
Джамал napisał/a:

to prywatna organizacja wojskowa a nie agencja ochroniarska


wikipedia napisał/a:

Firma jest alternatywnie nazywana firmą najemniczą lub ochroniarską.


Джамал napisał/a:

Skąd masz informację o dokładnej liczbie pracowników Academi, by stwierdzić że pracuje u nich więcej ludzi niż w Wojsku Polskim?


wikipedia napisał/a:

Przedsiębiorstwo szkoli ponad 40 000 osób rocznie, z wielu wojskowych służb oraz innych, różnorodnych agencji.


Nasze wojsko:
wikipedia napisał/a:

Liczebność: 100 000 (stan na 31 stycznia 2011 r.)

Zgłoś
Avatar
domianos9 2012-08-21, 21:37
Tak świetnie chronią, że na poligonie przy Szczecinie (Poligon Krzekowo/Bezrzecze) ludzie skracają sobie drogę do jeziora Głębkiego lub chodzą na spacery. Normalnie jak gdyby nic można sobie przejść przez z jednego końca na drugi, a panowie z ochrony tylko sobie patrzą. Mieszkam na granicy z poligonem i nieraz widziałem jak po drodze uczęszczanej dosyć często przez wojskowe pojazdy ludzie chodzą sobie z psami. Jak już kogoś złapią to zazwyczaj kończy się na upomnieniu. Jeszcze warto wspomnieć o paintballowcach, ale oni strzelają się na nieużywanym terenie w opuszczonych budynkach (stara piekarnia itp.). Przynajmniej przeganiają menelstwo i cywili.
Zgłoś
Avatar
Z................z 2012-08-21, 21:47 9
Bongman, ponieważ drugą główną działalnością Academi jest szkolenie ludzi. Te 40 000 to nie są członkowie Academi, lecz ludzie z zewnątrz, często nawet są to policjanci, celnicy czy żołnierze oddelegowani do szkoleń poza programem państwowym, kurwa, się kompromitujesz tylko, za co Ty kurwa plemniora dostałeś to ja nie wiem...

A tak swoją drogą, podałeś liczebność WP bez uwzględnienia personelu cywilnego
Zgłoś
Avatar
Aragon1988 2012-08-21, 21:50 1
up
BongMan spróbuj kiedyś wyjrzeć dalej niż na polską czy ruską wiki. Blackwater to była w Iraku, potem Xe Services a teraz bodajże Academi. A co do rozkimny, co to za organizacja - to PMC - private military company, czyli szkolą jednostki i realizują 'inne' zlecenia. Liczba pracowników? W tej branży to działa trochę inaczej. Zainteresowanym mogę podesłać swoją prace dyplomową na ten temat
Zgłoś
Avatar
orzeszwmorde 2012-08-21, 21:59 3
Niestety, takie są realia....
...jednostek pilnują firmy ochroniarskie.

Służba wartownicza wymarła wraz z zasadniczą służbą wojskową...
...zawodowcy nie będą sobie dupska odmrażać.
Zgłoś
Avatar
F................m 2012-08-21, 22:01 2
BongMan,

Jesteś głupi i giń.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2012-08-22, 0:42
No ja wkleiłem informacje z wikipedii. Wy na poparcie tego co pierdolicie, nie macie nic...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie