18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Otóż, drodzy sadole, nadszedł dzień przeze mnie długo wyczekiwany, mianowicie ogłoszono premierę nowej książki Andrzeja Sapkowskiego. Postanowiłem się z Wami podzielić ową nowiną, jako że uważam pana Sapkowskiego za jednego z lepszych polskich nowożytnych pisarzy, a i tematyka jego książek może przypaść użytkownikom sadistic.pl do gustu (jeżeli są wśród nas tacy, którzy ich nie znają, w co nie wątpię i gorąco zachęcam do lektury). Koniec pie**olenia, oto konkrety - materiał podj***ny z kawerna.pl

---

Nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego WIEDŹMIN - SEZON BURZ.

Miło nam poinformować, że wkrótce trafi do księgarń nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego WIEDŹMIN. SEZON BURZ.

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. „Sezon burz” nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po zakończniu sagi*.
(*oryginalny artykuł zawiera w tym miejscu spojler na temat zakończenia sagi, w trosce o przyszłych czytelników pozwoliłem sobie go usunąć)



MAMY JUŻ PIERWSZY FRAGMENT KSIĄŻKI!

PREMIERA 6 LISTOPADA!

„Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury.

WIEDŹMIN. SEZON BURZ to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…

---

Miejmy nadzieję, że "Sezon Burz" będzie trzymał poziom, do jakiego Sapek przyzwyczaił czytelników w "Sadze o Wiedźminie" i "Trylogii Husyckiej", ponieważ w moim skromnym odczuciu jego ostatnia pełnowymiarowa powieść ("Żmija") była słabiutka jak cholera, chociaż i tak biła na głowę niektórych polskich fantastów (których z nazwiska nie wymienię, żeby nie wywoływać bólu dupy u ludzi którzy się ze mną nie zgodzą). Link do kawałka pierwszego rozdziału "Sezonu Burz" macie tutaj .

2013-10-24, 20:32
Ile ci za wklejenie tutaj tej reklamy zapłacono?

2013-10-24, 20:34
@smutas wiem, że taka profesja ale nie smuć. Nie jestem przekonany czy to jest dobry pomysł reaktywować świat Geralta no ale cóż. Poczekamy zobaczymy.

2013-10-24, 20:35
@up
zamknij morde.

@autor
ZAJEBIŚCIE!!! :D

oj ktoś mnie uprzedził trzeba było pisać @smutasek xD

2013-10-24, 20:37
Marzenia się spełniają. Już nie mogę się doczekać. A do tego jeszcze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Szykują się niezapomniane chwile

2013-10-24, 20:41
gimbusy mają podnietę że sapkowski wydał kolejną część przygód wiedźmina.

Spina gimby vs reszta Sadola za 3...2...1...

2013-10-24, 20:45
Drodzy Sadole

wiem, że Sapkowski to legenda niemniej mam prośbę: przeczytajcie COKOLWIEK Jarosława Grzędowicza, naprawdę cokolwiek(z naciskiem na Pana Lodowego Ogrodu), a zrozumiecie kto w tym kraju jest mistrzem grania na ludzkich lękach

2013-10-24, 21:08
Może na lękach to przesada, jednakże Grzędowicz jest wart każdej złotówki. :ok:
A co do Wiedźmina... cieszę się, jednocześnie się bojąc. Teraz będę słuchać, jaki to Geralt jest zajebisty, ale jak mówiłam "Przeczytaj sagę", to nie... A z resztą, ważne że dzieciaki będą coś czytać.

2013-10-24, 21:09
Admix napisał/a:

gimbusy mają podnietę że sapkowski wydał kolejną część przygód wiedźmina.

Spina gimby vs reszta Sadola za 3...2...1...



Koluniu, jak wyszło Ostatnie Życzenie to jeszcze nawet w pieluchy nie srałeś bo ciebie zwyczajnie na świecie nie było. Więc nie pie**ol.

2013-11-03, 17:55
Pytanko, przeczytał to już ktoś? bo ja jestem mniej więcej w połowie i nie ogarniam co to jest i jak to sie ma do poprzednich części

_............._
2013-11-03, 19:54
Nijak się ma do poprzednich części. To odrębna historia.

2013-11-03, 20:21
Ten pierwszy rozdział jest wyraźnie słabszy od wcześniejszej twórczości Sapkowskiego. Odnoszę wrażenie, że książka powstała na siłę, dla kasy, bo po sukcesie gry Wiedźmin stał się jeszcze popularniejszy.

_............._
2013-11-03, 20:37
Początek faktycznie nie zachwyca, ale na szczęście im dalej tym lepiej. Mi się podobało w każdym razie, cudów nie oczekiwałem, a dostałem chyba nawet więcej niż się spodziewałem.

A skokiem na kasę bym tego nie nazwał (przynajmniej nie jakimś perfidnym). Sapkowski nic nie musiał tak naprawdę i o stan konta się raczej nie martwił.

2013-11-03, 21:04
Może i się nie martwi, ale nie wierzę, że nie poleciałby na łatwą sprzedaż.
Książkę przeczytam za jakiś czas na pewno, i nie ukrywam, że z przyjemnością, bo po prostu lubię jego styl. Ale nie spodziewam się, że zmienię opinię o przyczynie jej powstania ;)

2013-11-05, 01:53
Ja czekam. Sapkowskiego zawsze. Wiedźmin,zawsze.