18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
18 lipca o 13.00 demonstracja pod URM

List Grzegorza Sowy do okradanych Polaków...

Dlaczego władza państwowa chce znów nas okraść, mówiąc, że to dla naszego dobra?

Na początek postawię przewrotną tezę, że władza państwowa naszego kraju nie działa dla dobra nas obywateli Polski, a jedynie w celu przedłużenia swojego trwania na eksponowanych i dobrze płatnych stanowiskach. Uważacie, że to bzdura?

To przeczytajcie poniższe.

Na dzień dzisiejszy zadłużenie Polski sięga grubo ponad 800 miliardów złotych i to bez wliczania zadłużenia jakie ma ZUS w stosunku do obywateli. Już samo to jest zatrważające, ale nie jest sednem sprawy. Kwota ta w stosunku do PKB wynosi prawie 60%, a konstytucja zabrania zadłużania państwa większego niż te 60 %. Nasze mało kochane władze państwowe tak rządzą, że muszą cały czas zaciągać nowe pożyczki powiększając dług państwa.

Przed władzą w chwili obecnej stanął wiec problem skąd zdobyć następne pieniądze, aby utrzymać się przy władzy, a jednocześnie nie naruszyć zakazu konstytucyjnego. I tu na scenę wkracza nieoceniony wicepremier Rostowski proponując prostą operację księgową. Część długów należy ukryć przeksięgowując je. Zamiast długów państwa zrobić z nich długi ZUS, które oficjalnie nie podlegają zakazowi konstytucyjnemu. Stąd pomysł, aby oszczędności emerytalne Polaków złożone w OFE przekazać do ZUS-u. Wtedy zamiast obligacji skarbowych na kwotę 170 mld złotych, pojawi się wirtualny zapis w księgowości ZUS o kontach na których znajdą się te 170 mld zł. Ta operacja to umorzenie długów państwa w stosunku do OFE.

Co to da panu Rostowskiemu ? Otóż oficjalny dług państwa spadnie o kwotę 170 mld zł, czyli tyle nowych pożyczek będzie rząd pan Tuska mógł zaciągnąć i jakoś dotrwać do końca kadencji.

Spyta się ktoś : A co mnie właściwie to obchodzi, czy dług państwa ma przełożenie na moje życie ? Odpowiedź jest prosta : Grecy też się tym nie interesowali i obudzili się z ręką w nocniku. Przykład Grecji dowodzi,że jednak powinno nas to obchodzić, bo to ma, w perspektywie czasowej wpływ na nasze życie. A unia może uratować maleńką Grecję, ale na dużą Polskę nie starczy jej pieniędzy.

Jak wygląda pod względem prawnym to co chce zrobić mało kochany wicepremier Rostowski. Otóż jest to po prostu zwykła kradzież. Pieniądze zgromadzone na rachunkach OFE nie są własnością państwa, ale obywateli i to oni powinni wyrazić zgodę na ich przesunięcie. Dodatkowo nasz mało kochany wicepremier z żywej gotówki, chce zrobić zapis księgowy bez żadnej wartości. Pieniądze zgromadzone w OFE są dziedziczną naszą obywatelską własnością i nikt poza nami nie ma prawa nimi dysponować.

Dlatego mamy dla pana Rostowskiego czwarty wariant rozwiązania problemu OFE. Oddajmy pieniądze z OFE ich właścicielom tzn. obywatelom Polski, którzy tam te pieniądze umieścili, zresztą pod przymusem. Potrzebna do tego ustawa zmieści się na jednej kartce formatu A4.

Jako obywatel nie zgadzam się z dalszym okradaniem nas obywateli w powyższy sposób tzn. przez rząd i OFE, a posłów którzy do kradzieży dopuszczą, głosując za złodziejską ustawą pana Rostowskiego, należy wyrzucić z sejmu na zawsze.

Koordynator Generalny d/s ZUS

Kongresu Nowej Prawicy

Grzegorz SOWA

P.S. Na naszych oczach okradają nas i nasze następne Polski pokolenia, które będą musiały zapłacić rachunek za "zieloną wyspę" Donalda T.
Jeżeli mimo sezonu ogórkowego nie będzie reakcji i przeciwstawienia się działaniom sitwy Donalda T., najwidoczniej będzie to potwierdzeniem tego iż mamy mentalność niewolniczą i nie mamy "jaj", aby działać i zapobiec tej hucpie na nasze portfele...
Macie rzeczową i prawdziwą informację, a co z nią zrobicie to zależy tylko od Was...
Pozdrawiam

Zgłoś
Avatar
anty spoleczniak 2013-07-12, 18:38 3
kurwa jak ja się cieszę ze nie pracuje w Polsce
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-07-12, 18:53 16
I co podnieca ciebie to iż pracujesz dla megakoncernów finansowych ?? Przecież OFE to ściema. Dzięki neoliberałom prywatne firmy dostały zajebisty prezent od państwa. Możliwość gry na giełdzie za cudze pieniądze. Ogromne źródło finansów bez ŻADNYCH zobowiązań. Mogą robić wszystko z tymi pieniędzmi łącznie z niewypłaceniem ich. Gdyby nie Balcerowicz i jego reformy prawdopodobnie nie było by tego bajora co dziś mamy. Jakoś reszta państw w których była jeszcze gorsza komuna i warunki do rozwoju dziś ma się dobrze. To cuda Balcerowicza doprowadziły do tak fatalnego stanu gospodarki. A potem było jeszcze gorzej. Ciągłe dodawanie podpunktów do ustawy o VAT po to aby kolesie mieli na czym wydymać państwo. Nikt z tym nic nie robił i nie zrobi dopóki nie zmieni się system polityczny w Polsce. Imienna odpowiedzialność za decyzje urzędnicze i poselskie to podstawa.
Zgłoś
Avatar
kacper_IK160P 2013-07-12, 19:16
Fajna inicjatywa, ale jak się za to bierze KNP, to ja wolę do tego ręki nie przykładać. NEOLIBERAŁOM MÓWIĘ NIE!
Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-07-12, 19:54 8
Zadłużenie to już ponad bilion złotych.

Teraz jeszcze niech jarkacz dojdzie do władzy i popłyniemy w pisdu.
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2013-07-12, 20:12 13
chemik600 napisał/a:

władza państwowa naszego kraju nie działa dla dobra nas obywateli Polski, a jedynie w celu przedłużenia swojego trwania na eksponowanych i dobrze płatnych stanowiskach. Uważacie, że to bzdura?


To da się tego nie zauważyć albo temu szczerze zaprzeczać!?

chemik600 napisał/a:

Otóż jest to po prostu zwykła kradzież. Pieniądze zgromadzone na rachunkach OFE nie są własnością państwa, ale obywateli i to oni powinni wyrazić zgodę na ich przesunięcie. Dodatkowo nasz mało kochany wicepremier z żywej gotówki, chce zrobić zapis księgowy bez żadnej wartości. Pieniądze zgromadzone w OFE są dziedziczną naszą obywatelską własnością i nikt poza nami nie ma prawa nimi dysponować.



Przecież lud wybrał władzę. Władza już dawno zaczęła kraść, a lud nie zareagował. Czyli istnieje przyzwolenie na zagarnianie przez państwo własności obywateli ergo to już nie jest kradzież bo lud nie przeciwdziała temu. It's soooooł krejzi and fucked

chemik600 napisał/a:

Jako obywatel nie zgadzam się z dalszym okradaniem nas obywateli w powyższy sposób tzn. przez rząd i OFE, a posłów którzy do kradzieży dopuszczą, głosując za złodziejską ustawą pana Rostowskiego, należy wyrzucić z sejmu na zawsze.


Z szabelką na czołgi? Z młotyko na słońce? Z plastikowym nożem na niedźwiedzia? Spróbuj jełopów, leni i debili przekonać by się ruszyli w słusznej sprawie. Będzie zabawnie

chemik600 napisał/a:

Jeżeli mimo sezonu ogórkowego nie będzie reakcji i przeciwstawienia się działaniom sitwy Donalda T., najwidoczniej będzie to potwierdzeniem tego iż mamy mentalność niewolniczą i nie mamy "jaj", aby działać i zapobiec tej hucpie na nasze portfele...


Pisz za siebie. Niektórzy po prostu nie mają odpowiedniej tzw siły sprawczej.

Podsumować można mniej więcej tak;
Albo popieramy KNP i trzymamy z tą partią sztamę, albo mówimy "jebać to" i czekamy aż Polska do końca upadnie.

