18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 58 minut temu
🔥 Indie w minutkę - teraz popularne
Opis bez opisu, opisujący opisowość opisowości opisanego opisu.



ukryta treść
Chodzi mi głównie o to, żeby się jakiś sadolowy ekspert wypowiedział co to może być, bo ja nie mam zgniłozielonego pojęcia.
A chciałabym się dowiedzieć
P.S. Nie, to nie ja na filmie
Zgłoś
Avatar
PanBukTwój 2015-10-30, 22:03 3
W kulki gram i wielką sensację robią.
Zgłoś
Avatar
k................s 2015-10-30, 22:04 2
refleks świetlny to jest, albo..... Nibiru
Zgłoś
Avatar
W................. 2015-10-30, 22:10 1
Zawsze chciałem to powiedzieć, ale jakoś wszyscy mnie ubiegali. To niewątpliwie jest, proszę państwa, okoń.

A na serio - stawiam na złudzenie optyczne zwane fatamorganą, tylko gdzieś wyżej, w związku z jakimiś zaburzeniami temperatur w warstwach atmosfery. Może to jeden z efektów el nino?
Zgłoś
Avatar
mateusos 2015-10-30, 22:10 1
Jak to jest prawdziwe to mamy wszyscy przejebane
Zgłoś
Avatar
Tata_Marcina 2015-10-30, 22:19
to jest przerosnieta gwiazda
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2015-10-30, 22:31 7
Wiedziałem kurwa, wiedziałem że mamy dwa księżyce.
Zgłoś
Avatar
visitor1 2015-10-30, 22:47 2
Buzie widze w tym teczu!!
Zgłoś
Avatar
ala963 2015-10-30, 22:49
@up Mamy dwa, w tym jeden pyłowy. Jeśli to nie wenus ani merkury to może być mars.. A jak nie to nie mam pojęcia. Najmniejszego.
Zgłoś
Avatar
saves 2015-10-30, 22:53 2
Żadna z planet. Okiem nieuzbrojonym są wielkości gwiazdy. Na mój gust to Słońce poboczne.
Zgłoś
Avatar
j.b.n 2015-10-30, 22:56 44
Mieszkam w górach i często (jakoś raz na kwartał) widuję podobne zjawisko. U mnie wygląda to nieraz dużo ciekawiej, bo bywa, że Słońce znika za masywem górskim ale wciąż widoczne jest halo. No właśnie: "halo". Są różne zjawiska pod tą samą nazwą. To, co ja zazwyczaj widzę, to ćwiartka tzw. "łuku stycznego". Wygląda to tak, jakby w chmurach zaświeciło drugie słońce. Świeci niesamowicie mocno, jednak czuć wyraźną różnicę: gdy zwróci się twarz do Słońca, czuć ciepło w postaci promieniowania. Światło z "halo" jest równie intensywne, ale jest zimne.
Troszkę więcej można poczytać tu: pl.wikipedia.org/wiki/Halo_(zjawisko_optyczne) .
Jest to ułamek wiedzy o całym zjawisku, jednak pomaga utrzymać zwieracze, widząc "UFO" i zasnąć wieczorem gez lęków.
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2015-10-30, 23:04 1
ala963 napisał/a:

@up Mamy dwa, w tym jeden pyłowy. .



Podchodząc tak do sprawy to nie dwa a trzy bo są dwa pyłowe
Zgłoś
Avatar
Szaman839 2015-10-30, 23:19
To okrągłe na bez chmurnym niebie wygląda jak księżyc, lecz zastanawia mnie dziwne położenie właśnie jego względem słońca oraz tej jasnej kuli która jest pokazana przy słońcu.
Ps. Oglądam zdjęcia zjawiska zwanego "Halo" i to jednak nie jest to co widzimy na powyższym filmie.
Zgłoś
Avatar
j.b.n 2015-10-30, 23:54
Szaman839 napisał/a:

Ps. Oglądam zdjęcia zjawiska zwanego "Halo" i to jednak nie jest to co widzimy na powyższym filmie.



Halo jest niezwykle rzadkim zjawiskiem. Nic dziwnego, że nie widziałeś nic podobnego na innych zdjęciach.
Mogę się mylić (niech jakiś ekspert mnie poprawi):
na filmie widzę Słońce dużo poniżej 45° względem horyzontu. Stąd wnioskuję, że zdecydowana większość światła została odbita od lustra wody w kierunku świecącej chmury. Tutejszy efekt halo został według mnie mocno przez to spotęgowany. Na filmie "halo" (jeśli to faktycznie halo) jest jakby w połowie odległości między Słońcem a horyzontem, więc może zaszła tu jakaś kumulacja odbić i załamań...
Zgłoś
Avatar
olives 2015-10-30, 23:59 1
Jeste ekspetem gwiazda betlejemska
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie