18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:56
Kolejny sukces Policji - 0.2g
BongMan • 2011-12-20, 13:58
Pruszkowska policja - przed mafią pruszkowską trzęśli portkami, to próbują odzyskać renomę napastując niewinne kobiety...
Cytat:

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 23-letnią kobietę, która schowała w kosmetyczce torebkę z marihuaną. Policjanci zabezpieczyli też 2 tys. zł na poczet kary.

fot. KAM
W niedzielę podczas wieczornego patrolu pruszkowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej BMW. W pojeździe siedziały dwie kobiety. Nerwowe zachowanie jednej z nich wzbudziło podejrzenia mundurowych. Podczas kontroli osobistej policjantka znalazła w kosmetyczce Klaudyny P. torebkę z suszem roślinnym. 23-letnia kobieta przyznała, że jest to marihuana.

Klaudyna P. została zatrzymana i umieszczona w areszcie. Po zważeniu zawartości torebki okazało się, że miała przy sobie 0,2 grama narkotyku.

Zatrzymanej grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kobiecie zostały też odebrane pieniądze w wysokości 2 tys. zł, które zabezpieczono na poczet przyszłej kary.

Zgłoś
Avatar
AngryCow 2011-12-23, 11:10 1
A mnie natomiast śmieszą ludzie którzy wszystko generalizują i mieszają osoby które próbują podjąć w miarę konstruktywną dyskusje z błotem, myśląc że są najmądrzejsi
Zgłoś
Avatar
Kacpes 2011-12-23, 11:11
@up
Jak się interesujesz. To i bez umiejętności dodania 1+1 dasz radę dojść wysoko... Niestety
Zgłoś
Avatar
Cirion 2011-12-23, 11:11 1
O cholera, ledwo wstałem, jeszcze bardzo wczorajszy a widzie jakie głupoty pierdolicie z tymi artykulikami z KK i KPK i ogólnie..
Po pierwsze bardzo wątpliwe że 0,2 grama może wywołać jakikolwiek efekt, a skoro nie może, to zgodnie z linią orzeczniczą SN nie ma przestępstwa.
Po drugie nie wierze że tymczasowo aresztowali kogoś za tak śmieszną ilość (zatrzymanie to nie tymczasowe aresztowane!) - sąd który by to klepnął naraził by się na śmieszność.
Po trzecie społeczna szkodliwość jest ustalana na bazie konkretnego przypadku i nie można powiedzieć z góry, że zawsze coś będzie społecznie szkodliwe w stopniu znikomym, znacznym albo w ogóle nie będzie społecznie szkodliwe (znam przypadek 17stolatki która żeby wejść na dyskotekę przerobiła swoja legitymację szkolną i dostała zawiasy)
Po czwarte i najważniejsze- posiadanie, nawet na własny użytek, nadal jest przestępstwem, a nowelizacja pozwala tylko na umorzenie postępowania
Zgłoś
Avatar
K................k 2011-12-23, 11:16 1
O kurde, czytam te komentarze... Na sadolu są inteligentni ludzie :O
Zgłoś
Avatar
bebe_nuss 2011-12-23, 11:17
Za to mnie wkurwia okropnie takie zachowanie. Ostatnio wracam z dziewczyną z kina o 23 w tygodniu a te pedały mnie zawijają do kontroli drogowej Jaki jest tego powód do KURWY NĘDZY? Że boli ich że młody facet ma ciemne szyby w dobrym aucie czy może czapka z daszkiem sugeruję bandytę czy po prostu chcieli pocfaniaczyć przed babeczką. Sram na te KURWY
Zgłoś
Avatar
Ranger 2011-12-23, 11:20 5
@UP
Volkswagen golf to nie jest dobry samochód.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2011-12-23, 11:35 1
@Cirion owszem, paragrafu o niskiej szkodliwości społecznej nie można użyć ZAWSZE, bo np. uber-jaracz który wydaje wszystkie pieniądze na trawę a jego dzieci chodzą nienajedzone nie podlega już pod ten paragraf (bo szkodzi swoim nałogiem) ale taki przeciętny 16sto latek raczej się załapie zawsze.

A co do legalizacji - argumentem zabijającym każdą dyskusję o tym, jak to niby legalizacja doprowadzi do bankructwa mafii jest... Holandia, ta niby-Utopia jaraczy gdzie wszyscy jarają i chodzą szczęśliwi ma, mimo daleko idącej legalizacji (min hodowla 4 krzaków na własny użytek), dokładnie taki sam wskaźnik przestępczości narkotykowej jak wszędzie indziej... Dzieje się tak dlatego, że raz: twarde narkotyki mimo wszystko są zakazane (a to "twardziele" a nie zioło jest głównym motorem napędowym mafii i na nich trzepie się najlepszą kasiorę) a dwa że "moda" na jaranie trawki napędza klientów na twardzioszki. A trawę, mimo że legalną, mafia też sprzedaje, bo ZAWSZE będą mieli tańszy towar niż w obłożonym podatkami i kosztami własnymi kofiku...
Zgłoś
Avatar
Cirion 2011-12-23, 11:39
16sto latek nie popełnia przestępstwa, bo ze względu na wiek nie może
Zgłoś
Avatar
Cirion 2011-12-23, 11:50
piotrekpiotrek, wiek: 23
O kurwa, to musiałeś mieć niezłe przejebane z milicią w okresie prenatalnym skoro dokładnie wiesz jak ona działała
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2011-12-23, 11:56
@Cirion - może, bo ma ukończone 13 lat
Zgłoś
Avatar
Cirion 2011-12-23, 11:59
bloodwar,
Nie może... Polecam lekturę art. 10 KK.

Od 13 lat jest odpowiedzialność na gruncie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, jednak nie jest to odpowiedzialność za przestępstwa ale za czyny karalne, no i co najważniejsze nie stosuję się tutaj kar a środki wychowawcze i poprawcze.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2011-12-23, 12:16
@Cirion - ale odpowiedzialność jak i kara jest, więc co za różnica czy zostanie "ukarany za przestępstwo" czy "ukarany za czyn karalny"
Zgłoś
Avatar
Cirion 2011-12-23, 12:38
Nie ma kary tylko środki wychowawcze i poprawcze (dopisałem to w edycji posta, może nie zauważyłeś) - i to jest zasadnicza różnica.
Bo np. upomnienie, kurator, dozór odpowiedzialny rodziców czy nawet, w skrajnych przypadkach i na pewno nie za posiadanie, poprawczak, to jednak nie wiezienie.
Zgłoś
Avatar
98kylo98 2011-12-23, 12:42 2
Ale pierdolicie ale pierdolicie, tak to prawo nie policja, a czy policja musi czyimś kosztem wspinać się na szczyt ze zwykłego krawężnika na komisarza ? łapiąc tych 16-20 latków bo przeważnie w tym wieku ludzie są łapani z 1-3 gramami, pytam się musi taka gnida społeczna niszczyć komuś życie ? za to ze tak na prawdę nic nie robi bo nie jest dilerem tylko konsumentem ma brudno w papierach do końca życia.

Ćpanie i rekreacyjne palenie to też różnica, mi się ręce i zęby zaciskają jak widzę że ktoś chatę z domu wynosi za działkę. Trochę szacunku dla tej rośliny, trzeba poznać jej piękno a nie palić tylko po to żeby się najarać. Osobiście 3-4 razy na miesiąc zajaram, wcześniej maratony po kilka tyg, z czasem sobie uświadomiłem że nie to jest moim celem/osiągnięciem w życiu i podchodzę do tego z dystansem, jak z piwkiem które lubię spijać w piątkowe wieczory. I jest wiele takich przypadków i Ty palaczu i ja to tym wiem że uzależnienie jest kwestią własnego wyboru, czy chcesz aby Twoje życie skończyło się na ciągłym haju czy chcesz od czasu do czasu zapalić i się odprężyć, spróbować a nie się naćpać.

Jest tyle odmian, tyle zapachów kolorów i smaków, genetyka indica, sativa oraz hybrydy i jak ktoś nie docenia tej rośliny pod tym względem że lubi zapalić coś dobrego, a pod względem coś mocnego żeby tylko klepało, to sorry ale jest dla mnie ćpunem. Ale to nie powód żeby wszystkich ćpunów wsadzać do więzienia, dobrym sposobem jest ograniczenie, ośrodek dla uzależnionych powinien tego jednego skręta na tydzień dać pacjentowi baa powinien nawet z nim pracownik tego ośrodka zajarać, rozmawiać o prawdziwym życiu i szczęściu które nas czeka. Bo jarając dzień w dzień tak jak alkoholik, zapominamy/uciekamy od problemów które się bardziej pogłębiają, a szczęście daję tylko stan odurzenia. W tym jest problem że uzależnić to się można psychicznie Jaram 4 lata szlugi od kilku miesięcy palę 1 paczkę na tydzień, mam kilka rodzai smakowych, wcześniej tylko mocne jarałem, i jestem przekonany że jeśli używa się czegoś tylko ze względu dla przyjemności, to jest się w stanie kontrolować wszystko. Tylko ta przyjemność powinna mieć swoje granice, żeby za szybko nam się nie znudziła.

Więc takie pierdolenie na temat uzależnień mnie nie dotyczy, bo sam się umiem opanować.
Uzależniony to ja jestem od swojego roweru i od pięknych widoków przyrody, nic tak bardziej mnie nie jara jak piękno natury, dzięki niej czuję że warto żyć. Wszechświat, gatunki i genetyka gatunków roślin czy zwierząt, jest bardziej podniecająca niż sex czy używki, to ludzie sobie robią krzywdę biorąc używki bo zapominają o pięknie które nas otacza, dla którego warto żyć i poznawać przyrodę (nowych ludzi i ich poglądy też) Czasami żeby dostrzegać te piękno, trzeba zapomnieć o zwykłych codziennych sprawach jak praca, czy znajomi i ich chwalenie się jak to w życiu sobie nie radzą udających szczęśliwych bo wiele partnerek w życiu mieli. Tak naprawdę to ja jestem szczęśliwy że jestem w stanie dostrzegać te piękno, panowie świat nie kończy się na mokrej cipce i cycuchach, to tylko jedna rzecz która każdego z nas podnieca.

Powracając do policji, ostatnio przed północą zatrzymało nas 2 tajniaków, zanim zaczęli nas przetrzepywać i legitymować zapisałem sobie ich nazwiska, jeden jednego trzepał drugi legitymował, na moje pytanie w jakiej sprawie panowie przyjechali interweniować to powiedzieli że za zakłócanie ciszy, mówiłem że stoimy i rozmawiamy tylko sobie, bliżej szeptu jesteśmy niż rozmowy, nawet nie śmiejemy się jak wydzierające się małpy więc nie rozumiem tej interwencji, do tego nie rozumiem co wspólnego ma zakłócanie ciszy nocnej do przeszukiwania nam kieszeni, naruszacie państwo nasze prawa osobiste o których mnie uczono parę lat temu na lekcjach WOSu, psiarz mi zaraz wyjaśnił że oni są ponad prawem, swoim uniesionym i stanowczym głosem, przyćpanymi źrenicami jak po amfetaminie i tym podobnych środków odurzających, szczękę zaciskał jak amstaf, wtedy zrozumiałem że policja gra pierwsze skrzypce, a prawo jest tylko przykrywką.

Dziękuję dobranoc, brońcie policję dalej, jak was nie dziwi fakt że 9-13 latki są legitymowane, łapane gimbusy z ćwierć-gramówkami, a prawdziwi dilerzy przestępcy Ci obracający ten wielki młyn narkotykowy są takimi błahymi pierdołami przysłaniane. Może biorą łapówki za nietykalność, nie wiem ale czemu dilerzy dalej są skoro prawo jest dobre ? myślę że depenalizacja/legalizacja przyniesie lepsze skutki niż policyjna propaganda
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2011-12-23, 12:44
@Cirion Myślę, że z punktu widzenia odbytu młodego, niekaranego 16sto latka jest wszystko jedno, czy schyla się po mydło w więzieniu dla jakichś zakapiorów z grypsery, czy może robi to samo ale w poprawczaku dla takich samych zakapiorów, tyle że trochę młodszych
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie