18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Ząb, profanacja i policja...
Halman • 2019-11-03, 12:36
13-letni chłopak w trakcie mszy w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie przyjął komunię, a następnie wypluł i schował do kieszeni.
Duchowni wezwali policję, obawiając się profanacji hostii. 13-latek tłumaczył swoje zachowanie bólem zęba. Według relacji księży, chłopak miał szarpać się i trzykrotnie próbować uciec z kościoła, ostatecznie hostię jednak spożył i tym samym nie doszło do znieważenia.
- Skończyło się pouczeniem stron. Przede wszystkim zgłaszających księży - mówi Wirtualnej Polsce nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Jak dodał, 13-latek nie został przesłuchany. - Wyjaśnialiśmy na miejscu okoliczności zdarzenia. Musieliśmy porozmawiać zarówno ze zgłaszającymi, jak i chłopcem. Po przyjeździe matki został przekazany pod jej opiekę - dodał funkcjonariusz.

Natychmiast Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zdaniem działaczy księża "pozbawili dziecko wolności, znęcali się nad nim psychicznie, straszyli go i prowadzili przesłuchanie, strasząc go konsekwencjami prawnymi".

Ośrodek przypomina też sprawę z 2016 roku, kiedy to ksiądz z poznańskiej parafii uderzył w twarz 10-latka, który schylił się, by podnieść upuszczone przez księdza naczynie z opłatkiem. Ksiądz twierdził wówczas, że to był jego "obowiązek jako szafarza sakramentu, który nakazuje troskę o najdrobniejszą cząstkę konsekrowanej Hostii", ale sąd nie uznał takiego tłumaczenia i skazał go na 5 tys. zł grzywny.

na podstawie wiadomości
komentujcie sobie to jak chcecie... :amused:

2019-11-03, 12:45

2019-11-03, 12:47
Boże, chroń mnie przed katolikami.

2019-11-03, 12:49
Na pal małego na pal j***nego heretyka :evil:

2019-11-03, 12:54
Szczerzę? To ch*j w oko gnojkowi, mi się coś w kościele nie podoba to nie chodzę, nie obrażam tych co chodzą i szanuję ich tradycję, głupie czy mądre to ich ocena i ich problem.

2019-11-03, 12:58

2019-11-03, 13:01
mygyry napisał/a:

Szczerzę? To ch*j w oko gnojkowi, mi się coś w kościele nie podoba to nie chodzę, nie obrażam tych co chodzą i szanuję ich tradycję, głupie czy mądre to ich ocena i ich problem.



Popieram. Chciałbym zobaczyć reakcję mediów oraz tego ośrodka poj***nego gdybyśmy zamienili kościół katolicki na powiedzmy synagogę. Jak gówniarz jest odważniejszy to od razu proponuję meczet i wtedy może mieć super wrażenia zarówno wizualne jak i fizyczne.

2019-11-03, 13:03
mygyry napisał/a:

Szczerzę? To ch*j w oko gnojkowi, mi się coś w kościele nie podoba to nie chodzę, nie obrażam tych co chodzą i szanuję ich tradycję, głupie czy mądre to ich ocena i ich problem.


Jak ksiądz wezwie na ciebie policję, że nie wpuściłeś go z kolędą, to też będziesz go bronił|? Chyba, że to ty chodzisz po kolędzie.




2019-11-03, 13:10
htp napisał/a:

Jak ksiądz wezwie na ciebie policję, że nie wpuściłeś go z kolędą, to też będziesz go bronił|? Chyba, że to ty chodzisz po kolędzie.



napisałeś to dla jaj, no chyba że wierzysz w to co napisałeś i jesteś tęczowym bojownikiem z ośrodka :kawa:

2019-11-03, 13:19
każda religia to sekta i chodzi tylko o kasę :) dlatego mam wyj***ne na wszystkie zabobony :)

2019-11-03, 13:32
U arabów to by po gówniaka oddział specjalny wysłali.

2019-11-03, 13:32
Poczekajcie, biegnę po popcorn.

2019-11-03, 14:07
HAL9000/2 napisał/a:

Natychmiast Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.


A te atencyjne k***y jak zwykle, wpie**alają się tam gdzie nie powinny.

2019-11-03, 14:11
htp napisał/a:

Jak ksiądz wezwie na ciebie policję, że nie wpuściłeś go z kolędą, to też będziesz go bronił|? Chyba, że to ty chodzisz po kolędzie.



A ch*j mi tam. Będę go bronił. Po co jakiś oszołom ma płacić mandat za nieuzasadnione wezwanie policji skoro i tak to nie jego pieniądze. ;) Powiem tylko aby go zabrali do ośrodka dla obłąkanych i tyle :amused:

2019-11-03, 14:21
na wykopie kazdy juz czytal i kazdy o tym wie. szkoda ze nie mozna zakopac jak tam tego syfu