No, to pokrzyczałem w internetach, a teraz czas na kolację
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-07-12, 20:22 13
Jeszcze w liceum mówiłem, że PO to banda złodziei. Wtedy znajomi na mnie najeżdżali, że jestem pojebany bo to super partia nadzieja dla młodych. Teraz jakoś jeden z drugim przyznać się nie potrafi, że na nich głosował i popierają pojebany RP.
Nie ma nadziei dla tego kraju. Musi wszystko upaść, musi przyjść wojna i dopiero wtedy na zgliszczach coś się postawi. Szczury muszą spierdolić za granicę albo umrzeć z rękami w górze a ta garstka ludzi z zasadami której jakoś uda się przetrwać będzie mogła coś sensownego stworzyć.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-07-12, 22:02 1
!Timon napisał/a:

Jeszcze w liceum mówiłem, że PO to banda złodziei. Wtedy znajomi na mnie najeżdżali, że jestem pojebany bo to super partia nadzieja dla młodych. Teraz jakoś jeden z drugim przyznać się nie potrafi, że na nich głosował i popierają pojebany RP.
Nie ma nadziei dla tego kraju. Musi wszystko upaść, musi przyjść wojna i dopiero wtedy na zgliszczach coś się postawi. Szczury muszą spierdolić za granicę albo umrzeć z rękami w górze a ta garstka ludzi z zasadami której jakoś uda się przetrwać będzie mogła coś sensownego stworzyć.


Garstka pretorian JKM ?? Echh ta cudowna elyta która sprzeda nasz kraj temu kto da więcej ??
Zgłoś
Avatar
Svetlan 2013-07-12, 23:02 9
@Up
A gdzie on to do chuja napisał? Czujesz się obrażony, bo głosujesz na RP lub PO?

Garstka ludzi z zasadami równie dobrze mogłaby być z PJNu, czy SLD. Pytanie o jakie zasady chodzi? Jeśli masz na myśli skrajny liberalizm korwina to ja podziękuję.
Zgłoś
Avatar
g................1 2013-07-12, 23:39
Wolę na hiszpana.
Zgłoś
Avatar
JabbaRider 2013-07-13, 5:37 2
Dwudzieste piwo, bawcie się dobrze.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-07-13, 8:48
Co te parady dają? Trochę ludzi pokrzyczy ale nie na tyle żeby wywołać u kogoś strach i zmusić do zmiany decyzji. Wiadomo, że po wszystkim rozejdą się do domów i tyle z tego będzie.
Zgłoś
Avatar
opson 2013-07-13, 8:59 3
E pierdolenie poczytaj ile dołożyli Grecji. Teraz pomnuż to razy 4.20 czy ile tam ten kurs euro wynosi i oblukasz , że ta mała Grecja była i jest bardziej zadłużona niż nasz kraj. Tylko nam nikt nie będzie pomagał , bo mamy zapis w konstytucji , że zadłużyć powyżej 60% się nie możemy. Jak się zadłużymy to wtedy wchodzą restrykcje w stylu obniżenia płac(w budżetówce btw wiec wcale nie zle) emerytur , rent itp. Poprostu obcina się drastycznie masę rzeczy, do poziomu , aby PKB na następny rok wyniosło + jakiś % czyli ten o który przekroczyliśmy te 60%. A potem to ogólnie znowu są ciecia , bo jaky zabrali gieriatryką emerytury , to z balkonami, ale na sejm by poszli w liczbie 2 mln, budżetówka też by się dołaczyła. Ogromne strajki to niższe PKB , bo nikt nie pracuje tylko ąłzi po ulicach czyli dalsze cięcia i w gruncie rzeczy doprowadza to do głębszego upadku. Rząd się łaskawie podaje do dymisji czyli zwala ten burdel na następców i walimy kółka.
Ogólnie to siejesz populizm i niezbyt wiesz o czym piszesz, ale to nie ważne. Ważne jest to kreatywana ekonomia , którą uprawia Rostowski jebnie nam w plery za 5-10 lat. A ważniejsze , ze chyba jebne etatem w tym kraju i pójdę charatać na czarno ,bo juz nie mogę jak mnie jebia w zad bez samrowania.
Zgłoś
Avatar
O................p 2013-07-13, 9:07 29
Obejrzyjcie sobie stare filmiki z Korwinem. Gościu przewidział dokładnie taką sytuacje 20 lat temu.
Zgłoś
Avatar
Uuk 2013-07-13, 9:16
Przy PS nie stawiamy kropek
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie